16.5 C
Lviv
31.05.2024
Новороздільська ОТГ

Відкритий урок, або Як ліцеїсти «перевдягнули» Лесю Українку в сучасний одяг

Поєднання співпраці викладача професійно-теоретичної та загальноосвітньої підготовки завжди цікаво та креативно. У Новороздільському професійному ліцеї викладач професійно-теоретичної підготовки з професії «кравець» Оксана Батранчук та Віра Білінська, викладач української мови та літератури, провели відкритий бінарний урок у групі 110 ( «кравець») , де поєднали теми: « Характеристика виробів платтяно-блузочного асортименту» і «Роль родини у формуванні світобачення Лесі Українки. Її модні образи».

Учні характеризували вироби платтяно-блузочного асортименту за схемою: назва виробу, силует, тканина , горловина, покрій рукава, перед, спинка, оздоблення.

Перенісшись у епоху кінця 19- початку 20 століття ( за допомогою мультимедійних засобів) ознайомились із вишиваним одягом родини Косачів, з фасоном блуз, які так любила Леся, з її капелюшками, платтями з корсетом, а також підмітили, що мінімум прикрас тільки підкреслював красу цієї феноменальної жінки.

На уроці була представлена прекрасна виставка виробів вишиваних сорочок, блуз, капелюшків, платтів з корсетами. Перегляд мультимедійної презентації сприяв поглибленню знань про різновиди рукава: за силуетом, за довжиною, за кількістю членувань, за покроєм та оздобленням. Як змінювалась мода на жіночі блузки та капелюшки, чому жіночий корсет то зникає з гардеробу, то знову повертається?- це питання, на які отримали відповідь учні на уроці та кілька порад щодо підбору аксесуарів.

Красиво одягатись – потреба, яка є завжди. Доказом є те, що хлопець з Івано-Франківська Назар Дубів “перевдягнув” діячів минулого у сучасний одяг, серед них і Леся Українка.

Майбутні кравці визнали – необхідність у фахівцях, таких як вони, існуватиме вічно.

Сергій КАЛІНЧУК, заступник директора з навчальної роботи  Новороздільського професійного ліцею

Схожі повідомлення

Останній дзвоник – у Новороздільській ОТГ

admin2

Новороздільські плавці – призери Спортивних ігор Львівщини

admin2

Де у Новому Роздолі можна віддати одяг на благодійність?

admin2

Місто без тепла: “гаряча” нарада

admin2

Графік відключень електричної енергії по м. Новий Розділ на 19 ГРУДНЯ 2022 року у разі виникнення дефіциту потужностей в Західних електричних мережах

admin3

Щирі співчуття сім’ї та близьким з приводу передчасної смерті Віктора ІГНАТОВЦЯ – захисника України, активного учасника російсько – української війни , випускника Новороздільського Політехнічного Фахового Коледжу

admin3

Залишити коментар