16.5 C
Lviv
26.05.2026
«Вісник Розділля»
Новороздільська ОТГ

«Низький уклін Воїнам, що вберегли і бережуть Україну! Низький уклін Родинам цих воїнів! Низький уклін силі духу, вмінню перемагати нечисту силу та жертовності Героїв!»

Коментар Володимира ДЕЙНЕГИ, архітектора, автора проєкту про задум та реалізацію встановлення пам’ятного знака на Алеї Героїв:

– Звичайно, центром композиції став пам’ятний знак, який характеризує незламний дух українського захисника – від часів Козаччини, крипти Волі і Волелюбства нашого народу. Цілісна форма гранітної брили є символом цілісності нашої нації в часи її тяжких випробувань. «Мистецтво відсікати зайве», – називав Мікельанджело скульптуру в камені та мармурі.

Так і визрів задум  пам’ятного знака у формі мальтійського хреста. Зокрема, у ньому  закодовано багато символів. Звичайно, це  мальтійський хрест, стародавній хрест козацтва, який символізує утвердження християнства. Крім того, він символізує незламність українського захисника, силу волі і віри  – це вертикальність усіх складових фігури. Також у ньому закодовані крила Ангела, які захищають душі наших полеглих Героїв. А особлива тектоніка пам’ятного знака, що, немов розрізає земний простір і стремліє у небеса,  пов’язана з нарізною зброєю, зброєю, з якою наші бійці захищають Вітчизну від ворогів. Отаким загалом є втілений авторський задум пам’ятного знака, який відкрили сьогодні на Алеї Героїв. Впевнений, що він імовірно викличе й інші асоціації у тих, хто споглядатиме його. І це нормально, це, до певної міри, одна з функцій мистецтва.

– Цікаво дізнатися, скільки минуло часу від виношування ідеї задуму та його остаточного втілення?

– Пригадую, що процес пошуків оптимального втілення ідеї у матеріальну форму тривав трохи більше місяця. Згодом відбувалися перемовини з виконавцем робіт – це важливий  творчий, і виробничий період, де поспіх зайвий. Так і промайнув майже рік.

Перебуваючи на відкритті цього пам’ятного знака на Алеї Героїв, і спостерігаючи, як позитивно сприймають його присутні, насамперед, рідні полеглих Героїв, можу відверто і з приємністю сказати, що ми успішно виконали це непросте завдання.

Низький уклін Воїнам, що вберегли і бережуть Україну! Низький уклін Родинам цих воїнів! Низький уклін силі духу, вмінню перемагати нечисту силу та жертовності Героїв!

Розпитував Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

Ще одна болюча втрата для нашої громади та всієї України…

admin3

Напередодні Святого Миколая передали чергову допомогу військовим

admin3

Новороздільська громада – що зроблено

admin2

Про ремонт доріг у Новому Роздолі

admin2

Генератори – в дарунок від давніх друзів

admin2

Їй снився хліб, великі буханці,І в тому сні вона була щаслива….

admin3