16.5 C
Lviv
20.04.2024
Стрийщина

Дрогобицька РДА: незаконна вирубка деревини і … упереджені дії поліції…

Мешканець Верхніх Гаїв звернувся до Дрогобицької райдержадміністрації з повідомленням про те, що при в`їзді у село наскладовано великий обсяг деревини. При тому, за його власними спостереженнями, деревина є не чіпована, отже відповідно її вирубка проведена незаконно. Про це повідомила прес-служба Дрогобицької РДА.

2 листопада в 11 год. робоча група з числа службовців РДА прибула на місце складування деревини, яке знаходиться на території Раневицького лісництва. Як і попередньо зазначав заявник, частина лісопродукції, насправді, не була чіпована. Серед нечіпованих пиломатеріалів була виявлена ділова деревина, зокрема породи бук та ялиця.

Більше того, серед неділової деревини, якої на майданчику було чимало, також було виявлено напиляні колоди довжиною у 2 метри ділової деревини. Однак, на ній також було відсутнє маркування, які є обов`язковими, відповідно до законодавства.

Службовцям не вдалося на місці при спілкуванні з представниками ДП «Дрогобицький лісгосп» отримати належні документи на наявну деревину. Відтак вони були змушені викликали слідчо-оперативну групу Дрогобицького районного відділу поліції. Однак, поліцейські відмовились проводити огляд майданчика, облік деревини та заміри об’ємів лісопродукції, яка знаходилась на майданчику.

Правоохоронці лише взяли пояснення у службовця Дрогобицької РДА, який викликав поліцію, та лісничого Раневицького лісництва Василя Дмитришина. Останній зазначив, що деревину на складувальний майданчик перевозили не вантажівками, що вимагає обов`язкового чіпування на місці навантаження продукції, а використовували трактор-тягач. Проте на самому майданчику колій у грунті, які залишає опісля деревина, не зафіксовано. Натомість навіть в час перебування там поліцейських на території знаходилась спецавтомобіль марки «Урал», яка призначена для транспортування деревини.

Керівництво Дрогобицької РДА вважає такі дії з боку поліцейських Дрогобицького районної відділу поліції упередженими та необ’єктивними. Адже правоохоронці мали конкретно зафіксувати факт ймовірного порушення та провести повний облік і заміри лісопродукції, а також перевірити чіповану деревину на спеціальному електронному веб-порталі.

«Це доволі неоднозначні дії з боку правоохоронців, адже боротьба з незаконною рубкою та обігом деревини є безпосереднім обов`язком поліції та пріоритетним напрямом діяльності. Якщо виникає підозра на таке порушення, то вони, в межах Закону, зобов’язані відповідно реагувати на такі факти. Проте такі дії поліцейських бачимо вже не вперше. Нещодавно ми зверталися в поліцію щодо незаконної роботи лісопилки у смт Підбуж, надавши низку підтверджуючих фактів. Проте після довгого процесу листування Дрогобицький районний відділ поліції не знайшов підстав для відкриття кримінального провадження, натомість Дрогобицька окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження і зараз триває досудове розслідування», — наголосив голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк.

Очільник Дрогобиччини акцентує на тому, що райдержадімністрація пильно стежитиме за тим, які документальні акти складатимуть у поліції, і у випадку невжиття відповідних заходів звертатиметься у інші правоохоронні інстанції та силові структури.

Зазначимо, що за незаконну порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу, відповідно до ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України, передбачається, зокрема, до трьох  років позбавлення волі.

Інформація Дрогобицької РДА

Схожі повідомлення

В суботу, 15 жовтня, ФК “Новий Розділ” приймає на стадіоні “Галичина” ФК “Темп” (с. Гірське)

admin3

Хто отримав обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

admin2

Господарська будівля горіла в Ходорові

admin2

Як справи у Розвадові після витоку газу?

admin2

Перші за темпами вакцинації

admin2

У селі на Стрийщині 21-річний зловмисник незаконно зрубав смерек на майже мільйон гривень. За рішенням суду “лісоруб” перебуває під домашнім арештом

admin3

Залишити коментар