16.5 C
Lviv
07.12.2023
Україна

Нові дорожні знаки в Україні: на що варто звертати увагу водіям

В кінці січня у Києві почали встановлювати нові дорожні знаки, які попереджають водіїв, що вони в’їжджають на ділянку з різним дорожнім покриттям, що є аварійно небезпечним.

Зміна покриття

Новий знак, який здивував киян називається “Зміна покриття”. Такі знаки вже з’явилися на Подільському узвозі, вулицях Богомольця, Шовковичній та Великій Васильківській. Побачивши такий знак, водій має знизити швидкість. У повідомленнях йдеться, що ці знаки розробила та ініціювала до включення до Правил дорожнього руху київська міська влада.

Втім, варто нагадати, що у ПДР з’явилися вони трохи раніше. Так, Кабінет Міністрів України 11 листопада 2020 року прийняв зміни в Правила дорожнього руху. Власне, тоді й постановили, що знак 1.40 “Кінець дороги з удосконаленим покриттям” потрібно замінити таким знаком “Зміна покриття”.

Місце концентрації ДТП

Знак “Місце концентрації ДТП” з’явився ще у 2014 році, але встановлювати його почали відносно недавно, та й побачити його на дорогах досі можна не часто. Цей знак – червоний трикутник з чорною крапкою посередині – прийшов на заміну знаку 1.39 “Аварійно небезпечна ділянка”. Водієві, який побачив цей знак, необхідно знизити швидкість і не робити небезпечних маневрів.

Згідно з роз’ясненням Укравтодору, до ділянок концентрації ДТП відносяться ділянки з аварійністю 4 ДТП з потерпілими чи 12 ДТП з потерпілими та матеріальним збитком. До того ж, відстань між сусідніми ДТП з постраждалими на цих ділянках не перевищує 300 метрів, або 150 метрів за умови врахування ДТП з матеріальним збитком і постраждалими.

Нові знаки для безпеки велосипедистів

На Львівщині восени 2020 року розробили та встановили спеціальні знаки “Випереджайте безпечно”. Нові знаки закликають водіїв авто під час обгону велосипедистів обирати безпечну дистанцію, не менше ніж півтора метра.

Наразі, знаки вже можна побачити на оновленій дорозі Східниця – Пісочна, Пустомити – Меденичі у Львівській області та на маршруті від КПП “Станиця Луганська” до Сєвєродонецька Луганської області.

Зелена хвиля

Взимку 2020 року на українських дорогах з’явилися знаки “Зелена хвиля”. Їх встановлюють разом із дорожніми знаками 5.30 “Рекомендована швидкість” на магістральних вулицях, де світлофори працюють у режимі координованого управління. Хоча саме поняття “Зелена хвиля” існує в Україні досить давно, знаки почали встановлювати лише того року.


Схожі повідомлення

Ремонт кавомашин Житомир

admin

Екс-міністру енергетики вручили підозру у сприянні терористам т.зв. л/днр

admin2

У Львові поліцейські взяли під варту підозрюваного у незаконному заволодінні позашляховиком «BMW Х5»

admin3

Звернення до печерян

admin3

На Львівщині відзначили День пам’яті та примирення

admin3

Рятувальники вернули лелеченя мамі

admin2

Залишити коментар