16.5 C
Lviv
23.02.2024
Україна

Прощавайте “селища міського типу” та інші радянські назви населених пунктів:28 липня парламент прийняв Закон “Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”

Верховна Рада України 28 липня 2023 р. 262 голосами «за» прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України (реєстр. №8263), який за результатами доопрацювання до другого читання отримав назву «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Апарату Верховної Ради України, опублікованому на офіційному веб- порталі парламенту.

Законом визначено порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, їх найменування та перейменування, зміни категорій населених пунктів, вирішення інших питань адміністративно-територіального устрою України.

Ключові новели Закону наведені у інфографіці:

Тезово про основні положення прийнятого ВРУ Закону про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України:

– передбачено ліквідацію статусу селищ міського типу: натомість в Україні будуть лише міста, селища та села. Таким чином, сільських населених пунктів стане більше за рахунок переходу всіх селищ міського типу до категорії селищ;

-населені пункти з компактною забудовою і чисельністю населення понад 10 000 жителів матимуть статус міст, а населені пункти з переважно садибною забудовою і чисельністю населення понад 5 000 жителів – просто селищами, населені пункти з чисельністю населення менше 5 000 жителів – селами;

-передбачено поняття – “поселення”. Таку назву матиме компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, у якому не має сталого складу населення. Зокрема, це дачні кооперативи, а також мобільні містечка, де тимчасово поселили вимушено переміщених осіб.

Схожі повідомлення

Ще 3-м “ухилянтам” з Харківщини та Прикарпаття повідомлено про підозру

admin3

Як “отродьє” полювало на голову Іванківської ОТГ Тетяну Свириденко

admin3

Рятувальники Львівщини продовжують співпрацю з Головною школою пожежної служби Республіки Польща

admin3

Що означає бути українцем?

admin3

Для яких платників єдиного податку є обов’язковим застосування РРО чи ПРРО з 1 січня 2022 року?

admin3

Такі потрібні ПЕТ пляшки: все «за» і «проти» використання пластикової тари

admin

Залишити коментар