16.5 C
Lviv
24.07.2024
Довідник Новороздільської ОТГ

ЧОТИРЬОХ ЛІКАРІВ У НОВОМУ РОЗДОЛІ ПІДОЗРЮЮТЬ У НЕДБАЛОСТІ, ЩО ПРИЗВЕЛА ДО СМЕРТІ ВАГІТНОЇ ПАЦІЄНТКИ

За процесуального керівництва Золочівської місцевої прокуратури повідомлено про підозру 4-м лікарям однієї із міських лікарень Львівської області за неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього (ч.2 ст.140 КК України).

Встановлено, що четверо лікарів (72-річний завідувач інфекційного відділення, 68-річний лікар-педіатр, 54-річний лікар акушер-гінеколог та 69-річний лікар-анестезіолог) неналежно надали допомогу 17-річній вагітній жительці Нового Роздолу: не забезпечили вчасного і повноцінного обстеження пацієнтки, правильної оцінки важкості стану її здоров’я, спостереження і призначення лікування. Замість проведення належного лікування, хвору безпідставно переводили для оглядів з інфекційного до гінекологічного відділення, після чого ще й до приймального відділення лікарні. У жодному із цих відділень вказаними лікарями не була надана хворій відповідна медична допомога і, як наслідок, потерпіла померла від вірусної інфекції через декілька годин після звернення до лікарні.

Досудове розслідування, яке здійснюють слідчі Новороздільського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області, триває.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Львівської обласної прокуратури

ВІД РЕДАКЦІЇ:

Хоча у поданій вище інформації прес-служби Львівської обласної прокуратури не вказаного жодного прізвища – як померлої 17-ічної вагітної дівчини, так і працівників медичного закладу – завідуючому відділенням, педіатру, анестезіологу та акушеру-гінекологу , яким повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.140 (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України, проте наданий текст про трагічну подію видався репортеру «Вісника Розділля» до болю знайомим. А за хвилю – другу пригадалася і резонансна публікація на вказану тему, надрукована у газеті кілька років тому. Пошук у «Архіві матеріалів» теж не зайняв багато часу. І можна припустити, що у редакційному інтерв’ю із в. о. головного лікаря Новороздільської міської лікарні, у якому, зокрема, міститься і докладний коментар про дії медиків у той трагічний день, йдеться саме про факт, за підсумками розслідування якого новороздільські слідчі повідомили лікарям про підозри у неналежному виконанні професійних обов’язків.

З огляду на те, що досудове розслідування у даній справі триває, редакція вирішила з метою інформування загалу про трагічний випадок та обставини, за яких майже 2,5 роки тому померла неповнолітня 17-літня дівчина, повторно опублікувати надрукований 3 серпня 2018 року у «Віснику Розділля» («ВР», №31 (1182) матеріал із схожим сюжетом ( Просимо вибачення у рідні покійної за мимоволі завданий біль від непоправної втрати).

Ольга ШЕЛУДЬКО: «НОВОРОЗДІЛЬСЬКІ ЛІКАРІ РОБИЛИ УСЕ МОЖЛИВЕ, АБИ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ 17-РІЧНОЇ ДІАНИ С., ПРОТЕ НЕДУГА ВИЯВИЛАСЯ СИЛЬНІШОЮ. ПРИКРО, ЩО У ФЕЙСБУЦІ РІДНЯ ДІВЧИНИ ТА ОДНА ВІДОМА У ШОУ – БІЗНЕСІ РОЗДОЛЯНКА, НЕ РОЗІБРАВШИСЬ У СИТУАЦІЇ, ПОШИРЮЮТЬ НЕПРАВДУ ТА НАКЛЕПИ НА МЕДИКІВ»

Трагічна подія, що сталася минулого тижня, а саме, у четвер, 26 липня, – смерть у Новороздільській лікарні 17-річної Діани С. – вже облетіла і місто, і увесь простір, куди можуть сягнути дописи у соціальних мережах. Причому, переважають певні докори на адресу лікарів, схоже, породжені непоінформованістю та емоціями.

Тому редакція «Вісника Розділля» попросила в. о. головного лікаря міської лікарні Ольгу ШЕЛУДЬКО поінформувати загал щодо причини смерті молодої дівчини якнайдокладніше. Пропонуємо запис розмови, що відбулася у вівторок, 31 липня.

– Коли і за яких обставин звернулася у лікарню Діана …?

