16.5 C
Lviv
25.03.2023
Україна

Держава повинна виплатити по 15 мільйонів родинам полеглих героїв, – ветеран Гудименко

16 березня 2023 року.

київ,кладовище

В перші дні повномасштабного вторгнення влада пообіцяла 15-ти мільйонні виплати родинам загиблих бійців. Але це рішення було більш спонтанне, а ніж розсудливе та реалістичне. Військові гинуть щодня, тому щодня все більше сімей отримують право на отримання допомоги від держави, сума якої вже перевищила кілька мільярдів.

Про те, як справитися державі із “наобіцяним” та зробити це можливим розповів ветеран і громадський діяч Юрій Гудименко в блозі Української Правди, передає Цензор.НЕТ.

“Варіант номер раз – визнати видатки на виплату ОГД (одноразової грошової допомоги) не військовими, а соціальними-гуманітарними видатками й уповноважити обслуговування таких видатків розпоряднику із відповідним профілем, у взаємодії із Міноборони. А тоді погодити із міжнародними партнерами України використання деякої частини грантів фінансової допомоги для виплати ОГД. Інакше кажучи, зважити на те, що пряма міжнародна підтримка фінансування бюджетних видатків України обмежена виключно “невійськовими” програмами і перевести виплати родинам загиблих з категорії “військові” у категорію “невійськові”, і запросити міжнародної підтримки. Мінуси зрозумілі: це питання домовленостей з партнерами, а їх можна і не досягти.” – ділиться Гудименко.

Ще одним варіантом, на думку Юрія, є за згодою членів сімей загиблих, погашення заборгованості ОВДП (облігаціями внутрішньої державної позики) із вільним обігом таких ОВДП на фондовому ринку. В теорії можна комбінувати виплати “живими” грошима і облігаціями, можна обирати різні строки, наприклад 5 млн грн одноразової виплати і 5 років по 2 млн грн річними ОВДП під ринковий відсоток.

“Мінус цього підходу полягає у недостатній фінансовій грамотності населення, яке інтуїтивно довіряє виключно “живим” грошам, а облігації переважно вважає чимось середнім між магією та шахрайством.” – підсумував ветеран.

Джерело: https://censor.net/ua/n3406202

Схожі повідомлення

З 1 жовтня Україна перейшла на електронну форму листків непрацездатності

admin3

Очільник Львівщини повідомив найважливіші номери телефонів та шляхи отримання інформації про ситуацію в області

admin3

6 зловмисників через інтернет-крамницю збували у Львівській області наркотики і кожен щомісяця збагачувався на 200 тис. грн. Банду викрито, підозрювані під вартою, триває досудове розслідування

admin3

Стерненко: пожежа в СІЗО

admin2

Жахлива ДТП на Рівненщині: Кількість жертв зросла до 27

admin3

Львівщина: вчора «ковід» виявили у 1104 –х мешканців. 56 осіб померли

admin3

Залишити коментар