16.5 C
Lviv
18.06.2024
Україна

Завтра – радіодиктант національної єдності

У вівторок, 9 листопада 2021 року, відбудеться святкування Дня української писемності та мови, одним із найвідоміших заходів якого є Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, але лише «перевіркою грамотності» урочистості, звичайно, не обмежуються.

А славнозвісний радіодиктант традиційно транслюватимуть наживо з 10:00 до 11:00 на «Українському радіо», радіо «Культура», телеканалі «UA: Перший» та всіх інших платформах і телеканалах Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Відомо, що у 2021-му організатори заходу планують запросити писати радіодиктант Президента України, народних депутатів, міністрів, Прем’єр-міністра, діячів культури.

З нагоди цієї пам’ятної дати — задля єднання українського суспільства та зміцнення нашої української ідентичності — відбудеться ціла низка національно-патріотичних заходів.

В липні 2019 року Кабінетом Міністрів була схвалена Стратегія популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова — успішна держава». День української писемності та мови запроваджений 1997 року відповідно до Указу Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97. День святкування обраний не випадково: 9 листопада — це також день ушанування в Україні пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Як і в минулі роки, Збройні Сили не залишаються обік цієї події: наприклад, у листопаді 2019 року щорічний радіодиктант національної єдності лише в Міноборони одночасно писали понад 200 військовослужбовців.

9 листопада 2021 року відбудеться також церемонія відкриття XXII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Вона відбудеться о 15:00 у Національному заповіднику «Софія Київська» за ініціативи та  за участю Міністерства освіти і науки України, Ліги українських меценатів, Міністерства оборони України.

До речі, переможницею конкурсу стала ліцеїстка Київського військового ліцею імені Івана Богуна Карина Каракай.

Схожі повідомлення

Німеччина та Франція закрили повітряний простір для російських літаків

admin3

Родину Дармобід із двома дітьми із Запорізької області розстріляли росіяни, – ЗМІ. ФОТО

admin3

За вчинення особливо важкого злочину розшукується Ярослав КІЗЛИК

admin3

В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного

admin2

Герої, які заснули на віки

admin3

Смертельна ДТП з українцями в Польщі

admin2

Залишити коментар