16.5 C
Lviv
19.06.2024
Стрийщина

Унікальні розписи Веринської церкви

У парафіяльній церкві можна побачити розписи із зображенням Кузьми Скрябіна, Віктора Винника, родини Президента Віктора Ющенка.

Село Верин розташоване в Розвадівській ОТГ серед неймовірних лісових масивів, чистих джерел та стрімких потоків річки Дністер. Саме тут, у парафіяльній церкві, можна побачити унікальні розписи.

При в’їзді до села гостей зустрічає церква, яка розташована на пагорбі. Саме їй місцеві жителі завдячують такій популярності та збільшенню туристів у селі.

Церква Архистратига Михаїла, збудована на початку XX ст., нічим незвичним не виділялася, допоки у ній не з’явились розписи. Художник Микола Гаврилів розмалював її в українському стилі, де євангелістами зображені реальні люди, одягнуті у вишиванки, а поряд з Ісусом — Герої Небесної Сотні, священники та вихідці із села Верин.

«Вирішив не тільки рятувати храм від руйнування, а й перетворити його в художній шедевр. Причому відтворити на його стінах не тільки епізоди з Біблії, але і важливі історичні події України. Проте не порушуючи при цьому канони богослов’я», — зазначає місцевий священник. 

Купол церкви присвячений покрову Богородиці, яка дбає про церкву, державу та сім’ї. Церкву представляють зокрема Папа Римський Йоан Павло II, митрополит Андрей Шептицький, кардинал Любомир Гузар. Державу — місцеві сотники УПА: Гребенко і Явір та оунівці Білас і Данилишин.

Крім цього, художник Микола Гаврилів зобразив Івана Хрестителя з ликом Кузьми Скрябіна, а в князі Володимирі Великому можна розгледіти лідера гурту «Мері» – Віктора Винника, а ще серед зображених можна впізнати родину президента Віктора Ющенка. На стінах церкви можна побачити фрагменти Революції гідності, Небесну Сотню, зокрема першого загиблого на Майдані — Сергія Нігояна, ангелів, які грають на українських музичних інструментах.

«Це не просто красиві євангельські картинки та ілюстрації до Біблії,  тут вони в поєднанні з національними та історичними елементами України. Чимало європейських художників доповнювали євангельські сюжети елементами, традиційними для своїх країн. Я хотів показати, що я — український художник, тому додавав елементи народного одягу, побуту, пейзажів», — зазначив художник Микола Гаврилів.

Варто зазначити, що храм повністю оздоблений коштами місцевих жителів. Саме завдяки такому незвичному розпису не лише до церкви, а й до села частенько зазирають мандрівники.

Поруч із церквою знаходиться віковий дуб. За легендою, саме під ним колись відпочивав Богдан Хмельницький.

Схожі повідомлення

Із понеділка школи на Львівщині повертаються до навчання

admin2

Понад 350 танцювальних пар вийшли на паркет львівського спорткомплексу “Грація”

admin2

На Самбірщині нелюд вбив вагітну дружину

admin2

Захищаючи Вітчизну, загинув випускник Новороздільського професійного ліцею Андрій ПАШКО

admin3

Трускавчанин вбив переселенця

admin2

Триває ремонт автомобільної дороги Нижня Луковиця-Горішнє на Стрийщині

admin3

Залишити коментар