16.5 C
Lviv
24.07.2024
Україна

Національна поліція України направила до суду 29 кримінальних проваджень за злочинами проти журналістів

Про це інформує «Вісник Розділля» з посиланням на повідомлення пресслужби ГУ НП України у Львівській області.

 Зокрема , 2 листопада перший заступник начальника Головного слідчого управління (ГСУ) Національної поліції України Сергій Пантелєєв повідомив про те, що 2 листопада  він разом із заступницею Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян взяв участь у громадських слуханнях з питань захисту прав журналістів, боротьби із безкарністю та фізичною агресією щодо працівників ЗМІ «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні».

За словами Сергія Пантелеєва, Національна поліція вживає системних заходів для захисту журналістів і забезпечення їхньої безпечної професійної діяльності. Відтак у Головному слідчому управлінні створена та постійно функціонує спеціальна група моніторингу та відомчого контролю стану розслідування кримінальних правопорушень проти журналістів. Проблемні питання, що виникають під час розслідування вказаної категорії злочинів, щотижнево розглядаються на оперативних нарадах за участю керівництва ГСУ.

«Упродовж 9 місяців цього року органи досудового розслідування Національної поліції України розпочали розслідування за 158 кримінальними правопорушеннями, пов’язаними із перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів. У 2020 році таких проваджень за аналогічний період було 214», – зазначив перший заступник начальника ГСУ Нацполіції.

За його словами, 113 кримінальних проваджень відкриті за ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України, 38 – за 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста), ще 7 – за 347-1 (Умисне знищення або пошкодження майна журналіста) Кримінального кодексу України. Крім того, цього року зросла кількість направлених до суду проваджень.

Схожі повідомлення

Медпрацівники лікарні на Львівщині “непоганого” заробляли на довідках про непридатність до служби в ЗСУ. За такий злочин передбачена кримінальна відповідальність – ув’язнення від 5 до 10 років. Ото доробилися ескулапи…

admin3

За вчора,21 жовтня, «ковід» виявили у 1647 мешканців Львівщини. Госпіталізували 299 осіб

admin3

Тепла підлога під плитку – сучасний вибір

admin

Повітряну тривогу на День Незалежності оголошували 189 разів. Загалом вона тривала 14 годин. ІНФОГРАФІКА

admin3

Можливості переробки будівельного сміття у Львові

admin

У господаря в селі поблизу Львова відзначали Новий Рік: вночі п”яний гість вдарив ножем в ділянку серця знайомого. Натепер потерпілий – у лікарні

admin3

Залишити коментар