16.5 C
Lviv
23.07.2024
Україна

Хибний “шлях”

Правду кажучи, про нелегальні способи перетину кордону через систему “Шлях” говорять уже давно.

Якщо ви призовного віку і хочете втекти від призову, то це доволі просто:

– треба мати гроші ( до 4000 USD),

– треба розпитати про рішалу, у якого високий процент успішних випадків і надійні зв”язки у Львівській обласній військовій адміністрації (ЛОВА)

Можете почитати неймовірний детектив-розслідування Наші гроші. Львів.

Найбільш гучною була справа перетину кордону за дозволом ЛОВА сином Андрія Портнова. Не менш гучними були і ті кола пекла, з якими стикалися реальні волонтери, коли не могли вчасно отримати дозволу, щоб перевезти авта чи інший вантаж для ЗСУ.

Все це приводить до висновку, що існує міцний горизонтальний зв”язок між тими, хто створює липові ГО або підробляє звернення від діючих громадських об”єднань чи фондів, і тими, хто має доступ до занесення даних у Шлях, а потім їх підчищення у ЛОВА.

Можна лише “поспівчувати” працівникам адміністрації, бо вони часто виставляють себе жертвами, які, бач, не зобов”язані перевіряти достовірність документів…але – ні!

Бо коли до них звертаються журналісти з запитом, то чиновники не надають релевантну відповідь, навіть за офіційну оплату, мотивуючи це тим, що у листах-зверненнях на перетин кордону міститься конфіденційна інформація, яку вони, звісно, заблюрити не можуть, бо ручки, напевно, болять.

Назва організації, номер машини і прізвища людей, яких пропускають не є конфіденційними, бо ці документи обробляє з десяток рук, доки вони потрапляють у систему Шлях, а відмова у наданні інформації є нічим іншим, ніж бажанням продовжити і зцементувати схематоз.

Не штука, шо чиновника надурили – ніхто від цього не застрахований, але якщо органи влади діють в умовах воєнного часу непрозоро, якщо пояснюють, що запитувана інформація може бути використана ворогом (!) і місяцями вдають, що проблеми нема, то це прямо свідчить, що вони є частиною схеми і покривають її. Чиста корупція у воєнний час.

Ну і ще одне: переконана чомусь, що таке діється не лише у Львівській ОВА і не лише через систему Шлях.

Вдавати, що проблеми не існує в той час, коли купа аферистів на цьому заробляють, а ще купа прикривають є злочин. Зрештою, усі ці “батальйони Монако” якимось же шляхом перетинають кордон уже навіть після великої навали? 

Ірина ПОДОЛЯК. Джерело: https://censor.net/ua/b3399691

Схожі повідомлення

“Держава. Духовність. Різдво” : про нові виклики для країни і церкви, капеланство та волонтерство, підтримку вірян та воїнів ЗСУ, збереження українських традицій та про дату святкування Різдва

admin3

Патрульний Петрик із зарплатою 14 тисяч відмовився від хабаря в 150 тисяч, який пропонував “слуга народу” Трухін

admin3

“Хотіли зламати, розтоптати”: Окупанти відпустили журналіста Олега Батурина, якого протримали в полоні майже 8 днів

admin3

41-річний киянин з метою уникнення мобілізації у ЗСУ підробив документ, щоб незаконно виїхати за кордон, але його викрили правоохоронці

admin3

Максим Козицький вручив державну нагороду керівнику корпорації будівельних підприємств «Карпатбуд»

admin3

Правоохоронці підозрюють колишнього державного реєстратора однієї із сільрад Львівщини в незаконному виведенні приміщень з комунальної та приватної власності

admin3

Залишити коментар