Поєднання співпраці викладача професійно-теоретичної та загальноосвітньої підготовки завжди цікаво та креативно. У Новороздільському професійному ліцеї викладач професійно-теоретичної підготовки з професії «кравець» Оксана Батранчук та Віра Білінська, викладач української мови та літератури, провели відкритий бінарний урок у групі 110 ( «кравець») , де поєднали теми: « Характеристика виробів платтяно-блузочного асортименту» і «Роль родини у формуванні світобачення Лесі Українки. Її модні образи».
Учні характеризували вироби платтяно-блузочного асортименту за схемою: назва виробу, силует, тканина , горловина, покрій рукава, перед, спинка, оздоблення.
Перенісшись у епоху кінця 19- початку 20 століття ( за допомогою мультимедійних засобів) ознайомились із вишиваним одягом родини Косачів, з фасоном блуз, які так любила Леся, з її капелюшками, платтями з корсетом, а також підмітили, що мінімум прикрас тільки підкреслював красу цієї феноменальної жінки.
На уроці була представлена прекрасна виставка виробів вишиваних сорочок, блуз, капелюшків, платтів з корсетами. Перегляд мультимедійної презентації сприяв поглибленню знань про різновиди рукава: за силуетом, за довжиною, за кількістю членувань, за покроєм та оздобленням. Як змінювалась мода на жіночі блузки та капелюшки, чому жіночий корсет то зникає з гардеробу, то знову повертається?- це питання, на які отримали відповідь учні на уроці та кілька порад щодо підбору аксесуарів.
Красиво одягатись – потреба, яка є завжди. Доказом є те, що хлопець з Івано-Франківська Назар Дубів “перевдягнув” діячів минулого у сучасний одяг, серед них і Леся Українка.
Майбутні кравці визнали – необхідність у фахівцях, таких як вони, існуватиме вічно.
Сергій КАЛІНЧУК, заступник директора з навчальної роботи Новороздільського професійного ліцею