16.5 C
Lviv
28.09.2023
Львівщина

При Представництві Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тараса Подвірного на Львівщині буде створена Експертна Рада

За дорученням Омбудсмана України Дмитро Лубінець, у Львівській області буде створена Експертна Рада при Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області.

Основною метою діяльності ради будуть консультативно-дорадчі функції та забезпечення фахової експертно-консультативної підтримки Представника Уповноваженого у Львівській області Тараса Подвірного, щоб забезпечити якісний парламентський контроль за правами людини у нашому регіоні.

Про це йдеться у повідомленні Представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області.у Львівській області Тараса Подвірного з посиланням на Офіс Омбудсмана України.

Експертна Рада відповідатиме за аналіз дотримання прав і свобод людини та громадянина в таких сферах, як захист персональних даних, доступ до публічної інформації, а також звернень громадян до органів державної влади та місцевого самоврядування Львівської області, а також їх посадових осіб.

Нашими практичними інструментами залишаються моніторингові візити до закладів державної, комунальної та приватної власності, проведення просвітницької та правозахисної діяльності на регіональному, національному та міжнародному рівнях, а також використання конституційного мандату для забезпечення прав і свобод громадян України та осіб без громадянства на території Львівської області.

Запрошуємо представників громадських організацій, груп, активних студентів, правознавців та правозахисників Львівщини подати свої кандидатури разом з короткою інформаційною довідкою про вашу діяльність та мотиваційним листом для участі в Експертній Раді. Ви можете надіслати ці документи на мою електронну пошту podvirnyi@ombudsman.gov.ua до 30 травня 2023 року.

Основними напрямками роботи Експертної Ради будуть:

• Права людини в системі органів сектору безпеки та оборони, зокрема права осіб, які перебувають утриманні унаслідок збройної агресії проти України та зниклих безвісти в умовах збройного конфлікту, а також права військовослужбовців, поліцейських, ветеранів та інших осіб.

• Додержання соціальних та економічних прав, зокрема права на соціальний захист, працю, охорону здоров’я, освіту та культуру, права власності, права споживачів та права на безпечне довкілля.

• Права громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України, зокрема права осіб, які перебувають у зоні тимчасової окупації та збройної агресії з боку Російської Федерації, а також права примусово депортованих осіб та переміщених за межі території України.

• Додержання рівних прав і свобод, зокрема права національних меншин, політичних та релігійних поглядів, запобігання дискримінації, домашнього насильства та торгівлі людьми.

• Права людини в місцях позбавлення волі, зокрема реалізація національного превентивного механізму.

• Дотримання інформаційних прав, включаючи захист персональних даних, доступ до інформації та право на звернення громадян.

• Право на справедливе правосуддя, зокрема права у цивільному, кримінальному та адміністративному процесах, правова експертиза процесуального законодавства та права людини в місцях позбавлення волі.

• Дотримання прав дитини, сім’ї, молоді та спорту.

• Міжнародне співробітництво та європейська інтеграція, включаючи права громадян України за кордоном та співробітництво з міжнародними організаціями.

• Взаємодія з громадськістю, зокрема з журналістами та представниками мас-медіа.

Будемо вдячні за вашу активну участь у розвитку прав людини та забезпеченні якісного парламентського контролю за їх дотриманням у Львівській області. Розраховуємо на ваш внесок у роботу Експертної Ради.

Нагадую, надсилайте документи на цю електронну пошту podvirnyi@ombudsman.gov.ua до 30 травня 2023 року”, – зазначає Тарас Подвірний.

Схожі повідомлення

Проросійська агентура не дрімає, а вперто поширює серед довірливих громадян наративи, що вводять в людей в оману, породжують розгубленість та протистояння. Не вірмо!

admin3

У Львові затримали керівництво обласного управління Держпродспоживслужби, які пропонували правоохоронцям 2000 доларів США за прикриття корупційних схем

admin3

Головна редакторка газети «Наш край» (Мостиська) Галина Сорока віддала свою премію переможниці обласного конкурсу журналістських робіт на придбання квадрокоптера для підрозділу ЗСУ, де служить сапер – земляк Олег Саїк

admin3

Привітання очільника області з нагоди Дня українського добровольця

admin3

Затриманого п’яним за кермом львівського прокурора звільнили з роботи

admin2

Спортсмени з Львівщини вибороли дві нагороди на чемпіонаті Європи з класичного жиму лежачи

admin3

Залишити коментар