16.5 C
Lviv
02.12.2023
Україна

Хто такі орки: відповіді з першоджерел

хто такі орки та що треба про них знати

Орки — вигадані істоти, що мають варварську натуру, схильні до війни, насилля й підлості, з фентезі-саг та фантастичних творів. Їхні головні зовнішні відмінності — приземкуватість, кремезність, звірині риси. Джон Толкін, автор «Володаря Перснів», описував їх як злих істот-ординців, позбавлених людських рис і відчуттів, окрім злості.

“Там орки, багато орків.
Є й особливо люті, рослі, з мордорського племені Уруків”
“Хранителі Персня”. Дж. Р. Толкін

Вважається, що слово «орк» – латинського походження, від імені давньоримських божеств смерті й підземного світу Orcus. В епосі «Беовульфі» орків згадано як нащадків Каїна й ворогів роду людського.

За Толкіном, орки — це потворні варвари, що служать силам Зла, поєднуючи в собі найгірші людські риси, військову міць та винахідливість. Перші згадки про орків належать до «Втрачених сказань» (1914—1917). Толкін натякає, що орки — це колишні ельфи, яких полонив Моргот і перетворив на тупих і безжальних слуг.

Письменник Толкін, який, власне, увічнив образ орків, відштовхувався від давньоанглійського слова orc, «демон пекла». До речі, відомі два варіанти написання «орк» англійською: orc та ork. Є гіпотеза, що письменник вигадав своїх персонажів як варварів, що загрожують знищити всю цивілізацію й уособлюють темряву. Підґрунтям до цього могла стати Перша світова, де, зокрема, брали участь Німеччина та Оттоманська Імперія. Схоже, прообраз орчої навали Толкін взяв саме звідти.

Найближчі «родичі» орків — гобліни, але орки вважалися жорстокішими й лютішими. Вікіпедія каже, що орки завжди ходили неохайними та брудними, носили грубий одяг. Жили під землею, бо слабнули від сонячного світла. Практикували катування полонених заради забави й наругу над трупами ворогів. В орків була своя мова, недоладна, сповнена лайок і повторень одного й того ж.

Та що тут думати?

Орки – це москалі, рашисти, все руське…..

Фільми з участю орків

  • Орки (Orcs!), США, 2011. Режисер: Ендрю Блек. 
  • Персі Джексон: Море чудовиськ (Percy Jackson: Sea of Monsters), США, 2013. Режисер: Тор Фройденталь.
  • Варкрафт (Warcraft: Начало). 2016. Режисер: Дункан Джонс.
  • Війни орків (Dragonfyre), 2013. Режисер: Кол Гласс.
  • Сага “Володар Перснів” (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, 2001; The Lord of the Rings: The Two Towers, 2002; The Lord of the Rings: The Return of the King, 2003; The Hobbit: An Unexpected Journey, 2012; The Hobbit: The Desolation of Smaug, 2013. Режисер: Пітер Джексон)

Схожі повідомлення

В Харківській області пред’явлено більше ста підозр у державній зраді

admin2

Журналісти довідалися історію родини, яка жила у квартирі зі славетною кухонною шафкою

admin3

Ще 3-м “ухилянтам” з Харківщини та Прикарпаття повідомлено про підозру

admin3

Акценти Форуму місцевого самоврядування: після перемоги України постануть нові виклики, тож треба бути готовими до їх вирішення

admin3

Зеленський відвідав звільнену Бучу. ФОТО

admin3

Сімох дітей забрали, двох – вбила

admin2

Залишити коментар