16.5 C
Lviv
25.09.2023
Україна

Києво-Печерська лавра — власність не якоїсь Церкви, а наша з вами — релігієзнавиця

Києво-Печерська лавра — власність не якоїсь Церкви, а наша з вами — релігієзнавиця - фото 1

Наближається 29 березня, коли УПЦ МП має залишити Києво-Печерську лавру.

Ситуацію прокоментувала релігієзнавиця Людмила Филипович у розмові з “Громадським”, повідомляє Релігійно – інформаційна служба України – https://risu.ua/.

Професорка вважає, що УПЦ МП, яка перебувала в Києво-Печерській лаврі, чомусь вирішила, що все — що там є, належить чомусь їй.

“В останньому слові, зверненні предстоятеля Церкви Митрополита Онуфрія, він наполягає на тому, що це все «збудовано нашою Церквою». Ну, по-перше, це відколи? Від 1991 року, після проведення Харківського Собору — коли, власне, ви й з’явилися, як Українська Православна Церква Московського Патріархату? Це вже пізніше МП вилучили з назви цієї Церкви.

Я думаю, що Києво-Печерська лавра — не власність якоїсь Церкви. Це загальнонаціональна спадщина. Вона належить і вам, і мені, і нашим дітям, онукам. Усім тим, хто був до нас, і хто буде після.

Тому я категорично виступаю проти їхнього бажання себе вважати єдиними правдивими й законними спадкоємцями київського християнства. Як історикиня, я можу розкрити це все на конкретних фактах і документах: Лавра ніколи Московському Патріархату не належала повною мірою.

Були періоди, коли її «відтяпали» разом із Київською митрополією, але все одно там же були не московські монахи, а були наші, українці, яким задурили голову, і вони так достатньо тривалий час служили зовсім не нашій Церкві. І не нашим патріархам”, – говорить Людмила Филипович.

За її словами, українська влада не переслідує православних християн за віру.

“Ви як вірили — так і віруйте, як здійснювали обряди — так і робите це. Вас переслідують не як православних християн, а як паршивих громадян, які пішли на співпрацю з окупаційною владою, які здавали національно орієнтованих громадян України, складали списки, передавали їх російським військовим. А потім на підставі цих списків людей катували, вбивали. До вас претензії, як до українських громадян”, – риторично звернулася до представників УПЦ МП Людмила Филипович.

Схожі повідомлення

У кафе – бар «Еліт» (Малехів) потрібні на роботу:

admin3

Мені казали: ” Ти не вмієш жити, життя прожив – нічого не нажив”…

admin3

Як працює служба відкривання замків у Львівській області

admin

Меркель про Мінськ: “Ми всі знали, що це заморожений конфлікт”

admin3

Заява Глави УГКЦ щодо дискусії довкола деяких висловлювань Папи Франциска на зустрічі з католицькою молоддю Росії

admin3

На Личакові вшанували пам’ять Героїв України усіх часів

admin3

Залишити коментар