16.5 C
Lviv
20.04.2024
Україна

І знову: українська мова – наймилозвучніша і найспівочіша

УКРАЇНСЬКА МОВА в 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі була визнана, як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і зайняла друге місце після італійської.

Є ще один історичний факт: де вперше з’явилася теза про українську мову, яка, нібито за милозвучністю друга після італійської. І це не 30-і роки XX століття. Це 1893 рік, перша українська газета у США «Свобода». Там вийшла велика стаття на першій шпальті про те, що треба берегти «руську» (тобто українську) мову. І ось в цій статті є такі рядки: “Нашу руска мова якъ каже одинъ ученый прфесоръ Бантишъ – Камҍнскiй есть второю по италіяньской що до звучности, що до солодкости, що до придатности подъ безсмертни ноти всесвҍтных музикальних композиторовъ».

В 2012 році занесена до Книги рекордів Гіннеса, і віднині на ПЕРШОМУ місці, встановивши рекорд за тривалістю музичного телемарафону національної пісні. Лише українські композиції лунали без перерви на рекламу в прямому ефірі 110 годин. Попередній такий рекорд був встановлений Італією в 2010 році у місті Пезаро – 103 години 9 хвилин 26 секунд.

УКРАЇНЦІ – співуча нація, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі. Разом нараховано близько 200 тисяч українських народних пісень. Ні одна нація за всю історію не має такої кількості пісень, як створив український народ самостійно.

В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці перебуває Італія з кількістю 6 тисяч народних пісень.

Схожі повідомлення

“Наркофермер” з Ходорівщини насіяв 800 рослин маку та коноплі. Утім, урожай не збиратиме – зловмисника викрили правоохоронці

admin3

Сантехнічні роботи: коли вони потрібні і чому варто звертатися до професіоналів?

admin

Компанія PRANA: працюємо заради майбутнього!

admin

Прийшов Онопрієнко і каже: ” Я вбив! Заявляй на мене, йди в міліцію!”- а я не дільничий.- настоятель Лаври московського патріархату Павло. Після цього Онопрієнко скоїв ще серію убивств.

admin1

Мокрий сніг і хуртовини накриють Україну. Варто бути пильними на дорогах.

admin1

Кіберполіція Львівщини викрила злочинне угруповання в’язнів колонії в інтернет-шахрайстві

admin3

Залишити коментар