16.5 C
Lviv
07.12.2023
Новороздільська ОТГ

Михайло НІКІТІН: «Виступ   команди «ДЮСШ  – «Роздільчанка» м. Новий Розділ»   у турнірі Дитячої Ліги Чемпіонату України з волейболу – вагомий крок до відродження  славних традицій Нового Роздолу у цьому виді  спорту»

Отже, як кажуть, крига скресла: після багатьох років скочування до  меж забуття відомого в місті, області та Україні  волейбольного клубу «Роздільчанка», завдячуючи ентузіастам та небайдужим людям, минулого тижня  команда  «ДЮСШ  – «Роздільчанка» м. Новий Розділ»  виступила у першому турі Дитячої Ліги Чемпіонату України з волейболу, який відбувся в Івано – Франківську.

Про чинники, що призвели до такого несподіваного   повороту у спортивній долі клубу та, власне, про підсумки виступів наших волейболісток в престижному турнірі – у коментарі президента ВК «Роздільчанка»  Михайла НІКІТІНА.

-З вашого дозволу я розпочну розмову із короткого екскурсу у часи становлення та розквіту новороздільського волейболу. Відліком у історії створення та виходу на всеукраїнський рівень новороздільської  команди, яку тренував старший тренер Сергій Миколайович Краснопольський (власне, він і зараз цим успішно займається, щоправда,  тренує не дорослу, а юнацьку команду «ДЮСШ – «Роздільчанка» м. Новий Розділ», можна вважати 1995-й рік. Згадуючи ті часи, вкотре хочу добрим словом згадати світлої пам’яті директора ДМЗ «Карпати» Бориса Михайловича Ладницького, який стояв біля витоків створення волейбольного клубу «Роздільчанка» і, незважаючи на труднощі які переживало це відоме підприємство, наскільки дозволяли можливості, спонсорував наш клуб.

Натепер, слава Богу, ДМЗ «Карпати», завдяки новому власнику,  фактично є одним (якщо не головним!) із флагманів вітчизняного вагонобудування, тому в нашому клубному середовищі виникла ідея, звичайно, якщо «ДЮСШ – «Роздільчанка» м. Новий Розділ» успішно продовжить свої виступи у турнірі Дитячої Ліги Чемпіонату України з волейболу та першості Львівської області,  провести відкритий волейбольний турнір   пам’яті Бориса Ладницького. Сподіваємося, шо такий намір  знайде підтримку і підприємства, і міської влади.

Завершуючи екскурс у той період, відзначу, що  саме у 90-х  наша команда успішно  виступала у Другій лізі Чемпіонату України з волейболу. Це був чудовий ансамбль молодих і амбітних волейболісток на чолі із вмотивованим і надзвичайно  талановитим «диригентом» –  тренером  Сергієм Краснопольським. І ця диво – команда  виступала настільки успішно, здобуваючи перемоги над іменитими суперницями із великих міст та обласних центрів, що вже через два роки «Роздільчанка» змагалася у Першій лізі. Без перебільшення, це був справді «зоряний час» дорослого складу новороздільського клубу, адже впродовж декількох років наші «роздільчанки» тричі ставала призерами  Першої ліги. 

Але ж пригадаймо, які це були роки? Дев’яності! Дуже важкі  для усіх, а якщо мати на увазі фінансування волейбольного клубу «Роздільчанка», – і поготів. І хоча  певний період це питання врегульовувалося, у значній мірі завдяки спонсорам, зокрема, згаданому ДМЗ «Карпати», проте у наступні роки клуб, як кажуть, не міг платити по рахунках. Одне слово, через фінансові причини з 2000-го року як доросла, так і дитяча команди  припинила виступи у волейбольних  турнірах всеукраїнського рівня. 

Еге ж, багато «спливло води»  відтоді – понад 20 років, аж поки цієї осені клуб під зміненою назвою «ДЮСШ – «Роздільчанка» м. Новий Розділ»  «повернувся» на всеукраїнський рівень. Що чи хто спричинився до такого приємного для новороздільців повороту?

