16.5 C
Lviv
02.10.2023
Новороздільська ОТГ

На віче створено Координаційну раду. Співголови – начальник штабу “Аратти” Микола Пшик і перший заступник міського голови Михайло Гулій

У приміщенні МБК “Молодість” відбулось Народне віче за участі представників громадськості, патріотичних середовищ, підприємств та установ, представників Новороздільської міської ради та влади всіх рівнів, на якому обговорено питання територіальної оборони в нашій громаді

Ініціатором заходу виступило командування 8-го окремого батальйону Аратта імені Андрія Гергерта Української Добровольчої Армії.

Тривога, яка охопила від відчуття – наскільки близько до нас війна, наскільки загарбницькі плани путіна зворохобили світ і наскільки ми іноді безпечні – поступово, у ході виступів та намальованої дорожньої карти дій у випадку (не дай, Боже) нападу Росії змінювалися відчуттями впевненості, сили і обнадійливості. Ми змогли. Ми зможемо. Все буде Україна!

Але гуртуватися потрібно. І завчасу навести комунікацію та чіткий план на випадок небезпеки потрібно. Що практично і розпочали сьогодні, у неділю, 19 грудня, на загальноміському віче, створивши Координаційну раду. Це свого роду перший, пілотний проект на Львівщині, ініційований 8-м окремим батальйоном “Аратта” ім. Андрія Гергерта. Практично новороздільський батальйон, бо ж і його очільники, і значна частина особового складу – вихідці з нашого міста.

Андрій Копичин (псевдо Марадона), командир батальйону, озвучив пропозиції “Аратти”. Усі експерти стверджують, що путін розраховує на бліц-кріг, т.зв. швидку війну. “Тож маємо бути готові, бо ніхто ж крім нас, нас не врятує”, – переконаний комбат. У всіх населених пунктах сформувати комунікаційні штаби, бо комунікація – головне, що завадить паніці. Визначити точки збору, де круглодобово чергуватимуть араттівці. У разі необхідності взяти під охорону важливі обєкти життєдіяльності міста. Організувати прийом і забезпечення переселенців чи біженців. Робота знайдеться кожному – від організаційних моментів до молитви.

Кожен з виступаючи максимально чітко формував потреби і вимоги до дій у разі військового стану.

Руслан Гаврилюк, голова Координаційної спілки учасників АТО Стрийського району, начальника відділу оборонної роботи та цивільного захисту Стрийської райдержадміністрації ознайомив з розробленими програмами територіальної оборони, у яких вказано – програма евакуації населення, відселення, підтримка переселенців, точки, де стоятимуть блок-пости для закриття області , потреба у засобах захисту і матеріальній підтримці від кожного міста, села, ОТГ.

Друг Іван, командир батальйону ОУН, голова Координаційної ради учасників бойових дій при Львівській обласній державній адміністрації Сергій Лейченков, депутат Верховної Ради Андрій Кіт, депутати Львівської обласної ради Микола Седіло та Світлана Стечак, уродженець нашого міста, координатор 1-го батальйону оперативного призначення Національної гвардії України, полковник, радник командувача Національної гвардії України Андрій Антонищак, який пообіцяв донести до керівництва Нацгвардії потребу загонів територіальної оборони у зброї та інших засобах самозахисту громад – усі чітко розуміють, що план дій у екстремальних ситуаціях слід розписати детально.

Присутні проголосували за створеня Координаційної ради з двома співголовами – начальник штабу “Аратти” Микола Пшик (псевдо офіцер) та перший заступник міського голови Михайло Гулій. Андрій Копичин, якого пропонували на співголову, відмовився, оскільки зосереджений на організаційній роботі батальйону на його місці дислокації на сході країни.

Добровольці – ефективні і найбільш вмотивовані патріотично налаштовані люди, котрі у 2014 першими дали відсіч ворогу, давши час сформуватися Збройним Силам України. Вірю в добровольців, – заявив Андрій Антонищак. Тож у їх професійності та готовності сумніватися не слід. Але гуртуватися навколо і спільно обороняти країну у разі найгіршого розвитку подій необхідно, долучаючись до загонів територіальної оборони.

Міський голова Ярина Яценко звертаючись до присутніх наголосила : ” Я переконана, що у випадку нападу ворога, кожен мешканець міста чи села має чітко знати послідовність своїх дій для того, щоб мати змогу захистити себе та рідних, стати на захист населеного пункту та боронити кожен сантиметр української землі. Ми повинні налагодити комунікацію, щоб бути готовими до різного розвитку ситуації”.

Координаційна рада розпочала свою роботу. Про її діяльність інформуватимемо громаду.

Маємо надію, що повномасштабний наступ російських військ не відбудеться, проте у випадку повномасштабної війни мешканці Новороздільської громади боронитимуть свою Батьківщину.

Схожі повідомлення

Багатолюдна акція прибирання набережної міського озера – можемо!

admin2

Розпочався первинний етап облаштування сходів МБК «Молодість» – встановлення тимчасової огорожі

admin3

У особистих змаганнях  з настільного тенісу серед  навчальних закладів Новороздільської громади перемогли сильніші!

admin3

Вітер жбурнув ялинку у селищі

admin2

Як так: 26. 11. 2020р. «тепловики» самовільно зняли лічильник з будинку, а новий мешканці мають купувати за власні кошти. Хто розсудить?

admin3

Безкоштовна вакцинація – у селах Новороздільської громади

admin2

Залишити коментар