16.5 C
Lviv
24.06.2026
«Вісник Розділля»
Без категорії

Мамо, а чому бабуся розмовляє російською, якщо нашого тата вбили росіяни?

Вкрай актуальну натепер проблему у пропонованій читачам публікації, надрукованій у розділі “Блоги” інтернет – видання “Цензор.НЕТ” : https://censor.net/ua/b3452097, порушує відомий журналіст і військовий Михайло УХМАН.

Bla-bla-car

Київ – Львів. В автомобілі нас їде троє. Водія звати Олег, родом з Донеччини. З початком повномасштабного російського вторгнення переїхав на захід України, щоб забезпечити спокійне життя своїм дітям.

Розмовляє російською і час від часу переходить на державну. Поряд з Олегом сидить жінка з Житомирщини. Розмовляла українською, але згодом перейшла на російську.

– Все гаразд. Я прекрасно розумію українську і розмовляю нею. Поки що важко перейти повністю на державну, адже тридцять років розмовляв мос..льською – говорить водій до пасажирки, яка сидить поряд з ним.

Я мовчу. Хочеться потиснути руку Олегові і “викинути/висадити” з машини фарбовану тітку. До речі, я уже не раз чув, як україномовні переходять на московську, коли співрозмовник розмовляє російською. Панове, ви нормальні?

Всі “російськомовні”, які проживають в Україні, чудово розмовляють державною мовою. Навіщо підлаштовуватись під них? Тут взагалі виправдань не може бути. Ви в свої країні, а не десь там за “поребріком”.

Довга дорога. Ми розмовляємо про війну, життя, яке триває.

– Чесно кажу до 2014 року, я не чув таких слів, як патріотизм, державність, нація. Все це було нам чуже. Російська пропаганда чудово працювала і працює на жаль. Батьки просто не вчили нас таконо. Скажу більше, я підтримував морально на початку “днр і лнр”. Згодом, я зрозумів, що помилявся…

Після повномасштабного російського вторгнення, коли росіяни почали вбивати, гвалтувати людей – моя помилка стала очевидною.

Тепер моя дитина розмовляє державною мовою. Вона знає, що московити – окупанти і я дуже радий, що вона виросте справжньою українкою. Московити все зробили, щоб ми – жителі Донеччини, ненавиділи їх.

Хоча, я вам скажу, що більшість людей, яким за 60 – це в тому числі і мій батько, мріють про мир. Просто про мир і їм все рівно, яка влада буде. Тому українське майбутнє за такими, як мої діти, як ми. Просто потрібно перемогти окупантів і будувати нову країну, де не має “совєцького союзу”, російського язика і тому подібного… – розповідає Олег.

Bla-bla-car – дякую тобі за адекватних водіїв.

Дорогі українці, щиро вітаю Вас з Днем української мови і писемності. Адже це наша зброя проти московитів, яка потужніша за F-16 чи будь які ракети. Давайте будемо застосовувати її і ви побачите, як шлях до перемоги і миру відкриється, ще швидше.

Не може бути так, щоб росіяни вбивали українців, а ми продовжували споживати їхню культуру, “язик”, музику.

PS.

Реальна історія.

Сидить в кімнаті молода жінка її мама і дочка. Маленька дівчинка запитує: “Мамо, нашого тата вбили росіяни?” “Так, доню” – відповідає молода вдова і витирає сльози. “Чому ж тоді бабуся розмовляє їхньою мовою, російською”? – запитує дівчинка. Вдова пригортає дитину і починає ридати. Бабуся підходить до дочки і внучки, пригортає їх, плаче і каже: “Ми більше не будемо говорити мовою вбивць. Дякую, сонечко”! 

Схожі повідомлення

Платник єдиного податку, який має податковий борг більше 1020 гривень, не зможе перебувати на спрощеній системі оподаткування

admin

Як вибрати ідеальний букет квітів: поради для кожного випадку

admin

Сумний початок 2024-го… 5 січня Новороздільська громада провела в останню путь Героя. Сьогодні прощаємося ще з двома …

admin2

26 жовтня у Львівській області 478 мешканців захворіло на covid-19

admin

В с. Грицеволя Радехівського району вогонь знищив дерев’яну церкву

admin

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 1 грудня

admin