-Якщо відверто, то ідея відродження волейбольного клубу була постійною, але набрала конкретних обрисів, можна сказати, нещодавно і доволі несподівано. Зокрема, декілька місяців тому, зустрівшись у Києві із молодшою дочкою Наталею, яка у згадані часи розквіту грала за «Роздільчанку» і досі пишається цим фактом, а також званням кандидата у майстри спорту, вона запитала про міську волейбольну команду. Відповідав так як є: міської команди, яка б виступала бодай на обласному рівні, на жаль, немає, а от здібних дівчат, які відвідують відділення волейболу Новороздільської ДЮСШ, як завжди, чимало. Та і наставники  на чолі з С. Краснопольським ведуть тренерський  процес на високому рівні. Тож для  відродження команди бракує «дрібниці» – фінансування.

 Невдовзі Наталя зателефонувала мені у Новий Розділ і повідомила, що запостила своїм друзям в Україні і за кордоном звернення з проханням донатити, хто скільки зможе, на новороздільський волейбольний клуб «Роздільчанка». Звісно, зважаючи на широкомасштабну російську  агресію, дехто їй відповідав, мовляв, зараз не до волейболу, бо ж війна з ворогом, який хоче знищити і нашу державу і український народ, тому ми в першу чергу донатимо на ЗСУ, а клубу допоможемо фінансово згодом, після перемоги. От Наталя і подумала: так, мають рацію ті, хто так міркує, але ж у теперішніх  10-13–річних дітей вже другого дитинства не буде, як і не буде шансу виступати у такому віці у турнірах з волейболу. Тож особисто задонатила певну суму у скарбничку клубу на участь новороздільської команди у Дитячій Лізі Чемпіонату України з волейболу. Додалися й  кошти від інших доброчинців. Користуючись нагодою, хочу подякувати спонсорам волейбольного клубу. Це, зокрема, новороздільські підприємства ОДВ «Електрик» та фірма «Променейра».  

Залишалося заручитися сприянням та підтримкою міської влади, позитивне рішення якої забезпечило б  остаточну реалізацію задуманого проєкту –  участі команди у всеукраїнському турнірі. З приємністю відзначу, що на початку осені  міський голова Ярина Яценко під час зустрічі  виявила зацікавлення щодо відродження міського волейбольного клубу. Невдовзі  ініціювала звернення до депутатського корпусу з проханням підтримати рішення про надання певних коштів на участь дитячої команди 2010 р.н. у Чемпіонаті України. Відрадно, що її пропозицію підтримали на одній із сесій міської ради, тому, користуючись нагодою, висловлюю вдячність нашим депутатам.

Таким чином, донатів спонсорів та наданих міським бюджетом коштів виявилося достатньо, аби здійснилася наша мрія, тобто новороздільський клуб виступив  у турнірі Дитячої Ліги Чемпіонату України з волейболу.

-Й справді, цікаву історію оповіли  про вихід новороздільської команди із тимчасового забуття на всеукраїнську арену. Що ж, тепер читачам не менш цікаво буде дізнатися про підсумки першого туру.

-Авже ж. Отже,  змагання впродовж трьох днів  проходили у Івано –Франківську, а загалом у першому турі ( а всього таких  чотири) виступило 6 команд – Снятинська ДЮСШ, ВК «Олімпія» – ДЮСШ№2 м. Івано – Франківськ, Чернівецька  обласна ДЮСШ, Чернівецька ДЮСШ №2, Чернівецька ДЮСШ №4, «ДЮСШ – «Роздільчанка м. Новий Розділ». 