– Насамперед, висловлюю глибокі співчуття рідні та близьким 17-річної Діани, життя якої, незважаючи на усі зусилля новороздільських медиків, на жаль, не вдалося врятувати. Оскільки у соцмережах з’явилася викривлена інформація, яка не відповідає дійсності та переважно нагнітає хвилю осуду лікарів, поінформую міську громаду, родичів померлої із одного із сіл Миколаївського району, фейсбук – аудиторію якомога повніше.

Отже, у четвер, 26 липня, близько 12-ої години у реєстратуру поліклініки міськлікарні звернулася Діана С. із скаргами на температуру, уточнивши, що перебуває у стані вагітності. Її супроводжували дівчина та хлопець. Зважаючи на вагітність, Діану скерували у відділення жіночої консультації. Спочатку пацієнтку оглянув лікар акушер – гінеколог Андрій Ципук, встановивши, що у неї термін 16 тижнів вагітності. Утім, досвідчений Андрій Петрович не бачив жодних причин, щоб пов’язувати вагітність із підвищеною температурою дівчини. Завершивши огляд, А. Ципук скерував Діану у супроводі медсестри на прийом до дільничного терапевта Н. Гурської. Надія Павлівна, оглянувши Діану, і встановивши діагноз – ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція, вагітність – 16 тижнів), – госпіталізувала хвору у інфекційне відділення міської лікарні. Важливо відзначити, що при поступленні у інфекційне відділення, а це вже була 12. 40 год., Діану ще оглянув лікар – педіатр П. Ризванюк, оскільки вона була неповнолітньою, тобто не мала ще 18-ти років, та призначив жарознижувальні препарати. Згодом Павло Микитович по – мобільному повідомив про хвору завідувача відділенням, лікаря – інфекціоніста В. Коковського, який, щоправда, перебував у відпустці, але знаходився у Новому Роздолі. Отож, вислухавши колегу, Володимир Іванович сказав, що невдовзі буде у відділенні і навідається до Діани, щоб обстежити.

Під час обстеження оглянув Діану, яка повідомила лікаря , що, крім температури, її більше ніщо непокоїть, тобто інших скарг не називала. Щоправда, під час огляду В. Коковський відзначив гіперемований зів та дещо ослаблене дихання в легенях. На запитання лікаря, коли вона відчула погіршення стану здоров’я та підвищення температури, Діана повідомила, що її самопочуття погіршилося за день перед відвідинами лікарні у поїзді, яким вона поверталася із відпочинку у Запорізькій області.

Так минуло декілька проведених Діаною у лікарні годин, які поки що нічого лиховісного пацієнтці та медикам не віщували. На момент огляду хворої лікарем – інфекціоністом В. Коковським в районі 17-ої години стан дівчини почав помітно погіршуватися, зокрема, з’явилися дрібненькі підшкірні крововиливи на тілі (пітехії). Така висипка є характерною для гострих інфекцій, в першу чергу, менінгококової інфекції, і вказує на те, що відбувається ускладнення хвороби. Отож, зважаючи на такі ознаки, а також те, що хвора вагітна, Володимир Іванович, не зволікаючи, зателефонував мені і порекомендував відправити Діану до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. Звісно, така пропозиція була однозначно підтримана і , поки лікар писав скерування, було оперативно викликано ургентного водія та підготовлено транспорт для відправки Діани у Львів. Утім, було вирішено, щоб перед відправленням хворої до Львова її ще раз оглянув лікар акушер – гінеколог. Обстеживши Діану, Юрій Миколайович Титинюк (а цього разу це був саме він) констатував, що у плані протікання вагітності у пацієнтки жодних патологічних змін не виявлено.

Тим часом, водій припаркував лікарняну машину біля приймального покою і очікував, поки підійдуть Діана, супроводжуючі лікарі та пара молодих приятелів дівчини, щоб відвезти їх у Львівську лікарню. І раптом миттєво біля приймального покою дівчині стає зле. Про це мене поставили до відома присутні у приймальному покої лікарі і повідомили, що доставлять Діану у реанімаційне відділення, що поруч, щоб вжити заходів для стабілізації її стану. У реанімаційному відділенні дівчина моментально увійшла в стан шоку та коми. Серце зупинилося. Медики почали проводити протиреанімаційні заходи, які не дали позитивного ефекту.

