16.5 C
Lviv
23.02.2024
Львівщина

Чотири рази «журналіст» ігнорував повістки…

Через це поліція змушена була доставляти його у ТЦК силою. Суд підтвердив законність цих дій і оштрафував ухилянта

Колаж з сайту molbuk.ua

Львівський апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу жителя Нового Роздолу Ігоря Мацкули, якою той оскаржував постанову Миколаївського районного суду — про притягнення останнього до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 Кодексу України про АП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця). Рішення суду першої інстанції визнано законним і обгрунтованим.

Пан Мацкула — знаний у Новому Роз­долі підприємець, щодо законності діянь якого виникає багато запитань. Останній рік він позиціонує себе ще й журналістом громадської організації «Інформаційна агенція «Інфоскоп» (про нього «Високий Замок» згадував 16 листопада у публіка­ції «Чому я назвав мера «істотою»? Гос­подь казав: «Я є істота…»). Вчить інших жити за законом, а от сам його часто не дотримується. Із січня цього року проіг­норував чотири повістки у Територіаль­ний центр комплектації та соціальної під­тримки (ТЦК та СП). Через це військові, керуючись відповідною постановою Каб­міну, звернулися до поліції про достав­лення цього громадянина у ТЦК та СП для складення адмінпротоколу про ад­мінпорушення. 29 червня ц.р. Ігор Мац­кула вкотре відмовився виконати закон­ні вимоги поліцейських, втікав від них, опирався, тримався за поручні на сходах — відтак до нього застосували силовий привід, одягнули йому на руки кайданки і доставили за місцем призначення…

Через описану вище непокору полі­ції Миколаївський районний суд визнав Ігоря Мацкулу винним у скоєнні адмінправопорушення і притягнув його до ад­мінвідповідальності – наклав штраф у розмірі 15 неоподатковуваних мініму­мів доходів громадян (що становить 255 грн), а також стягнув з нього на користь держави судовий збір у розмірі 536 грн 80 коп.

Пан Мацкула оскаржував цю постано­ву у Львівському апеляційному суді. Ви­вчивши матеріали справи, заслухавши учасників процесу та їхні доводи, суд­дя Тетяна Урдюк дійшла висновку, що дії поліцейських, яким пан Мацкула вчи­нив злісну непокору, були правомірними — тож скарга апелянта задоволенню не підлягає. Апеляційна інстанція підтвер­дила «беззастережну винуватість» Мац­кули. Суд також зазначив, що пояснення пана Мацкули про те, що як журналіст він знімав сесію міської ради, жодним чином висновків суду першої інстанції не спрос­товує – оскільки, крім прав журналіста, іс­нують ще й обов’язки громадянина.

Іван ФАРІОН, сайт https://wz.lviv.ua/ 28.11.2023 року.

P. S. За повідомленням газети «Ві­сник Розділля», Ігор Мацкула був серед тих представників ГО «ІА «Інфоскоп», які 17 листопада цього року вкотре зірвали засідання виконкому Новороздільської міської ради. Попри прохання міського голови Ярини Яценко, вони відмовилися покидати зал засідань, коли члени викон­кому перейшли до розгляду «чутливих» питань — про позбавлення батьківських прав, надання матеріальних допомог хворим особам, пораненим воїнам ЗСУ, призначення опікунів над недієздатними людьми. Тобто йшлося про персональ­ні дані, які, як відомо, не підлягають роз­голошенню. Щоб випровадити п. Мацку­лу та інших сторонніх на час розгляду цих питань, керівництво міськради змушене було викликати працівників міського від­ділення поліції. А також службу охорони, щоб після завершення робочого дня вона могла підключити службове приміщення до системи сигналізації.

ВІД РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ “ВІСНИК РОЗДІЛЛЯ”. Вже вдруге впродовж двох крайніх тижнів журналіст газети “Високий Замок” Іван Фаріон неупереджено висвітлює у провідному львівському виданні резонансні події, що відбуваються у Новому Роздолі, до яких дотичні працівники місцевої ГО “ІА “Інфоскоп”. Очевидно, що інаведена вище публікація викличе значний резонанс у громаді, оскільки стосується судових рішень, у яких фігурує один із журналістів “Інфоскопу”. І, мабуть, спонукає читачів до відповідних висновків…

Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

Не має слів: не минає день, щоб не горіла трава. Добу тому сухостій горів в м. Миколаїв та с. Райлів на Стрийщині

admin3

Зруйнований московським безпілотником музей Романа Шухевича у Білогорщі, це саме той будинок, де головнокомандувач УПА загинув у бою з московськими окупантами 5 березня 1950 р.

admin3

«Львівська політехніка» отримала грант ЄС в межах програми LIFE

admin3

Максим Козицький привітав медиків з професійним святом

admin3

Коляда “Там во Бахмуті…” як провісниця перемоги України над одержимою дияволом росією

admin3

У с. Суховоля Львівського району під час купання потонув чоловік, 2002 року народження.

admin3

Залишити коментар