16.5 C
Lviv
05.12.2023
Україна

Хибний “шлях”

Правду кажучи, про нелегальні способи перетину кордону через систему “Шлях” говорять уже давно.

Якщо ви призовного віку і хочете втекти від призову, то це доволі просто:

– треба мати гроші ( до 4000 USD),

– треба розпитати про рішалу, у якого високий процент успішних випадків і надійні зв”язки у Львівській обласній військовій адміністрації (ЛОВА)

Можете почитати неймовірний детектив-розслідування Наші гроші. Львів.

Найбільш гучною була справа перетину кордону за дозволом ЛОВА сином Андрія Портнова. Не менш гучними були і ті кола пекла, з якими стикалися реальні волонтери, коли не могли вчасно отримати дозволу, щоб перевезти авта чи інший вантаж для ЗСУ.

Все це приводить до висновку, що існує міцний горизонтальний зв”язок між тими, хто створює липові ГО або підробляє звернення від діючих громадських об”єднань чи фондів, і тими, хто має доступ до занесення даних у Шлях, а потім їх підчищення у ЛОВА.

Можна лише “поспівчувати” працівникам адміністрації, бо вони часто виставляють себе жертвами, які, бач, не зобов”язані перевіряти достовірність документів…але – ні!

Бо коли до них звертаються журналісти з запитом, то чиновники не надають релевантну відповідь, навіть за офіційну оплату, мотивуючи це тим, що у листах-зверненнях на перетин кордону міститься конфіденційна інформація, яку вони, звісно, заблюрити не можуть, бо ручки, напевно, болять.

Назва організації, номер машини і прізвища людей, яких пропускають не є конфіденційними, бо ці документи обробляє з десяток рук, доки вони потрапляють у систему Шлях, а відмова у наданні інформації є нічим іншим, ніж бажанням продовжити і зцементувати схематоз.

Не штука, шо чиновника надурили – ніхто від цього не застрахований, але якщо органи влади діють в умовах воєнного часу непрозоро, якщо пояснюють, що запитувана інформація може бути використана ворогом (!) і місяцями вдають, що проблеми нема, то це прямо свідчить, що вони є частиною схеми і покривають її. Чиста корупція у воєнний час.

Ну і ще одне: переконана чомусь, що таке діється не лише у Львівській ОВА і не лише через систему Шлях.

Вдавати, що проблеми не існує в той час, коли купа аферистів на цьому заробляють, а ще купа прикривають є злочин. Зрештою, усі ці “батальйони Монако” якимось же шляхом перетинають кордон уже навіть після великої навали? 

Ірина ПОДОЛЯК. Джерело: https://censor.net/ua/b3399691

Схожі повідомлення

Ти був справжнім і чесним. Твоя присутність у повітрі робить його, це повітря, світлішим

admin3

Чорнобильську лікарню у Львові визнали кращою серед медичних закладів України

admin2

Мешканець м. Березино Одеської області скоїв розбійний напад на львів”янина і, заволодівши його речами, втік. Але “гуляв” на волі недовго…

admin3

П’яна 35-річна стриянка вдарила ножем під час сварки п’яну матір в спину. Потерпілу госпіталізовано

admin3

Сьогодні вночі росія вбила у Києві 9-річну дівчинку (інформацію уточнено), її 34-річну маму і 33-річну жінку

admin3

“Російські солдати ґвалтували мене, поки мій переляканий син плакав”: The Times опублікувала жахливу розповідь українки

admin3

Залишити коментар