Щодо виступів нашої команди. Вважаю, що як на дебют в турнірі такого рівня дівчата виступили достойно, зазнавши двох поразок. Щоправда, у першому поєдинку із командою, яка згодом поступилася усім  іншим  учасницям першого туру, було помітно деяку розгубленість наших дівчат – і розмірами великого спортивного залу, і загальною атмосферою, якої досі вони не відчували(утім, це не стосувалося лідерки нашої команди Олесі Роман, яка, до речі, у минулому сезоні виступала за команду Снятинської ДЮСШ, тож у цьому сенсі була загартованою). Власне, це й спричинилося до поразки, якої могло і не бути. Проте наступні матчі  наша команда зіграла достойно, а загальний результат – три перемоги, дві поразка, а за здобуту перемогу у одній партії  у грі із лідером – командою ДЮСШ Чернівецької області, хоча підсумковий результат і виявився не на нашу користь – 2:1, «Роздільчанка» здобула одне очко, яке пішло у загальний залік команди.. На мою думку, для першого разу виступу у всеукраїнському турнірі це не «мінус», а «плюс». Одне слово – МОЛОДЦІ! Сподіваємося, що у наступних турах наша команда, як кажуть, ще покаже свій потенціал. 

Тож у ці дні команда і тренер, проаналізувавши виступ в Івано – Франківську, сумлінно  готуються до другого туру, який відбудеться в м. Чернівці в грудні. Настрій бойовий. Слід додати, що також наша команда заявилася на участь у першості  Львівської області, де загалом виступатиме 12 команд.  Так що безперервний ігровий цикл, а відтак, шліфування волейбольної майстерності,  для нашої команди гарантований.

На завершення –  деякі міркування і пропозиції. Під час згаданої зустрічі з міським головою ми торкнулися питання необхідності надання  відповідного спортивного залу для проведення волейбольних змагань, які мають статус всеукраїнських. Не грати ж у спортзалах шкіл. Найфункціональніше для цього підійшов би спортивний зал у МБК «Молодість». Але він конче потребує ремонту. До слова, під час обговорення цієї теми Ярина Яценко повідомила, що питання надання цього приміщення для тренувань юних волейболісток та проведення турнірів  можна вирішити позитивно. А от щодо ремонту, то тут без залучення спонсорів не обійтись. І найкраще з виконанням цієї відповідальної роботи справився б потужний будівельно – ремонтний підрозділ ОДВ «Електрик». Так що розглядаємо і цей та інші варіанти.

Розпитував Іван БАСАРАБ

P.S. З успішним дебютом у всеукраїнському турнірі привітала команду «ДЮСШ – «Роздільчанка» м. Новий Розділ ) і міський голова Ярина Яценко на своїй сторінці у Facebook: «Вітаю Новороздільську команду дівчат з волейболу з поверненням на всеукраїнську волейбольну арену! Колись ми часто чули про успіхи Новороздільських волейболісток. Та і тепер випускниці волейболу ДЮСШ гідно представляють інші клуби і навіть молодіжну збірну на волейбольній арені. А із власною участю команди якось не складалося.

І ось, маємо хорошу новину: Команда Новороздільської ДЮСШ з волейболу 2010 року народження під керівництвом Краснопольського Сергія Миколайовича бере участь в змаганнях Дитячої Ліги Чемпіонату України.

Перший із чотирьох турнірів відбувався в Івано-Франківську. Наша команда здобула перемогу у трьох з п’яти ігор. А отже, великі перемоги попереду.

Вірю в наших дівчат і успіх Новороздільського волейболу!»

Схожі повідомлення

Адреси пунктів “Незламності” у Новороздільській громаді

admin3

Skif – ч-е-м-п-і-о-н!!!

admin2

Воїн-новороздільчанин – про АТО, велику війну, про родину і Бога та труднощі на “нулі”

admin2

Ольга Береза, «Рейчел та родина Берешів»

admin3

Коли не вистачило коштів на лікування дружини, мені допоміг колектив сантехслужби на чолі з Петром Будзаном, а також керівна ланка КП «Розділжитлосервіс»

admin3

Новий Розділ – Старобільськ – фото-нотатки з неймовірної подорожі

admin2

Залишити коментар