16.5 C
Lviv
30.05.2024
Україна

Як вибрати радіатори опалення : поради експертів

Є дві головні вимоги до хорошого радіатора: тримати комфортну температуру (потрібно правильно розрахувати кількість секцій) і не текти, навіть якщо якість води в системі свідомо погане. Тому насамперед дивимося на матеріал. Не все, що блищить і виглядає красиво, можна монтувати до центрального опалення.

Повний асортимент радіаторів ви знайдете за посиланням https://radiators.in.ua/uk . Ми ж розглянемо основні поради, як вибрати якісні радіатори.

Що має витримати ваш радіатор?


У приватному будинку, котеджі зазвичай стоїть автономне опалення. В цьому випадку підійдуть практично будь-які радіатори. У типовій квартирі батареї завжди на передовій боротьби з недбайливими комунальниками.

У багатоквартирному будинку батареї вибираються з урахуванням технічних особливостей центральної системи опалення. Наприклад, на верхніх поверхах тиск невеликий, менше навантаження. Якість води, її підготовку в котельні дізнатися непросто (хіба, що оцінивши на зріз старі батареї). Потрібно виходити з найгіршого варіанту: чистять погано і нерегулярно, вода брудна, з домішками.

Для порядку нагадаємо, як працює ЦО. Тепло циркулює в системі по замкнутому колу за рахунок роботи насосів, які створюють тиск. В ході експлуатації центральної системи часто виникають такі проблеми:

 • перепади тиску через гідроударів (коли різко змінюється швидкість руху рідини під час пуску і виключенні опалення);
 • перепади температури (іноді температуру різко підвищують через те, що комунальникам необхідно наздогнати середньомісячну норму);
 • часті аварії і сливи води через необхідність проведення робіт (надовго зливати воду з батарей не можна, так як батареї починають іржавіти);
 • якість теплоносія (вода, яку пускають по трубах, часто по консистенції нагадує кавову гущу).

Ці проблеми пред’являють відповідні вимоги до радіаторів: вони повинні витримувати перепади тиску і температури, бути стійкими до агресивного впливу води, з’єднання з трубами повинно бути надійним.

Як вибрати батареї опалення: основні критерії


На практиці працює нехитре правило: найнадійніші батареї роблять зі стійких до корозії матеріалів. Від конкретного бренду залежить тільки якість виконання, перевірка на шлюб, дизайн, форма і колір, зрозуміло.

Сьогодні виробники пропонують варіанти радіаторів з особливим полімерним внутрішнім покриттям. Ми чесно не знаємо, на що впливає наявність цієї плівки, крім ціни. Явище це відносно нове, «живих» відгуків по ним практично немає, випробування часом вони ще не пройшли.

Критерії вибору опалювальної батареї в порядку значимості:

 • матеріал виготовлення;
 • довговічність;
 • стійкість до корозії;
 • наскільки добре гріють;
 • який тиск витримують;
 • чутливість до якості теплоносія;
 • максимальна температура теплоносія;
 • вага, простота установки і експлуатації;
 • зовнішній вигляд;
 • ціна.

З якого матеріалу радіатори кращі

Чавунні і сталеві панельні радіатори встановлювати для автономної системи опалення вважається неекономічним. Перші довго нагріваються, другі вміщають мало води, частіше потрібно включати котел.

Сталеві трубчасті і алюмінієві радіатори не підходять для ЦО, хіба що умови в ній ідеальні. Перші чутливі до гідроударів. Такий радіатор необхідно укомплектувати редуктором, щоб уникнути можливої ​​аварії.
Алюмінієві радіатори опалення не витримують високого тиску і гідроударів. Виходом може стати установка конічної запірної арматури, яка дозволяє поступово підвищувати тиск.

Мідні радіатори всім хороші, незважаючи на вартість, але можуть з’єднуватися винятково з мідним трубопроводом. Всі сполучні деталі (фітинги) також повинні бути мідними або латунними. З іншими металами мідь вступає в реакцію, в подальшому це призводить до корозії і руйнувань.

Найбільше плюсів у біметалевих батарей. Хоча по тепловіддачі вони злегка поступаються алюмінієвим. Та й ціна на них вище, ніж на інші варіанти. Майже на кожні сучасні моделі (навіть на чавунні радіатори опалення) сьогодні можна поставити регулятор тепла.

Чавунні батареї (або бронза / латунь) прослужать досить довго, це, мабуть, самий невибагливий матеріал і добротний бюджетний варіант. Так, виглядають вони непрезентабельно, хоча це справа смаку. При бажанні батарею можна заховати в нішу.Чугунние радіатори сумісні з різними трубами. В експлуатації вони дуже прості: їх не потрібно фарбувати, легко мити. Усередині чавунних батарей не утворюються гази, немає необхідності спускати повітря.

Схожі повідомлення

Студенти “Львівської політехніки” розробили ноу-хау, яке відрізняє фейкові зображення

admin2

106-річна бабуся евакуювалася з Бучі

admin2

У Львові поліцейські взяли під варту підозрюваного у незаконному заволодінні позашляховиком «BMW Х5»

admin3

Цвіль у пральній машині. Як позбутися?

admin

Визначення високоприбуткових облігацій

admin

Як використовувати аксесуари для оптимізації автоматичного поливу

admin

Залишити коментар