16.5 C
Lviv
14.04.2024
Україна

Українські хрестоносці

28 листопада 2022 року.

Починаючи від 2014 року, практично читаю усі публікації Геннадія ДРУЗЕНКА – правника, волонтера, ветерана АТО, співзасновника ПДМШ ім. Миколи Пирогова, яку друкуються у розділі “Блоги” інтернет – видання Цензор.НЕТ.Тому, що вони злободенні і аналітичні, із чіткою авторською позицією. Щоправда, декілька літ тому не з усіма судженнями пана Геннадія погоджувався, а от після 24 лютого – однозначно визнаю резони пана Геннадія, який повсякчас перебуває у найгарячіших фронтових місцях, проте звідти він ясніше бачить і окреслює у текстах перспективу як чинників внутрішнього державотоворення, так і зовнішню місію України.

Сьогоднішній блог Геннадія Друзенка у Цензор. НЕТ: https://censor.net/ua/b3383379 – ще раз підтверджує слушність візій автора.

Так насправді зараз виглядає війна. Бруд, кров, піт. Сліз наразі немає – будуть пізніше. Коли трохи видохнемо…

Це війна на виснаження. В ній за день розривається більше снарядів, аніж в Афганістані – під час присутності там американців – за місяць. Аби перемогти ми маємо бути не тільки хоробрими – ви маємо проявити чуда витривалості.

Бо Україні судилося стати полем бою, на якому триває війна за майбутній світоустрій. Ми змінюємо не тільки свою долю, не тільки долю Європи – ми змінюємо світ. Ми відкинули таку любу європейському серцю парадигму компромісу та домовляння – і ціною неймовірних жертв бʼємо орду. Ми розуміємо, що “зійтись десь посередині” у нас більше не вийде.

Україна завершує постмодерн і повертає світ від апофеозу інтерпретацій (“не все так однозначно”) до справжності та морального імперативу. Чорне ми називаємо чорним, агресора – агресором і зло – злом. Для нас наразі все однозначно. Тому на перші ролі в Україні приречені вийти люди війни, які знають і вірять, що є речі, за які варто вбивати і вмирати. Які важливіші за саме життя.

По суті в Україні триває війна справжності проти симулякрів, правди проти пропаганди, ідеалів проти інтересів, етосу служіння проти етосу егоїзму. Не даремно на автівках та бронетехніці українських воїнів намальовані хрести. Хрести як символи справжності смерті і віри у перемогу життя.

І це звичайно виклик не тільки Московії, що потрапила у пастку власноруч вигаданих міфів, а й Заходу з його ринковим фундаменталізмом США та імпотентним пацифізмом Європи. Попри всю нашу зачарованість ЄС, Україна наразі екзестенційний виклик тій комфортній, ситій та заможній Європі, яка виросла на руїнах ІІ Світової війни.

Це не значить, що ми маємо відмовитись від своєї європейської мрії. Це значить, що ми покликані вдихнути в цю мрію нове життя, ставши одним із лідерів нової Європи націй: сильної, правої, консервативної, партіотичної. Європи Черчилля і де Голля, а не Європи Меркель і Макрона.

Так, на наших берцях наразі багато болота. Від нас тхне потом і кровʼю. Наші рани будуть загоюватись десятиліттями. І ми ще довго памʼятатимемо, хто радив нам скласти зброю у перші дні війни.

Європо, чекай на своїх українських “хрестоносців” ?. Ми обовʼязково принесемо тобі свою пристрасть і свою справжність! 

Геннадій ДРУЗЕНКО, правник, волонтер, ветеран АТО, співзасновник ПДМШ ім. Миколи Пирогова

Схожі повідомлення

Паркан з металевої сітки – найкраща огорожа

admin

На аукціоні продали речі євреїв з львівського гетто

admin2

Була загроза ракетних ударів з росії, білорусі та акваторії Чорного моря: ключове за добу на Львівщині

admin3

Львівська поліція затримала наркодилера із Запоріжжя з”товаром” на 1 млн грн

admin3

СБУ завершила безпекові заходи на території об’єктів УПЦ (МП) у Львівській області: виявлено антиукраїнську літературу, що пропагує міжконфесійну ворожнечу

admin3

Лікарі врятували дівчинку, 90% легенів якої уразив ковід-19

admin1

Залишити коментар