16.5 C
Lviv
19.04.2024
Україна

Києво-Печерська лавра — власність не якоїсь Церкви, а наша з вами — релігієзнавиця

Києво-Печерська лавра — власність не якоїсь Церкви, а наша з вами — релігієзнавиця - фото 1

Наближається 29 березня, коли УПЦ МП має залишити Києво-Печерську лавру.

Ситуацію прокоментувала релігієзнавиця Людмила Филипович у розмові з “Громадським”, повідомляє Релігійно – інформаційна служба України – https://risu.ua/.

Професорка вважає, що УПЦ МП, яка перебувала в Києво-Печерській лаврі, чомусь вирішила, що все — що там є, належить чомусь їй.

“В останньому слові, зверненні предстоятеля Церкви Митрополита Онуфрія, він наполягає на тому, що це все «збудовано нашою Церквою». Ну, по-перше, це відколи? Від 1991 року, після проведення Харківського Собору — коли, власне, ви й з’явилися, як Українська Православна Церква Московського Патріархату? Це вже пізніше МП вилучили з назви цієї Церкви.

Я думаю, що Києво-Печерська лавра — не власність якоїсь Церкви. Це загальнонаціональна спадщина. Вона належить і вам, і мені, і нашим дітям, онукам. Усім тим, хто був до нас, і хто буде після.

Тому я категорично виступаю проти їхнього бажання себе вважати єдиними правдивими й законними спадкоємцями київського християнства. Як історикиня, я можу розкрити це все на конкретних фактах і документах: Лавра ніколи Московському Патріархату не належала повною мірою.

Були періоди, коли її «відтяпали» разом із Київською митрополією, але все одно там же були не московські монахи, а були наші, українці, яким задурили голову, і вони так достатньо тривалий час служили зовсім не нашій Церкві. І не нашим патріархам”, – говорить Людмила Филипович.

За її словами, українська влада не переслідує православних християн за віру.

“Ви як вірили — так і віруйте, як здійснювали обряди — так і робите це. Вас переслідують не як православних християн, а як паршивих громадян, які пішли на співпрацю з окупаційною владою, які здавали національно орієнтованих громадян України, складали списки, передавали їх російським військовим. А потім на підставі цих списків людей катували, вбивали. До вас претензії, як до українських громадян”, – риторично звернулася до представників УПЦ МП Людмила Филипович.

Схожі повідомлення

Від імені Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного представники Служби капеланста ЗСУ полковник Олексій Терещук та о. Ростислав Височан привітали Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава з Днем народження!

admin3

ПРО ВДЯЧНІСТЬ ТА ЛЮБОВ

admin3

Лікування запалення колінних суглобів: етапи лікування болі в коліні

admin

Прокат авто в Україні

admin

Де можлива купівля та продаж криптовалют?

admin

Укласти контракт на проходження військової служби у ЗСУ: які умови та грошове забезпечення

admin3

Залишити коментар