16.5 C
Lviv
14.07.2026
«Вісник Розділля»
Львівщина

«Як так сталося, що народ «кріпаків» зайняв найбільшу та найродючішу територію в Європі?». До нас тільки зараз, як до жирафа, почало доходити, хто ми є…

Про цуе йдеться у повідомленні “Історія України та світу в ретро світлинах” у Facebook:

«Як так сталося, що народ «кріпаків» зайняв найбільшу та найродючішу територію в Європі?».

До нас тільки зараз, як до жирафа, почало доходити, хто ми є.

Ні, підказки і натяки демонстративно були розкладені повсюдно, але ж ми такі скромні, такі толерантні, такі поступливі, такі меншовартісні і віктимні, що аж сліпі.

А чи ставили ми собі питання: «Як так сталося, що народ «кріпаків» зайняв найбільшу та найродючішу територію в Європі?» Україна розміром приблизно, як Британія, Румунія і Польща разом узяті.

Яким чином «сільська» мова, «малоросійськоє нарєчіє, которого нє сущєствуєт» має сукупно до мільйона слів???

Перші українські слова (мед і страва) були записані Пріском Панійським у таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України в 448 р. н.е.

Як в «маленькую культуру» вмістилися 200 000 народних пісень, велика національна кухня, орнаменти, обрядовість, архітектура, колосальний живопис, перші в Східній Європі академії і книгодрук, стародавні літописи і кобзарство, гумор, театр Корифеїв і «Березіль», музика Веделя і Березовського, Сковорода і Вернадський? Такої «маленької» культури вистачило б на десять народів.

Як вийшло, що предки «молодої держави, якій всього лише 30 років», брали столицю Візантії Константинополь ще в 907 році, знищили Хозарський каганат 968 році, спалили османський флот у 1615 році, палили передмістя Москви 1618 року?

І це лише верхівка верхівки айсбергу.

Мене особисто НЕ дивує фантастична сила українців, продемонстрована в останній рік. Українці були такими завжди. Нам про це кричать історія і пам’ять поколінь. Просто ця пам’ять до нас повертається надто повільно.

Ми, як гидке каченя, що виявилося лебедем і полетіло з курятника меншовартості.

І нам треба терміново навчитися ЛЮБИТИ і ПОВАЖАТИ себе, як це роблять нормальні незакомплексовані народи. Бо ми не кури, а лебеді, і батьки наші лебеді, і прапрадідіди були вільними та прекрасними!

Вони високо літали і в курниках не жили.

Це треба знати і пишатися!

У будь-якій незрозумілій ситуації пишайся Україною! Це обгрунтовано”

Текст: взято у @Олександра Висоцького

На фото мешканці Чернігівщини (с. Лиски Прилуцького р-ну). Автор невідомий, Орієнтовно 1900—1910-ті роки.

Джерело: Музей Івана Гончара.

Наша сторінка в Інстаграм іhttps://www.instagram.com/ukraine_retro…

Схожі повідомлення

Львівщину атакували щонайменше 10 “шахедів”, пожежа на об’єкті критичної інфраструктури, без постраждалих

admin3

Як галицькі газди свої ж будинки підпалюють

admin2

Мешканець Стрийщини, його спільник з Львівського району та двоє львів’ян незаконно позбавили волі чоловіка, вимагаючи неіснуючий борг. Зловмисників затримали поліцейські

admin3

Зухвала крадіжка золотого кольє з ювелірного магазину у Львові виявилася для 19-річного злодія з Дніпропетровщини невдалою -його затримали перехожі на вулиці

admin3

Запрошуємо на Святкову Літургію до найстарішої чудотворної каплиці Львівщини біля села Бориничі

admin3

Львівщина вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

admin3