16.5 C
Lviv
04.03.2024
Стрийщина

Коли святкувати Різдво? Владика Тарас Сеньків відповів: “Наша Єпархія залишає все традиційно – 6 січня Свят вечір , 7 січня – Різдво”

Кілька років поспіль суспільство дискутує щодо зміни дати святкування Різдва.

16 листопада 2017 року Різдво Христове за Григоріанським календарем (25 грудня) офіційно визнано святковим днем в Україні. Зважаючи на події сьогодення, серед вірян виникає питання, за яким календарем жити.

Тож два основні питання до Владики Тараса Сеньківа щодо актуальності переходу на Григоріанський календар.

Владико, чи готові віряни Стрийської Єпархії святкувати Різдво 25 грудня цьогоріч, а отже перейти на Григоріанський календар?

– Ми повинні розуміти, що не йдеться про зміну дати святкування Різдва, а йдеться про цільовий перехід з Юліанського на Григоріанський календар. Бо інакше ми цей перехід, з 7 січня на 25 грудня, політизуємо і наші наміри є абсолютно далекими від релігії. Ми маємо розуміти, що святкуємо Різдво. Це не фольклор. Це не культурне надбання, а дуже важливе християнське свято, і воно не існує самостійно, воно пов‘язане з іншими релігійними святами. Зважаючи на сьогоднішню ситуацію, бачимо, що тема зміни дати святкування втрачає сенс Різдва, відбувається якась сакраменталізація цього дня. Різдво не підлягає часовому терміну, це не лише історична подія, це таїнство, котре людина повинна прожити в глибокій духовній зміні, збагатити себе.

Різдво в часі війни. Яким має бути святкування, зважаючи на трагічні події в Україні?

-Якою б ситуація не була, наші предки завжди святкували Різдво. Проблема в тому, що ми дуже часто асоціюємо святкування з ялинкою, застіллям, забавою, але де тут Христос? Дуже важливий момент, про який ми забуваємо – Господь в особі маленького дитятки Ісуса, який простягає людині руку. Він з довірою дається людині на руки. Він довіряє людині. Це чудовий момент, щоб усвідомити свої відносини з Богом на основі його відношення до нас. Чи мама дала б в чужі руки свою маленьку дитину? А Він дає, навіть не питає, з великою довірою і любов’ю. Тому святкування Різдва, тим більше у воєнний час, є дуже великим духовним потенціалом, котрий робить кожного свідком народження Бога в людині, якою є велика Божа довіра до нас. Тож пам’ятаймо про сенс Різдва, а не прив‘язуймося до дати.

Наша Єпархія залишає все традиційно – 6 січня Свят вечір , 7 січня – Різдво.

Катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці міста Стрия

Схожі повідомлення

Сумна звістка для спортивної громадськості Миколаївщини – на 64 році життя передчасно помер НАКОНЕЧНИЙ Іван Іванович

admin3

Іван СОБКО: Закликаємо мешканців Львівщини відповідально поставитися до вакцинації

admin3

У Трускавці горіло кафе

admin2

Славська, Підберізцівська та Мурованська громади – лідери Львівщини за доходами бюджету

admin3

Понеділок, 15 березня: де на Стрийщині не буде світла

admin2

У Червонограді – землетрус!?

admin2

Залишити коментар