16.5 C
Lviv
06.05.2026
«Вісник Розділля»
Львівщина

“Безпечна Польща”: за патріотичною назвою нової партії стирчать вуха російських спецслужб

Аналітики медійного та політичного простору у сусідній Польщі, яку справедливо називають “адвокатом України”, вже не вперше відзначають у діяльності практично нової партії “Безпечна Польща”, зареєстрованої варшавським судом 15 вересня 2023 року, інколи прихований, а почасти і відвертий проросійський вектор. І це спонукає до певних висновків.

По – перше, партія створена на другому році широкомасштабної неспровокованої широкомасштабної агресії росії проти України, по – друге, серед очільників “Безпечної Польщі” – Лєшек Сікульський (див. на фото І. Г.), якого у польському істеблішменті небезпідставно вважають симпатиком Кремля. Очевидно з цієї причини не випадковим є те, що у одному із постулатів партії, захованого за інші програмні пункти патріотичного і соціального спрямування, зроблено наголос на “прагненні до нормалізації відносин із Росією та Білоруссю”. Хіба це не виклик демократичному крилу польського проєвропейського політикуму, який з початку російського вторгнення в Україну рішуче засудив агресію путіна із геноцидними ознаками. Хіба це не виклик польському суспільству загалом, з історичної пам’яті якого ніколи не зітруться незагойні рани, завдані російською імперією, а згодом – і радянсько – комуністичним режимом Кремля.

У блискучому і глибокому виступі Дональда Туска у Верховній Раді України на початку підступної навали росії про це відзначено яскравими штрихами. Як і відзначено історичну приязність та добросусідські відносини українського і польського народів.

Утім, реакція російських спецслужб відтоді намагається розколоти екзистенційний фронт спротиву цивілізованих держав Європи варварській росії путіна та її сателітці – білоррусі лукашенка.

Вони використовують будь – яку нагоду, аби сіяти розбрат в наших спільнотах, пригадаймо, “звідки росли ноги” багатомісячного блокування польськими фермерами українсько – польського кордону. Саме так, з проросійських польських організацій та партій, лояльних до російського режиму путіна.

І ось маємо нові, підтверджені приклади. Зокрема, спостерігається активізація членів партії “Безпечна Польща” у пошуку та залученні на території Польщі громадян українського походження до акцій, як от громадсько – політичної діяльності в інтересах росії. Їхній спектр доволі розмаїтий: участь у провокаційних антивоєнних масових заходах, поширення інформаційних матеріалів щодо необхідності припинення війни шляхом відмови від військової підтримки України міжнародними партнерами, зміни вектору військового протистояння на курс переговорів з росією тощо.

Є й інші приклади у діяльності партії “Безпечна Польща”, зокрема і особисто її очільника Лєшека Сікульського, який ще в 2022 році відзначився скандальним інтерв’ю з російським послом у Польщі Сергієм Анрєєвим, який цинічно покладав відповідальність за війну саме на Україну.

Тому порада українцям. які внаслідок російської агресії знайшли тимчасовий притулок у дружній Польщі, а також полякам українського походження: якщо представники партії “Безпечна Польща” вам ласкаво пропонують взяти участь у тій чи іншій начебто антивоєнній акції чи ще будь – якій іншій, рішуче відкидайте ці лукаві запрошення, бо за патріотичною назвою цієї партії стирчать вуха російських спецслужб та їхніх польських агентів впливу.

Іван ГОЛЕШІВСЬКИЙ (фото із соціальних мереж)

Схожі повідомлення

Станом на сьогодні у Львівській області 1197 укриттів, які були зачинені, приймають людей в разі небезпеки

admin3

“60+” — вже марно “молодитись”….

admin3

Один загиблий та один травмований – поліцейські встановлюють обставини вибуху гранати в квартирі на вул. Замарстинівській у Львові

admin3

18-річна юнка розповсюджувала наркотики «PVP» : у Львові поліцейські затримали зловмисницю “на гарячому”

admin3

Вчора,19 липня, невідомий застрелив у Львові Ірину ФАРІОН- відому мовознавицю, екснардепку , яка активно виступала за викорінення російської мови в Україні в усіх сферах життя

admin3

Якою має бути функція палацу Жевуських-Лянцкоронських: в Роздолі відбулись експертні обговорення

admin3