Похід у лазню – справа серйозна, потребує підготовки та досвіду, знання деяких хитрощів. SaunaShop – магазин з повним асортиментом товарів для лазні та сауни saunashop.com.ua – поділиться секретами легкої пари, гарного настрою та правилами банного етикету та «моди».
У парну без поспіху та суєти! Немає користі від ширяння поспіхом, лазня – це свято, задоволення і лікар. Виділіть у своєму графіку кілька годин, а то й вечір для цього обряду.
Вибираємо лазню. Серед багатьох лазень кожен знайде свою, ідеальну. Фінська сауна – гаряча та суха, східний (турецький) хамам – з вологою та м’якою парою, лазня універсальна – і по пару, і за градусом прогріву.
Перед парною тільки душ або басейн. Відкладіть мочалку та мило на потім. До візиту до парилки варто підготуватися, постоявши під теплим душем кілька хвилин. Можна поплавати у басейні хвилин 15-20, якщо є така можливість. Так м’язи приходять у тонус, покращуючи користь парної. І волосся краще не мочити, зазвичай трохи зволожують банну шапку.
У лазню з подушкою. Паритися краще лежачи, розслабляючись і забуваючи про все. Люди, які розуміються в комфорті, замість жорсткого підголівника з дерева виберуть подушку.
Правило безпечної лазні. Хороший банщик попереджає гостей і рішуче не дасть занести в парну бритви, алкоголь і навіть скляні склянки з ефірними оліями та гелями.
Нічого зайвого. Повірте народному досвіду: перш ніж паритись годинник, окуляри, всі прикраси треба зняти. Вони зіпсуватися можуть, і обпалити ненароком.
Піддай пару! Плюскати на камені, видобуваючи пару, слід окропом або гарячим настоєм трав з маслами та аромадобавками, водою з квасом та пивом. Камені не заливають, а піддають малими порціями, в саму жар печі. Почуєте бавовну від каміння – це вірний знак легкої, м’якої пари. А ось щоб не обпектися хвилею розпеченого повітря, потрібен ківш на довгій та дерев’яній ручці.
Після пари. Попарилися, під віниками прогрілися, тепер перебирайтеся на нижчу полицю. Пульс трохи заспокоїться, голова проясниться, потім можна вийти з парилки. Помірність і несміливість у лазні – запорука здоров’я.
Як одягнутися в лазню?
Хтось посміється, що у лазні правильніше роздягатися, ніж одягатися. Але гарний банщик завжди дізнається досвідчених любителів парної серед усіх відвідувачів по правильному одязі, зробленому спеціально для відвідування лазні – зручного, вільного та натурального.
Почнемо з капців. Зручне та гігієнічне взуття для лазні, шиється з тієї ж повсті, іноді з вафельним верхом та бамбуковою устілкою! У теплі та волозі навіть найчистішої лазні розцвітають не квіти, а грибки. Тапочки – ваш захисник від мікозу ніг та нігтів.
Бережи голову! Головне правило – не отримати тепловий удар, тому варто мати у банному гардеробі повстяну шапку. Вона та волосся захистить від сухості, за що особливо кохана жінками. Розмір має значення: в ідеалі шапка вільно сідає на голові, не стягуючи її. Для дітей фетровий ковпак чи шапочка – річ і зовсім обов’язкова! Тим, хто забув про шапку, рекомендую спорудити зручну чалму з вафельного рушника.
Простирадло та рушник – класична банна парочка. У простирадло і завернутися можна, і на полиць постелити – від опіків та грибків. А рушник уже гріється, чекаючи господарів у передбаннику. Кращого матеріалу, ніж бавовна, не знайти. Він і вологу вбере, і до тіла приємний, і швидко сохне.
У скарбничку порад банщика: як добре після лазні не витиратися, а чекати, коли повітря підсушить шкіру! І про фен краще забути: подвійне сушіння парою і гарячим обдуванням волоссям не сподобається.