16.5 C
Lviv
31.05.2024
Львівщина

При Представництві Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тараса Подвірного на Львівщині буде створена Експертна Рада

За дорученням Омбудсмана України Дмитро Лубінець, у Львівській області буде створена Експертна Рада при Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області.

Основною метою діяльності ради будуть консультативно-дорадчі функції та забезпечення фахової експертно-консультативної підтримки Представника Уповноваженого у Львівській області Тараса Подвірного, щоб забезпечити якісний парламентський контроль за правами людини у нашому регіоні.

Про це йдеться у повідомленні Представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області.у Львівській області Тараса Подвірного з посиланням на Офіс Омбудсмана України.

Експертна Рада відповідатиме за аналіз дотримання прав і свобод людини та громадянина в таких сферах, як захист персональних даних, доступ до публічної інформації, а також звернень громадян до органів державної влади та місцевого самоврядування Львівської області, а також їх посадових осіб.

Нашими практичними інструментами залишаються моніторингові візити до закладів державної, комунальної та приватної власності, проведення просвітницької та правозахисної діяльності на регіональному, національному та міжнародному рівнях, а також використання конституційного мандату для забезпечення прав і свобод громадян України та осіб без громадянства на території Львівської області.

Запрошуємо представників громадських організацій, груп, активних студентів, правознавців та правозахисників Львівщини подати свої кандидатури разом з короткою інформаційною довідкою про вашу діяльність та мотиваційним листом для участі в Експертній Раді. Ви можете надіслати ці документи на мою електронну пошту podvirnyi@ombudsman.gov.ua до 30 травня 2023 року.

Основними напрямками роботи Експертної Ради будуть:

• Права людини в системі органів сектору безпеки та оборони, зокрема права осіб, які перебувають утриманні унаслідок збройної агресії проти України та зниклих безвісти в умовах збройного конфлікту, а також права військовослужбовців, поліцейських, ветеранів та інших осіб.

• Додержання соціальних та економічних прав, зокрема права на соціальний захист, працю, охорону здоров’я, освіту та культуру, права власності, права споживачів та права на безпечне довкілля.

• Права громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України, зокрема права осіб, які перебувають у зоні тимчасової окупації та збройної агресії з боку Російської Федерації, а також права примусово депортованих осіб та переміщених за межі території України.

• Додержання рівних прав і свобод, зокрема права національних меншин, політичних та релігійних поглядів, запобігання дискримінації, домашнього насильства та торгівлі людьми.

• Права людини в місцях позбавлення волі, зокрема реалізація національного превентивного механізму.

• Дотримання інформаційних прав, включаючи захист персональних даних, доступ до інформації та право на звернення громадян.

• Право на справедливе правосуддя, зокрема права у цивільному, кримінальному та адміністративному процесах, правова експертиза процесуального законодавства та права людини в місцях позбавлення волі.

• Дотримання прав дитини, сім’ї, молоді та спорту.

• Міжнародне співробітництво та європейська інтеграція, включаючи права громадян України за кордоном та співробітництво з міжнародними організаціями.

• Взаємодія з громадськістю, зокрема з журналістами та представниками мас-медіа.

Будемо вдячні за вашу активну участь у розвитку прав людини та забезпеченні якісного парламентського контролю за їх дотриманням у Львівській області. Розраховуємо на ваш внесок у роботу Експертної Ради.

Нагадую, надсилайте документи на цю електронну пошту podvirnyi@ombudsman.gov.ua до 30 травня 2023 року”, – зазначає Тарас Подвірний.

Схожі повідомлення

Софія КАДОРЕ разом з Олександром КОСТИШИНИМ: У нас ГРАН-ПРІ!!!

admin3

У Львові поліцейські затримали злочинну групу, учасники якої незаконно позбавили волі чоловіка з наміром примусово доставити у т.зв. “реабілітаційний центр”

admin3

Кароліна ЛЯНЦКОРОНСЬКА

admin3

Нічний ракетний удар по Львівщині: офіційна інформація начальника Львівської ОВА Максима Козицького

admin3

Смертельна ДТП у автотрощі на автодорозі “Київ – Чоп”

admin3

Цьогоріч наш Новий Розділ святкує своє 70-річчя! Це особливий ювілей, який є свідченням розвитку, витримки та твердості духу

admin3

Залишити коментар