16.5 C
Lviv
19.04.2024
Україна

Тарифи на комуналку в Україні: коли підвищать і скільки платитимемо цієї зими

В Україні тарифи на комуналку збільшать не раніше 31 травня 2023 року. Водночас вартість опалення та гарячої води зафіксували за рахунок зобов’язання “Нафтогазу” продавати блакитне паливо теплокомуненерго за фіксованою ціною 7,4 грн за куб.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Зокрема, було ухвалено рішення, згідно з яким “Нафтогаз” продовжить постачати газ виробникам тепла по 7,40 грн/м³. Тобто ціна залишається незмінною для всіх теплокомуненерго. Фіксованою ціною на газ залишається до 31 травня 2023 року.

“Нафтогаз” зафіксував для всіх своїх споживачів тариф у розмірі 7,9 грн за кубометр. І хоча вартість блакитного палива нібито не змінюється, ще минулого року українці за кожний кубометр сплачували 6,9 грн. Тому газ за рік таки подорожчав, але, ймовірно, щонайменше до кінця воєнного стану ціна більше не змінюватиметься.

Загалом газу в Україні цілком може вистачити. До групи “Нафтогазу” входить головна газовидобувна компанія “Укргазвидобування”. Зважаючи на те, що частина українців тимчасово мігрувала за кордон, власного видобутку блакитного палива може вистачити для того, щоб щонайменше забезпечити потреби населення.

За різними оцінками, українського газу може вистачити і на бізнес (який різко скоротився, частина великих промислових споживачів закрилася). А ось твердження про те, що український газ має бути ще дешевшим, ставить під загрозу успішний видобуток. Український газовидобуток потребує мільярдних інвестицій. І щоб забезпечити повну енергонезалежність, уже після перемоги на фронті “Укргазвидобуванню” доведеться залучати технології та інвестиції за кордоном.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше суд передав до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом (АРМА), 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем. Усі ці підприємства належать компанії РМК Дмитра Фірташа.

Підприємства звинуватили у несплаті до держбюджету 1,48 млрд грн. Українці платять за доставку газу т.зв. “облгазам”. За сам газ гроші надходять до постачальника.

1,5 млрд грн, ймовірно, не були сплачені в період з 2017-го, тоді в тарифі не було коштів на сплату до бюджету за використання мереж. За версією ДБР, компанія Фірташа отримала облгази з порушенням процедур.

Схожі повідомлення

“Звук віри – це биття серця”, – капелан о. Іван Ісаєвич

admin3

Чому важливо лікувати зуби?

admin

Юрій Руф (Юрій Романович Дадак; 26 вересня 1980, Бережани, Тернопільська область[1] — 1 квітня 2022) — український поет, видавець, сценарист, засновник концептуального літературного проєкту «Дух Нації», що став впливовим у правому націоналістичному середовищі. Один із ідеологів українського наступального націоналізму та мілітарної rock-сцени. Послідовний критик усіх видів алко-субкультур. Стрілець 24 Бригади Короля Данила ЗСУ. За фахом — вчений-технолог у галузі математичних процесів деревообробки (ВІКІПЕДІЯ).

admin3

Знищення москви

admin3

Квартира у Львові та будинок в Стрию. Яке майно має Оксана Марченко на Львівщині

admin3

Міграційний адвокат: ваш надійний партнер у складному світі міграції

admin

Залишити коментар