Так, незважаючи на зусилля та дії лікарів, обірвалося життя 17-річної дівчини. Ще раз від себе особисто та колективу лікарні висловлюю щирі співчуття матері Діани, рідні та близьким з приводу непоправної втрати. На жаль, ми виявилися безсилими перед недугою…

– Глибоко співчуваємо і ми, «вісникроздільці», хоча знаємо, що жодні співчуття не зарадять невимовному болю і горю матері та родині покійної, нареченому та близьким Діани, бо не стало двох життів. Бо це незагойна рана на все життя…Але згадаймо біблейне – «Незвідані шляхи Господа»….Отож, хоча і важко надалі продовжувати розмову, що спричинило таку раптову, вражаючу смерть юнки?

– Що ж, маємо сказати все до кінця, бо і це є обов’язком лікаря. Отже, медики встановили, що Діана все – таки захворіла на гостру вірусну інфекцію, яка спричинила блискавичний перебіг недуги, який призвів до шоку та подальшої смерті. Враховуючи згадану висипку на тілі Діани, медики припустили , що це менінгококова інфекція . Але без гістологічного та лабораторного підтверджень ми так стверджувати не могли.

– Уточніть будь – ласка, годину смерті Діани, коли про це дізналися батьки чи рідня, як і хто встановлював причину відходу у вічність дівчини?

– Якщо бути точним, то Діана померла 26 липня о 18.25 год. Її мама, бабуся і брат прибули у лікарню дещо пізніше, увечері. До слова, мама дівчини до самого вечора не відповідала на жодні телефонні дзвінки , хоча їй телефонували неодноразово (як згодом пояснила, вона працює у Львові в торговому комплексі «Ашан», телефон залишила згідно з умовами роботи у роздягалці і аж після зміни, коли увімкнула телефон, побачила купу пропущених дзвінків. От тому вони так дещо пізно ввечері прибули у лікарню. До речі, Діана, перебуваючи у лікарні, зізналася медикам, що матір ще не знає, що вона вагітна

Коли ми спілкувалися з ріднею у лікарні, то зі слів матері ми дізналися, що вони з Діаною відпочивали разом у Запорізькій області у родини. Але через обставини мати відбула звідти швидше, залишивши Діану у родичів саму. За декілька днів перед від’їздом додому Діана телефонувала мамі і сказала, що почувається зле і має температуру. Мабуть, саме під час цієї розмови матері слід було вмовити дитину звернутися до когось із тамтешніх медиків, аби перед далекою дорогою додому він обстежив причину погіршення її самопочуття.. Але, можливо, Діана не зізналася уповні, наскільки їй зле, тому, схоже, мати і заспокоїлася, очікуючи швидшого приїзду донечки. До речі, зі слів матері, у такому стані дівчина у поїзді їхала додому сама, без супроводу.

– А якщо б Діана, відчувши підвищення температури та кволість, звернулася до лікаря у Запорізькій області, де вона відпочивала, то чи був шанс швидше встановити небезпечний діагноз і врятувати їй життя?

– Мабуть, що так. Тому що такі гострі інфекції, якщо вчасно не звернутися за допомогою до медиків, набувають гострої форми і призводять згодом до різних ускладнень, шоку та раптової смерті. Тому, співставивши наведені вище слова матері, можна зробити висновок, що перед тим, як звернутися у Новороздільську лікарню, Діана вже хворіла на вірусну інфекцію з 4-5 діб, що й зумовило, через наведені вище причини, її смерть.

– Що відбувалося після смерті Діани?

– Насамперед, ми відразу виконали необхідні у таких випадках бюрократичні дії: повідомили всі інстанції – департамент охорони здоров’я ЛОДА, патанатомічне бюро, міську владу, звісно, міське відділення поліції, яке завело кримінальну справу щодо вказаного трагічного випадку. А наступного дня, 27 липня, у Львівському патанатомічному бюро відбувся розтин тіла покійної, який проводився комісійно: були присутні 6 членів комісії, зокрема, начальник патологоанатомічного бюро, обласний акушер – гінеколог, патологоанатоми дитячі, дорослі та новороздільські медики, причетні до надання Діані медичної допомоги, звичайно, і я як представник адміністрації міської лікарні (так діяти зобов’язує відповідний Наказ Міністерства охорони здоров’я) . Під час розтину підтвердився встановлений новороздільськими лікарями діагноз – у Діани виявили гостру інфекцію, яка ускладнилася вірусною пневмонією, що в сукупності і призвело хвору до шоку та до смерті. Уся процедура розтину зафіксована фотоматеріалами.

