16.5 C
Lviv
29.05.2024
Новороздільська ОТГ

Боротьба за тарифи….розпочалася

Зустріч в Будинку культури 23 лютого з київським керівництвом ТОВ  «Нафтогаз Тепло» планувалася як презентація грантових проєктів.

Щоправда, з цих проєктів корпоративної соціальної відповідальності в громадах, на території яких ведуть свою господарську діяльність, і розпочали: конкурс «Енергія розвитку»  передбачає розвиток трьох напрямків – міцне здоров’я, якісна освіта та сталий розвиток громад.  Органи місцевого самоврядування та активні організації можуть подавати заявки проєктів у цих напрямках (співфінансування кожного 100 тис грн) до 1 березня ц.р. Опісля пообіцяли двомісячне навчання для складання  проєкту.

Згодом представники ТОВ «Нафтогаз Тепло» – директор товариства Федір Шевченко, фінансовий директор Марина Андрієнко, Віталій Чудак (керівник відділу проєктів регіонального розвитку АТ «Укргазвидобування» Групи Нафтогаз) й ін.,  прозвітували за зроблене протягом 2020 року, зокрема, і в Новому Роздолі: поповнення міського бюджету податками у сумі 7,1 млн грн, ремонт поривів і пошкоджень на тепломережах, отримання ліцензії на розподіл електроенергії.

Хоча, коли дійшли до головного – встановлення нових тарифів на теплопостачання – виявилося, що зробили не так уже й багато для населення.

По-перше, на розподіл електроенергії встановили одну з найвищих в регіоні ціну. По-друге, запропонований  тариф на тепло, виявляється, також найвищий, адже, стверджували управителі Новороздільської ТЕЦ, дуже величезні втрати  теплоносія. То що ж ремонтували? То де інвестиції і реконструкції? Тим паче, мимохіть згадувалося – мовляв, ми ж не власники, а управителі, а це тимчасово…  Мало того, у ході завзятого обговорення небезпечним  «дзвіночком» прозвучало попередження: наступний опалювальний сезон може знову розпочатися невчасно, мовляв, «можна щось робити, а можна й знову залишитися без тепла…»

Тепер щодо тарифів. На сьогодні тариф  – 1223, 17 грн за 1 Гкал тепла. Пропонують – 2498 грн /Гкал. Вдвічі більше?

До того ж, абсолютно ніяких пільг для організацій неприбуткових, а точніше – для храмів, для волонтерських організацій тощо.

Міський голова Ярина Яценко затято і підтверджено неспростованими фактами  переконувала – тариф має бути обгрунтованим, місто не може дозволити собі такого підняття, наші люди не в змозі будуть співіснувати з такими цінами, у Новояворівську, де переважно тарифи були співмірні з нашими, запропоновано близько 1900 грн/Гкал  і т.п. Достойний приклад відстоювання інтересів громади міським головою – підтверджували присутні.

Проте у розмові не проглядалося ні конструктиву, ні бажання «йти назустріч», чим обумовлювався високий рівень напруги діалогу.

Наразі Нафтогаз Тепло зобов’язалося надати структуру тарифу з усіма необхідними підтверджуючими документами для скрупульозного вивчення (до речі, ще з місяць тому  міська влада  просила надати  ці документи, допоки безрезультатно).

Схожі повідомлення

Наша волонтерська спільнота передала Гранки Кутівським захисникам дві посилки

admin3

Сьогодні, у День вишиванки, сотні новороздільців стали добровільними донорами і здали кров для бійців Збройних Сил України

admin3

З Днем Гідності та Свободи! – вітання міського голови Ярини Яценко

admin2

Електрики “Енергія-Новий Розділ” – висока кваліфікація і чітке виконання завдань

admin2

Волейболістки Новороздільської ДЮСШ зайняли на турнірі у Польщі ІІ місце, підтвердивши, що 2022-й вони завершують у чудовій  формі

admin3

Колись вони кували новороздільську футбольну славу і увійшли до складу юнацької збірної СРСР

admin3

Залишити коментар