16.5 C
Lviv
23.07.2024
Стрийщина

Огляд водіїв на предмет сп’яніння

Від Вас, шановні читачі, до редакції надходять пропозиції, де Ви просите розглянути питання,  які стосуються медичного освідування на предмет керування транспортним засобом в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Наша гостя Романа Голінчак –фахівчиня Сколівського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – сьогодні ознайомить Вас із цією темою.

– Пані Романо, скажіть будь ласка, хто підлягає огляду на стан сп’яніння?

–  Огляду на стан сп’яніння підлягає водій транспортного засобу, щодо якого у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що він перебуває у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану.

– Детальніше розкажіть будь ласка про ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

– Ознаками алкогольного сп’яніння є такі:

 • –      запах алкоголю з порожнини рота;
 • –      порушення координації рухів;
 • –      порушення мови;
 • –      виражене тремтіння пальців рук;
 • –      різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
 • –      поведінка, що не відповідає обстановці.

Є такі ознаки наркотичного чи іншого сп’яніння або ж перебування водія під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції:

 • –      наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);
 • –      звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
 • –      сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
 • –      почервоніння обличчя або неприродна блідість.

– Пані Романо, скажіть будь ласка, ким проводиться огляд водія на стан сп’яніння?

– Огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу. Зауважу, що при цьому використовуються спеціальні технічні засоби, дозволені до застосування Міністерством охорони здоров’я та Держспоживстандартом.

Окрім цього, лікар закладу охорони здоров’я може також проводити такий огляд. А у сільській місцевості за відсутності лікаря –фельдшер фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку.

Звертаю увагу, що у разі, якщо водій не погоджується з результатами огляду, проведеного поліцейським. або ж відмовляється від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення. У разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди, унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.

– Розкажіть про прядок  проведення поліцейським огляду  на стан сп’яніння.

 – Давайте спільно покроково розглянемо цей алгоритм. Так ось, перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп’яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу і на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Відповідно до нещодавніх змін, непотрібна присутність двох свідків при огляді на стан сп’яніння, якщо під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису. Проте, в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Наголошую, що не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

 Установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

 Результати огляду на стан сп’яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп’яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу.

– В який спосіб відбувається проведення огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я і оформлення його результатів?

Лікар /фельдшер повинен ознайомитися з документами особи, яку оглядає. Ними можуть бути: паспорт, особисте посвідчення, посвідчення водія тощо Відсутність документів не може бути причиною для відмови у проведенні огляду на стан сп’яніння.

Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки біологічних середовищ, тоді для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров.

За результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Важливо, що оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, повідомляється зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння. Про це робиться запис у цьому висновку.

Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається у закладі охорони здоров’я. Наголошую, що висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров’я. Тому водії, яких оглядали, повинні нагадувати поліцейським чи лікарям про те, що вони мають отримати другий примірник висновку медичного огляду.

Наразі це вся інформація. Ми продовжимо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Отримати  безоплатну правову допомогу Ви можете у будь-який зручний для Вас спосіб:

 • звернувшись до Бюро правової допомоги за адресою: м. Новий Розділ,  вул. Чорновола, 12.
 • зателефонувавши:  068 875 17 00 (Новороздільське бюро правової допомоги), 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр),                                  на гарячу лінію: 0800 21 31 03
 • надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»:  https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Схожі повідомлення

Жидачів проводжатиме Героя

admin2

Львівський школяр отримав “золото” на міжнародному конкурсі винаходів

admin2

Спортсмен із Сколівщини посів 2 місце на паралімпійському чемпіонаті світу

admin2

На Дрогобиччині знайшли грибника … уже мертвого

admin2

Гірське забиває повну торбу в дербі , ФК “Новий Розділ” переміг 3-х суперників і йде без втрат

admin3

Підозрюваного у вбивстві 87-річного пенсіонера у Ходорові взяли під варту

admin3

Залишити коментар