– У зв’язку з тим, що містом і у фейсбуці ширяться чутки, мовляв, медики ввели дівчині не ті ліки, внаслідок чого вона померла від алергії, тощо, то прошу Вас докладніше прокоментувати саме причину смерті дівчини?

– Звичайно, нам, медикам, боляче, що поширюють неправдиві чутки, зокрема, і про те, що дівчині лікарі ввели антибіотики, а цього, мовляв, не можна було робити, бо у неї алергія на такі ліки, от і сталося непоправне. Тому категорично хочу спростувати такі звинувачення на адресу лікарів. Отже, розпочну із чуток щодо алергічних проявів: у лікарні зберігається амбулаторна картка Діани, заведена ще відтоді, коли вона навчалася у Новороздільському професійному ліцеї. У ній зафіксовано, що у листопаді 2017 року дівчина проходила медичний огляд. Також є карта щеплень Діани, є записи попередніх медоглядів. І наголошу, бо це важливо у світлі неправдивих дописів у фейсбуці: у амбулаторній картці жодного запису про алергічні реакції на будь – які лікарські засоби немає.

Щодо тих лікарських засобів, що медики вводили Діані 26 липня, коли вона звернулася у лікарню, враховуючи, що була вагітною і вже мала вірусну інфекцію, то були виключно жарознижувальні ліки і протиінтоксикаційні ліки. Ще раз наголошу – АНТИБІОТИК ми їй не вводили!

Навіть якщо деякі члени родини покійної припускають, мовляв, медики могли якийсь факт приховати, то відповідально відзначу, що під час розтину було чітко видно, що у Діани був саме інфекційно – токсичний шок, а не анафілактичний тобто алергічний шок, як наполегливо вони наголошують у соціальних мережах. Ознакою останнього, якщо говорити медичними термінами, є Набряк Квінке та набряк горла. І сплутати фахівцям під час розтину інтоксикаційно – токсичний та анафілактичний шоки, повірте, неможливо. Зрештою, як зазначала вище, це підтверджено і фотознімками. Тому щиро співчуваючи родині, розуміємо, що деяких членів «заводять» на такі неправдиві трактування причини смерті 17-річної дівчини імовірно емоції та жаль, бо це, справді, трагедія для рідні. Прикро, що до цього долучилася і одна відома у шоу – бізнесі колишня новороздільчанка. Але безпідставно звинувачувати медиків, не розібравшись в ситуації, також не личить. Бо це несправедливо і боляче, бо лікарі за наявних обставин зробили все, що могли. І згаданий паталогоанатомічний розтин підтвердив правильність дій новороздільських медиків. Нам надали копію лікарського свідоцтва про смерть Діани С. із зазначеним вище діагнозом. Додам, що оригінали історії хвороби, інших паперових документів, що стосуються померлої дівчини, адміністрація міської лікарні подала у Львівське паталогоанатомічне бюро, яке, своєю чергою, скерує їх у київські відповідні інстанції, тому що це неповнолітня і до того ж вагітна. Тобто, як кажуть, проводиться розбір причини смерті Діани С. на усіх рівнях. Можливо, будуть звертатися у інші відповідні інстанції і батьки, на що вони мають право. А можливо, коли вляжуться емоції перших днів непоправної втрати, і сприймуть те, що сталося стійкіше.

На завершення додам, що коли будуть вже відомі результати гістологічних досліджень, лабораторних біохімічних досліджень, тільки тоді патанатоми офіційно повідомлять, яка саме інфекція ( чи менінгококова чи якась інша) прискорила і спричинила смерть Діани. Гадаю, що це відбудеться через декілька тижнів.

– Можливо, зважаючи на резонанс, ми додатково поінформуємо про це читачів…

– Не заперечую, бо й справді загал, як переконалася, уважно слідкує за цим трагічним випадком. І, як усі ми, співчуває непоправній втраті молодого життя.

Розпитував Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

КП “Розділ” – звіт за 2022 рік

admin2

У Львові заступник начальника сектору кримінальної поліції “погорів” на хабарі

admin2

Хвала добрим справам майстерних людей!…

admin3

Новорічно-різдвяний конкурс розкрив таланти громади

admin

Телефонний довідник: Новороздільська міська рада

admin2

Заходи бібліотек з нагоди 70-річчя Нового Роздолу

admin2

Залишити коментар