16.5 C
Lviv
04.12.2023
Новороздільська ОТГ

Ярина ЯЦЕНКО про прийняті рішення ХХІІ сесії Новороздільської міської ради

Відбулася чергова, ХХІІ сесія міської ради.  Депутатами після обговорень прийнято низку важливих рішень. Тезові коментарі міського голови:

✔Заслухали стан виконання бюджету громади за перше півріччя. Маємо незначне недовиконання за пів року, але станом на зараз ситуація стабілізувалася, тож баланс бюджетних надходжень покращився.

✔ Розглянули питання декомунізації пам’яток. Хто слідкує, пам’ятає громадське обговорення та опитування з цього питання. Отже, за результатами обговорень та, враховуючи думку громади, прийнято рішення: обеліск слави знести, пам’ятник загиблим у Другій світовій війні льотчикам замінити на  інший пам’ятний знак ( жертвам війни, комунізму та нацизму. Управлінню культури доручено напрацювати пропозиції, яким саме має бути монумент); щодо поховання полеглих у Другій світовій війні воїнів в селищі Розділ  – провести додаткові громадські обговорення (зробимо це після відкриття нового кладовища, яке саме зараз облаштовується в селищі Розділ, бо однією з пропозицій є здійснити перепоховання там, що, власне, і враховано)

Результати обговорення щодо декомунізації пам’яток: 1) Обеліск слави м. Новий Розділ: Демонтувати – 89,7%, Залишити все як є – 10,3% ; 2) Пам’ятник загиблим льотчикам в м. Новий Розділ: Демонтувати та замінити на знак пам’яті жертв нацизму та комунізму – 52,8 %, Демонтувати – 38,6 %, Залишити все як є – 8,7 %; 3) Поховання воїнів загиблих в II світовій війні в селищі Розділ: Забрати радянську символіку та здійснити перепоховання на кладовищі – 55,3 % , Забрати радянську символіку, а поховання залишити на тому ж місці – 44,7 %/

✔Перейменували всі навчальні заклади громади. Це рішення зумовлене законодавством, що зобов’язує до 28 вересня привести у відповідність назви та типи навчальних закладів. Тепер  – не “дошкільний навчальний заклад”, а “заклад дошкільної освіти”, не “загальноосвітня школа”, а “заклад загальної середньої освіти”. Навчально-виховний комплекс ім. В.Труша стане ліцеєм та зможе в майбутньому, зокрема, з 2027 року, навчати дітей в старших класах за новою 12 – річною профільною програмою. Поки що, включно до 2027 року, програми залишаються такими як були, у всіх без винятку навчальних закладах.

✔Оголосили конкурс на посаду директора, тепер вже Ліцею ім  В Труша.

✔Стару аварійну будівлю колишнього клубу в с.Станківці вирішено знести. На цьому місці пропонується облаштувати автобусну зупинку.

✔Прийнято рішення виготовити документи   на громадські пасовища в селах Горішнє та Долішнє. Тепер мешканці цих сіл вже не побоюватимуться, що залишаться без місць для випасання худоби. Це також дасть нам змогу взяти участь в програмі покращення пасовищ.

Ярина ЯЦЕНКО, міський голова

Схожі повідомлення

ВІтаємо з чудовою серією товариських матчів: сьогодні ФК “Новий Розділ” переміг вдома ФК “Гірник” (Новояворівськ) – 2:0!

admin3

Напередодні Різдва: за яким календарем   святкувати?

admin3

Освячення дому “Благостиня”

admin2

Іван ФОРМУС: «Опалення було вимкнено в частині кабінетів поліклінічного відділення лікарні, зокрема, і у фізкабінеті, у зв’язку з проведенням ремонтно – відновлювальних робіт, які завершилися 2 лютого»

admin3

Переможні виступи танцюристів Follow Way на “Першості Галичини”

admin2

«Обережно! Небезпека темних вулиць»: невідомим, який намагався у темряві вул. Чорновола,7/2   затягнути школяра на територію профліцею, виявився місцевий мешканець 50-ти років

admin3

Залишити коментар