16.5 C
Lviv
16.04.2026
«Вісник Розділля»
Новороздільська ОТГ

Вишиванки видатних українців у виконанні Лесі Демчук

Новороздільська майстриня-вишивальниця, яка минулоріч “одягла” у старовинну вишиванку нашого Івана Франка Петра Порошенка, а у сорочку Старицького – Ахтема Сеінтаблаєва, Леся Демчук цьогоріч разом з майстринею Тетяна Зез відтворили у вишивці неймовірно гарну сорочку гетьманівни Єлізавети Скоропадськоі! Тетяна Зез, котра з окупованого Донецька переїхала до Києва, започаткувала проєкт “Вишивка в одязі видатних українців”, мета якого – пропагувати вишивані речі видатних українців, які “рекламують” видатні особистості сьогодення.

Це доволі складний і довготривалий процес співпраці музеїв і рукодільниць – музей надає майстриням оригінал старовинної сорочки, по якому вишивальниці розробляють схему, вишивають ідентичну річ і проводять фотосесію відомої особи. Таким чином створено уже 30-ту вишиванку видатних українців минулого століття. І 8 робіт з цих 30-ти – роботи талановитої новороздільчанки Лесі Демчук. Розпочала вона, як згадує майстриня, з маленької сорочечки Михайлика Кривинюка, племінника Лесі Українки.

Цікаво, що поки що це єдина додільна (тобто довга, з подолом) сорочка в колекції!

Майстрині створили цілий комплект вбрання: сорочка + спідниця з запахом і фартушком з поділкою- що є візуалізацією плахти, цілком сучасний погляд на старовинний одяг.

До речі, цьогоріч у проєкті приймала участь та “приміряла” старовинну вишиванку Марина Порошенко

Андрій Паславський створив спеціально для зйомки прикраси @ Dasha Tenditna провела фотосесію

Схожі повідомлення

У Новому Роздолі відбулася ігрова симуляція “Світ громад”: учасники втілювали гіпотетичні проєкти, які сприяють привабливості громади

admin3

Напередодні Різдва Новороздільська міська рада та доброчинці громади відправили чергову допомогу у низку лікарень східних міст України

admin3

“В єдності – ми сила!” – під таким девізом в костелі Воздвиження Чесного Хреста в с. Берездівці відбулася канонічна візитація архієпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського за участі провінціада Польських Отців Сальваторіанців о. Йозефа Фіґєля SDS.

admin3

8 червня на території Новороздільської ТГ (Станковецька с.р.), Жидачівської ТГ та Добромильської ТГ відбудеться земельний аукціон

admin3

Сім’я переселенців з Бахмута поки що  живе у відділенні травматології міськлікарні, але оскільки дружина  вагітна, то подружжя з нетерпінням очікує, коли у Новому Роздолі відремонтують гуртожиток, призначений для такої категорії «нових» містян

admin3

Гранки-Кути: екологічна справа набирає обертів…

admin2