16.5 C
Lviv
25.07.2024
Новороздільська ОТГ

Про надруковані (і ненадруковані) у «Віснику Розділля» звіти фракцій Новороздільської міської ради за 2020-2021рр. І деякі нюанси….

Приємно констатувати, що добра давня ініціатива публікувати у міській газеті Вісник Розділля»  відчити перед виборцями   про  діяльність депутатських фракцій  Новороздільської міської ради за звітний період  не була перервана і у 2021-му . Звісно, впродовж року  мешканці об’єднаної  територіальної  громади бачать і слухають наших депутатів у онлайн – трансляціях пленарних засідань, а відтак,  їм відомо і те, як і за який  конкретний проєкт рішення вони голосують. Одне слово, усі депутати у виборців, як на долоні.

Утім, відома річ: звіт надрукований саме у газеті Новороздільської громади інформативно більш насичений, аніж просто «документальна стрічка» у соцмережах про сесії ради. Бо у ньому систематизовано у тези, увесь обшир питань/проблем, якими займалися депутати: що їм вдалося виконати із наміченого, а що і чому не вдалося.

З відгуків читачів,  принаймні, під час спілкувань із газетярами, дізнаємося, що з надрукованими текстами із звітами депутатських фракцій  прискіпливі мешканці громади уважно «працюють» – вчитуються у зміст, намагаються вишукувати якісь фактажні неточності тощо. У такий спосіб спілкування витворюється вкрай важливий зворотній зв’язок між виборцем і обраним депутатом конкретної політичної сили. Безумовно, вказаний формат  до певної міри впливає і на  електоральне волевиявлення громадян на наступних виборах.

Отже, на крайній випуск «Вісника Розділля» у 2021 році у міській газеті надруковано звіти 4-х  фракцій Новороздільської міської ради за 2020 -2021рр.: ВГО  «Батьківщина»,  ПП «Варта», ПП «Пропозиція» і ПП «Народний Рух України». Плюс – звіт «Рік роботи Команди Батенка у Новому Роздолі». Якщо говорити про фактажу наповненість, то вашого автора вразив текст представника Тараса Івановича – у «телеграфному» хемінгуеївському стилі чітко і конкретно перелічено  про зроблене. Справді, нехай дарують мені інші фракції за таке виокремлення здобутків представників саме фракції «За майбутнє», є з чим «батенківцям» звітувати. Утім, це і не дивина, адже у цієї фракції у міській раді є потужний лобіст і «локомотив» у просуванні реалізації важливих для Новороздільської громади ініціатив  – Тарас Батенко, якого у нашому окрузі вже двічі поспіль обрано у Верховну Раду України.

Власне, якби вчора випадково не трапився на очі спецвипуск газети «Наша Галичина» «Українська Галицька Партія» за грудень 2021 р., то приступив би до завершальної частини огляду на тему звітів фракцій у «Віснику Розділля», сповістивши читацький загал, що у газеті, окрім звіту фракції УГП, ще не опубліковано звіт фракції “Європейська Солідарність”. А так, гм…напишу про враження від вказаного опусу у частині, що стосується Новороздільської громади.

Отже, на розвороті 4-сторінкового спецвипуску депутатка обласної ради, молода і активна  містянка Ірина Кравець, яка балотувалася по Стрийському окрузі, детально розписала підсумки своєї депутатської роботи. Обсяг і перелік зробленого вражає. А на крайній сторінці спецвипуску опубліковано результати  роботи команди УГП  в Новому Роздолі упродовж першого року каденції за напрямами: «Стратегічний розвиток», «Покращення інвестиційної привабливості громади», «Нові публічні простори і розвиток туризму», «Покращення благоустрою», «Підвищення якості надання комунальних послуг», «Здорове населення», «Доступна та ефективна освіта», «Розвиток культури», «Соціальний захист». І тут так само –  обсяг і перелік зробленого вражає.

Як здорово працюють «угепівці», до речі, усі мої добрі знайомі, відзначив про себе. Дивись, скоро і з Тараса Івановича командою за досягнутими результатами зрівняються…

Утім, після декількох телефонних розмов із деякими депутатами з інших фракцій, які цікавилися, чи читав вказаний спецвипуск, зрозумів, що сприйняли написане у ньому не так, як ваш автор, а, із певним нерозумінням. Тому що, як зізналися співрозмовники, за багато рішень міської ради стосовно   «напрямків», на яких досягли позитивних результатів «угепівці», вони голосували, що називається, обома руками. А у спецвипуску, мовляв,  «медалями» нагороджені лише члени команди УГП у Новороздільській міській раді. Мовляв, занадто на себе рядно потягнули колеги, натякнули мої візаві.

Ну що тут сказати? Можливо, це така технологія інформування громади, адже у текстах відсутня пряма критика якоїсь із фракцій. Мовляв, кожен пише, які він “дише”. Хтозна…

Зрештою, стосовно вказаного спецвипуску, надрукованого у «Нашій Галичині»,  можуть висловитися у «Віснику Розділлля» інші фракції, інші команди. Утім, не факт, що так буде. Як кажуть, усе залежить від політичної культури.

З Новим Роком! З Різдвом Христовим!

Іван БАСАРАБ  

P.S. Подати свій звіт для опублікування у “Віснику Розділля” фракція “Європейської Солідарності” у редакцію не встигла, оскільки газета друкувалася на день раніше. Текст звіту – див. на сайті.

Схожі повідомлення

Максимальний результат- усі новороздільські боксери перемогли!

admin3

Світлій пам’яті Якова Антоновича КРУЧОКА (05.06.1946 – 27.08.2021рр.)

admin3

Андрій ГАРАПЦЬО: «До обласної першості з футболу ФК «Новий Розділ» готовий. У міжсезонні команда підсилилась декількома новими гравцями. Наша мета незмінна – перемога»

admin3

Музичний колектив “Непереможні” – висока нагорода і неміліюче джерело енергії та позитиву

admin2

13 квітня – завершення опалювального сезону в Новороздільській територіальній громаді

admin3

Церква «Життя» організувала для пенсіонерів та тимчасово переміщених осіб змістовне свято і цікаве дозвілля

admin3

Залишити коментар