16.5 C
Lviv
07.12.2023
Без категорії Україна

“Звірства московитів у Лівонії”, 1561 рік

На гравюрі 1561 року зображений звірячий розстріл моskовитами вже повішених голих лівонських жінок. Під ногами жінок – їхні розстріляні діти, включно з немовлятами.

Ця гравюра наробила галасу в Європі тих часів. Зважаючи на те, що Лівонська війна почалася в 1558му і що канали поширення інформації були відповідними, то це майже оперативне інформаційне повідомлення.

Війну, звісно, почало московське болото (болоту захотілось виходу до моря). І програло. Але мова про інше, йдеться у повідомленні Ксенії Пономарьової у Facebook.

Мова про Бучу. Маріуполь. Ізюм. Зруйновані вщент населені пункти. Концтабори. Масові вбивства. Викрадення дітей, зґвалтування всіх сенсів. І жах від того.

Але ж це вже було. З Чечнею. З Грузією. Придністров’ям. Сирією. Другою світовою, як промовистий приклад.

Просто світ не бажав цього бачити. Навмисне спрощував. Легковажно забував. Давав шанс на цивілізований розвиток. Кепкував над аборигенами Африки чи басейну Амазонки.

Зло росло і міцніло. Щоб в 21му столітті в центрі Європи знову влаштувати середньовіччя із застосуванням сучасних методів знищення. Вже зрозуміло, що бог чи то махнув на них рукою, чи то залишив для балансу, але якось пєрєбор виходить з тим балансом.

Добре, що світова спільнота поступово приходить до усвідомлення: якщо росії зараз не дати боляче в ї@ало, наступного разу знадобиться шукати всім миром ядерну зброю (і то не факт).

Погано, що за прозріння вже сплачено величезну ціну.

Життями українців.

Ксенія ПОНОМАРЬОВА

Схожі повідомлення

Коли почнеться третя світова?

admin3

Рятувальники ліквідували пожежу в центрі Львова. Загинув власник квартири, 1944 р.н.

admin3

За крайню добу у Львівській області провакцинувалися 12 тисяч осіб

admin3

Окупанти обстріляли з Градів евакуаційну колону з Щастя

admin3

Український Вашингтон

admin3

Опівночі у квартирі у Львові так палало, що рятувальникам довелося евакуювати десятки людей та дітей із сусідніх помешкань. Господаря – госпіталізовано

admin3

Залишити коментар