16.5 C
Lviv
06.05.2026
«Вісник Розділля»
Україна

Український інфопростір очистився від російської ботоферми обсягом 18000 акаунтів

Служба безпеки України заблокувала роботу ботоферми потужністю понад 18 тисяч акаунтів, яка працювала на замовлення кураторів з країни-агресора і деяких українських політичних сил.

У ході досудового розслідування співробітники СБУ встановили, що ботоферму організували троє мешканців Києва. Вони зареєстрували акаунти в електронних поштових скриньках заборонених російських поштових сервісів. Зокрема, у жовтні минулого року під час проведення виборів до місцевих рад зловмисники розповсюджували недостовірну інформацію про ситуацію в Україні. Вони штучно підвищували соціальну напругу у суспільстві. Займались «накручуванням» кількості голосів у соцопитуваннях, штучно збільшували кількість замовних перепостів і коментарів окремих лідерів громадської думки та політичних діячів.  

Оплата за надання послуг проходила через заборонені російські електронні гаманці. Це дозволяло забезпечити анонімність клієнтів, які замовляли підтримку необхідних меседжів у соціальних мережах. Вартість варіювалась від складності технічних завдань і специфіки цільової аудиторії.

У ході проведення обшуків за місцем розташування ботоферми в одному із спальних районів столиці правоохоронці, зокрема, виявили на серверному обладнанні програмні продукти, які перебувають під санкціями. Вилучено комп’ютерну техніку, сім-картки операторів мобільного зв’язку, які використовували у протиправній діяльності.

У межах кримінального провадження за ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі дії.

Викриття проводилось під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 4. 

Схожі повідомлення

Тора – основна священна книга індуїзму: Мойсеєве П’ятикнижжя

admin

Директор комунального підприємства вимагав від мешканця Яворівщини хабар за оформлення певних документів. Та ба! Його викрили правоохоронці. Невдовзі прокурор вимагатиме для зловмисника вирок…

admin3

Дієвий крок: Німеччина зупиняє сертифікацію Північного потоку-2

admin2

На що слід звернути увагу при виборі дивана для кухні

admin

25 лютого станом на 15.00 год. втрати росіян з початку агресії відчутні — 80 танків, 516 бронемашин, 10 літаків, 7 гелікоптерів. Знищено 2800 окупантів

admin3

За вчора, 27 грудня, щеплення від «ковіду» отримали 2029 мешканців Львівщини

admin3