16.5 C
Lviv
07.12.2023
Україна

Завтра – радіодиктант національної єдності

У вівторок, 9 листопада 2021 року, відбудеться святкування Дня української писемності та мови, одним із найвідоміших заходів якого є Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, але лише «перевіркою грамотності» урочистості, звичайно, не обмежуються.

А славнозвісний радіодиктант традиційно транслюватимуть наживо з 10:00 до 11:00 на «Українському радіо», радіо «Культура», телеканалі «UA: Перший» та всіх інших платформах і телеканалах Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Відомо, що у 2021-му організатори заходу планують запросити писати радіодиктант Президента України, народних депутатів, міністрів, Прем’єр-міністра, діячів культури.

З нагоди цієї пам’ятної дати — задля єднання українського суспільства та зміцнення нашої української ідентичності — відбудеться ціла низка національно-патріотичних заходів.

В липні 2019 року Кабінетом Міністрів була схвалена Стратегія популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова — успішна держава». День української писемності та мови запроваджений 1997 року відповідно до Указу Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97. День святкування обраний не випадково: 9 листопада — це також день ушанування в Україні пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Як і в минулі роки, Збройні Сили не залишаються обік цієї події: наприклад, у листопаді 2019 року щорічний радіодиктант національної єдності лише в Міноборони одночасно писали понад 200 військовослужбовців.

9 листопада 2021 року відбудеться також церемонія відкриття XXII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Вона відбудеться о 15:00 у Національному заповіднику «Софія Київська» за ініціативи та  за участю Міністерства освіти і науки України, Ліги українських меценатів, Міністерства оборони України.

До речі, переможницею конкурсу стала ліцеїстка Київського військового ліцею імені Івана Богуна Карина Каракай.

Схожі повідомлення

Торгові стелажі та стелажі для складу: особливості вибору при покупці

admin

В Іспанії заарештовано яхту російського мільярдера, який народився на Львівщині

admin2

“Серед цілей РФ — Київ, ракети й бомби падатимуть по всій країні”, – “Цензор.НЕТ” повідомив фрагмент виступу Блінкена на засіданні ООН. Ау- у-у-у, легковіри – “слуги”…

admin3

14 листопада Львів проведе в останню путь 25-річного тайванця, який воював “на стороні добра”

admin2

Як вибрати умивальник?

admin

Мама Пташки з “Азовсталі” про оприлюднене Росією відео: “Я пишаюсь своєю донечкою, вона не здається”

admin3

Залишити коментар