16.5 C
Lviv
18.06.2024
Новороздільська ОТГ

У Новороздільській громаді відбулися Панахиди на могилах новітніх Героїв України

Натепер скорботні панахиди вже відбулися на цвинтарях Нового Роздолу, у селах Берездівці, Березина, Тужанівці, Підгірці, де упокоїлися Воїни світла, які крайніми роками у різний час були призвані служити (а дехто із земляків відважно пішов добровольцем) у ЗСУ і боронили рідну землю від російського агресора до останнього подиху.

Сьогодні День Героїв – і це по праву їхній День, як і для усіх Воїнів, хто споконвіків боровся за Волю і Державу.

Сьогодні на могили полеглих за Україну воїнів прийшли рідні і близькі, запалили свічки та лампадки і тихо молилися, оплакуючи своїх батьків,  синів, чоловіків, братів, вуйків і стрийків, коханих, друзів і побратимів. А коли священики відправляли Чин панахиди знову молилися і оплакували…

Міський голова Ярина Яценко  цього дня  супроводжувала  священнослужителів на могили Героїв і щоразу  скорботно мовила схожі слова про Героїв нашої громади, про їхній Чин, зверталася до батьків із словами шани і подяки. Зокрема, на Берездівецькому цвинтарі очільниця Новороздільської міської ради нагадала, коли започаткувалося Свято Героїв: «Це відбулося в квітні 1941 року на ІІ Великому Зборі ОУН, а 23 травня обрано тому, що саме цього місяця у минулі роки  сталінськими кілерами були вбиті відомі українські націоналісти. Відтоді у День Героїв в Україні вшановують усіх, хто боровся і загинув за Вітчизну».

«Починаючи з 1914 року, коли російським агресорам вдалося  захопити Крим та частину Донбасу, триває війна з росією  за визволення окупованих територій. Але коли 24 лютого 2022 року розпочалася широкомасштабна російська агресія, – продовжила пані Ярина, – на захист Держави стали сотні тисяч українців, зокрема і уродженці та мешканці нашої громади. На жаль, чимало з них віддали свої життя і  могили новітніх Героїв є на кожному цвинтарі нашої громади…».

Стримуючи хвилювання і непрохану сльозу, міський голова звернулася до рідних полеглих захисників: « Я хочу подякувати кожній мамі, кожному батькові, які виховали цих Героїв. Ви  належно  виховали своїх дітей, тому вони не ховалися від війни, а пішли виконувати свій обов’язок. Вони віддали життя за мирне небо над нами, за Вітчизну. Багато з них відзначені найвищими нагородами військового керівництва та Президента України. Їхній подвиг важливий, бо без Героїв наша держава не відбудеться. Як не відбудеться без нашої єдності.

Тому ми завжди вшановуватиме наших Героїв і пам’ятатимемо про їхній подвиг. Ще раз дякую кожному, хто виховав таких синів, разом з вами молюся за них. Молюся і за те, щоб їхня кількість не збільшувалася. Щоб наступного року ми молилися за них в мирній Україні під мирним небом, яка перемогла російського ворога…»

На завершення священик церкви Воздвиження Чесного Животворящого Хреста о. Богдан окропив могили свяченою водою, а міський голова поклала до кожної могили живі квіти. Герої не вмирають, вони лиш з нами не живуть…

Іван БАСАРАБ    

Схожі повідомлення

Березина – толока триває

admin2

Казка в гостях у Тужанівцях

admin2

Більше 2- х місяців без зарплати. Терпіння колективу «Водоканал» вичерпується, вони готуються до страйку

admin3

Надійка БАСАРАБ: “Наша чергова волонтерочка вже мчить у Бахмут! Спасибі безмежно усім, хто долучився!”

admin3

ВАЖЛИВО!!!

admin3

Ярослав Венчак – свідомий вибір Украінця

admin2

Залишити коментар