16.5 C
Lviv
02.03.2024
Львівщина

Ковід на Львівщині: різкий ріст і три види

НА ЛЬВІВЩИНІ СТРІМКО ЗРОСТАЄ КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ. ЦИРКУЛЮЄ ТРИ РІЗНОВИДИ ОМІКРОНУ

Зараз захворюваність спостерігається по всій території області, водночас найбільша кількість випадків хвороби саме у Львівському районі.

На Львівщині збільшилась кількість хворих на Covid-19  на 43% в порівнянні з попереднім тижнем. Впродовж минулого тижня в області провели 4861 досліджень на Covid-19, з них 772 – позитивні. Тиждень напередодні кількість хворих становила 537 осіб. Зареєстровано 3 летальні випадки.

На Львівщині циркулює штам коронавірусу Омікрон трьох різновидів. Але той, якого найбільше бояться, – XBB.1.5, не зареєстрований. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Іванченко-Тімко. 

За її словами, зараз захворюваність спостерігається по всій території області, водночас найбільша кількість випадків хвороби саме у Львівському районі.

«Для того, щоб стабілізувати ситуацію, людям потрібно вакцинуватися. Першу бустерну дозу можна отримати не раніше, ніж через п’ять місяців від завершення вакцинального комплексу. Пізніше обмежень немає, будь-коли.  Відповідно другу бустерну дозу можна отримати після першої не раніше, ніж через чотири місяці», – каже вона.

На Львівщині є всі вакцини: CoronaVac, Pfizer, Comirnaty та Janssen, а також для дітей віком від 5 років Comirnaty. За тиждень в середньому вакцинується близько тисячі людей, а загалом першою дозою на Львівщині щепилося 1 мільйон 92 тисячі людей, другою – 1 мільйон 32 тисячі. Першу бустерну отримали 188 631 особа, а другу бустерну – 12 948 мешканців Львівщини. 

Важливо, додає епідеміологиня, щоб люди, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань, залишалися вдома, не виходили на роботу та не розповсюджували вірус. Натомість потрібно зверталися до сімейного лікаря та діяти згідно з його настановами. 

Нагадаємо, у січні цього року в Україні зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен». У МОЗ нагадали, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, «Кракен» не має специфічних мутацій, які б могли робити його небезпечнішим за інші субваріанти. Проте порівняно з попередніми штамами, він найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Схожі повідомлення

Максим Козицький привітав медиків з професійним святом

admin3

19 квітня у Львові поліцейські затримали зловмисника, який у стані сп’яніння стріляв з мисливської рушниці з вікна квартири

admin3

Поліцейські притягнули до відповідальності власницю алабаїв, які кидалися на людей та інших собак у Дрогобичі

admin3

Твоїх 35…Земних…

admin3

При Представництві Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тараса Подвірного на Львівщині буде створена Експертна Рада

admin3

«Вам призначено грошову допомогу»: поліцейські Львівщини застерігають від нового виду онлайн-шахрайства

admin3

Залишити коментар