16.5 C
Lviv
04.10.2024
Стрийщина

Археологічні дослідження в селі Ілів допомагають вивчати невідомі аспекти минулого  нашого регіону, зокрема, спростовують одну радянських історичних теорій про те, що на західних теренах України в час княжої доби ще жили язичники

Вже другий рік поспіль тривають масштабні археологічні дослідження в селі Ілів, що на Стрийщині. Ці розкопки організовані кандидатом історичних наук Андрієм Гавінським, старшим науковим співробітником відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, за підтримки співробітників історико-культурного заповідника “Стільське городище”. Цей проект є важливою частиною сучасної української археології, оскільки допомагає глибше зрозуміти історію нашого регіону в період княжої доби.

На сьогодні Ілів вважається одним із найбільш досліджених археологічних пам’яток у цій місцевості. Результати розкопок створюють нову джерельну базу, яка дозволяє детальніше вивчити різні аспекти історії цього важливого регіону. Окрім того, археологічні дослідження допомогли спростувати одну з радянських історичних теорій, згідно з якою на західних теренах України в час княжої доби ще жили язичники. Натомість нові археологічні знахідки це заперечують.

Важливо, що останні 20-30 років таких масштабних розкопок такого типу не проводили. В Ілові, зокрема велика увага приділяється оборонним спорудам (валам, ровам), житловим конструкціям, а також кам’яній вимості, яка, за попередніми оцінками, може бути фундаментом кам’яної вежі.

Одним з найважливіших відкриттів минулого року стала знахідка кераміки трипільської культури. Йдеться про завершальний етап розвитку цієї культури (кінець IV тис. до н. е.).

Це друге поселення трипільської культури, виявлене на теренах Львівщини. Перше розташоване у Винниках, хоча вчені все ще дискутують щодо ролі трипільців у цьому регіоні, ці знахідки суттєво змінюють уявлення про розвиток пізнього енеоліту у верхів’ях Дністра на заході України.

Нагадаємо, що попередні дослідження відбулися ще у 1987 році. Перші археологічні розкопки в Ілові за часи незалежної України розпочались минулого року.

Адміністрація історико-культурного заповідника “Стільське городище”

Схожі повідомлення

Рятувальники до квартири добралися, але власника знайшли мертвим

admin2

Серед переможців Всеукраїнського Муніципального конкурсу імені Івана Франка 2023 – новорозділець Андрій Яценко з дружиною

admin2

Пожежа в Більче

admin2

Цегла – на голову. У центрі Львова

admin2

У лісі неподалік Нового Роздолу 81-річну жінку вкусила змія

admin3

11 порушників правил риболовлі на Львівщині сплатили 816 грн штрафу

admin2

Залишити коментар