16.5 C
Lviv
25.09.2023
Новороздільська ОТГ

Боротьба за тарифи….розпочалася

Зустріч в Будинку культури 23 лютого з київським керівництвом ТОВ  «Нафтогаз Тепло» планувалася як презентація грантових проєктів.

Щоправда, з цих проєктів корпоративної соціальної відповідальності в громадах, на території яких ведуть свою господарську діяльність, і розпочали: конкурс «Енергія розвитку»  передбачає розвиток трьох напрямків – міцне здоров’я, якісна освіта та сталий розвиток громад.  Органи місцевого самоврядування та активні організації можуть подавати заявки проєктів у цих напрямках (співфінансування кожного 100 тис грн) до 1 березня ц.р. Опісля пообіцяли двомісячне навчання для складання  проєкту.

Згодом представники ТОВ «Нафтогаз Тепло» – директор товариства Федір Шевченко, фінансовий директор Марина Андрієнко, Віталій Чудак (керівник відділу проєктів регіонального розвитку АТ «Укргазвидобування» Групи Нафтогаз) й ін.,  прозвітували за зроблене протягом 2020 року, зокрема, і в Новому Роздолі: поповнення міського бюджету податками у сумі 7,1 млн грн, ремонт поривів і пошкоджень на тепломережах, отримання ліцензії на розподіл електроенергії.

Хоча, коли дійшли до головного – встановлення нових тарифів на теплопостачання – виявилося, що зробили не так уже й багато для населення.

По-перше, на розподіл електроенергії встановили одну з найвищих в регіоні ціну. По-друге, запропонований  тариф на тепло, виявляється, також найвищий, адже, стверджували управителі Новороздільської ТЕЦ, дуже величезні втрати  теплоносія. То що ж ремонтували? То де інвестиції і реконструкції? Тим паче, мимохіть згадувалося – мовляв, ми ж не власники, а управителі, а це тимчасово…  Мало того, у ході завзятого обговорення небезпечним  «дзвіночком» прозвучало попередження: наступний опалювальний сезон може знову розпочатися невчасно, мовляв, «можна щось робити, а можна й знову залишитися без тепла…»

Тепер щодо тарифів. На сьогодні тариф  – 1223, 17 грн за 1 Гкал тепла. Пропонують – 2498 грн /Гкал. Вдвічі більше?

До того ж, абсолютно ніяких пільг для організацій неприбуткових, а точніше – для храмів, для волонтерських організацій тощо.

Міський голова Ярина Яценко затято і підтверджено неспростованими фактами  переконувала – тариф має бути обгрунтованим, місто не може дозволити собі такого підняття, наші люди не в змозі будуть співіснувати з такими цінами, у Новояворівську, де переважно тарифи були співмірні з нашими, запропоновано близько 1900 грн/Гкал  і т.п. Достойний приклад відстоювання інтересів громади міським головою – підтверджували присутні.

Проте у розмові не проглядалося ні конструктиву, ні бажання «йти назустріч», чим обумовлювався високий рівень напруги діалогу.

Наразі Нафтогаз Тепло зобов’язалося надати структуру тарифу з усіма необхідними підтверджуючими документами для скрупульозного вивчення (до речі, ще з місяць тому  міська влада  просила надати  ці документи, допоки безрезультатно).

Схожі повідомлення

Благодійна Пряникова Ярмарка у Новому Роздолі – підтримаймо Вітальчика ГОЛОВЧЕНКО

admin2

Ростислав САВОСТЬЯНОВ: “Наші УМХівчики – цікаві і допитливі, їхні влучні думки вражають…”

admin3

Ольга Береза, «Рейчел та родина Берешів»

admin3

Ярина ЯЦЕНКО: «Через російське вторгнення минулий рік був роком суцільних викликів. Напрацювавши чіткі пріоритети реагування, ми системно вирішуємо поставлені завдання. Наш визначальний пріоритет – сприяння і допомога захисникам Збройних Сил України»

admin3

Андрій КОПИЧИН (псевдо «Марадона»), командир 8-го окремого батальйону «Аратта» УДА імені Андрія Гергерта: «Наразі працюємо у місті та на  Львівщині у  трьох важливих аспектах…»

admin3

Відновлення доброї ініціативи – на часі…

admin2

Залишити коментар