16.5 C
Lviv
27.02.2024
Новороздільська ОТГ

Гранки-Кути: новий підступ у ніби притихлій і невирішеній справі

Справа екологічної небезпеки – спалювання шин на території колишньої цегольні у Гранки-Кутах, триває уже з півроку. Перші депутатські запити депутата Новороздільської міської ради Тараса Шарана надійшли ще у червні ц.р., з кінця серпня круглодобово при в’їзді на “цегольню” несуть пост мешканці Гранки-Кутів – от в кого треба вчитися відстоювати свої права!!! – у вересні хто лишень не приїжджав сюди: і з юристами, і з журналістами, листи-запити “розлетілися” в усі інстанції. І кримінальна справа відкрита, і майно горе-підприємства ніби “арештоване”, і Державна екологічна інспекція надала власнику приміщення та земельної території Ю.Папулі припис очистити все від шкідливих відходів…. А віз і нині там….

І там, на “постійному посту тривоги” – цілодобово – незламні мешканці села.

І недарма. Бо ж сьогодні, 21 жовтня, знову забили дзвони тривоги.

Як все було у хронологічному порядку, розповіла активістка Наталя Мохналь: “Напередодні до Новороздільської міської ради і старості Берездовець надійшов лист, що власник Ю. Папула має виконувати припис держекоінспекції – вивезти шкідливі відходи. Звісно, ми за, але ми хочемо бути присутні, щоб проконтролювати, що саме вивозять і куди. Зранку повідомили, що їде В. Філобок для очистки території. На місці уже був адвокат Ю. Папули, бо він сам поспішно повернувся до Миколаєва. Як нас поінформував, сьогодні мають забрати нафту. Мовляв, це відходи. А те, що чорною купою лежить на землі і димить під відкритим небом – це що, продукт виробництва? Як так помінялися місцями дивним чином відходи і продукт? До того ж, на попередніх зустрічах була домовленість з Філобоком, що чистять всю територію від відходів, а нафту забирають в останній час. А тут все навпаки – вони лише замовили цистерну на нафту. Таке лукавство – під приводом очищення забрати продукт виробництва, нафту – ми не дозволимо! Цистерна постояла біля церкви і розвернулася, поїхала назад. Адвокат Ю.Папули сказав: “я вас почув”, тож ми відкликаємо всі машини. залишається відкритим і питання, кому належить ця цистерна і ця нафта? До того ж попередньо говорили, що цистерни порожні (навіть слідчий, коли був на території підприємства, простукавши цистерни, відзначив, що вони порожні). А тепер власники стверджують, що слід з цистерн забрати нафту. До речі, на території всього 5 цистерн: три лежачі і дві вертикальні“.

Надалі активісти зателефонували депутату Новороздільської міської ради Катерині Шиманській, яка з Танею Коритко, Романом Мартиненко і Вірою Власюк прибули до гранки-кутівського “блок-посту”.

Попередньо п. Катерина перетелефонувала і члену робочої групи Миколі Поглоду, “інспектору з благоустрою” Роману Сурняку, слідчому Олегу Бегезі, котрий веде кримінальну справу по цьому підприємству, львівським журналістам: “Щойно зателефонувала Наталія Мохналь і розповіла про приїзд цистерни, і керівництва – Ю.Папули та В. Філобока, зрозуміла, потрібна підтримка і розголос справи. Як так – очистка від шкідливих відходів це ж не вивіз найдорожчого продукту виробництва – нафти. До того ж, вивіз відходів також має відбуватися офіційно і з представленим документом – угодою з підприємством, котре погодиться утилізувати те, що залишилося після спалювання шин. Бо ж можуть і вивезти десь у ліс поряд. та й взагалі, як можна з підприємства, котре знаходиться під арештом і опломбоване, по котрому ведеться кримінальна справа, будь-що вивозити без дозволу представників поліції”.

На Гранки-Кути приїхали і перший заступник міського голови Михайло Гулій та інспектор з благоустрою Роман Сурняк. але на той час і керівництво уже поїхало, і цистерна розвернулася.

Активісти обговорювали, що ж робити далі? Наразі чекають наступної робочої зустрічі, на якій обіцявся бути і Ю.Папула (уникає контакту постійно), планують задокоментувати, яким чином відбуватиметься процедура очищення територіі від шкідливих відходів. А також запрошуватимуть на робочу групу депутатів обласної ради, Ірину Кравець, Тараса Подвірного, апелюватимуть до народного депутата Тараса Батенка, проситимуть і юридичної підтримки.

На “посту” – оновлення: люди облаштували вагончик з обігрівом “буржуйкою”, тут же на місці заготовлюють дрова. Стояти готові до переможного кінця.

Нарікали ще активісти і на, так би мовити, “внутрішнього ворога”, тобто є свої ж земляки, котрі продовжують працювати, але коли хтось підїжджає, уже й втекли (інформація просочується), адже територія не огороджена і виходів достатньо…

Серед таких активних “працівників”, розповідають активісти: “Адамов, заступник, а ще Володимир Моцяк, син старости Горішнє-Долішнє Миколи Моцяка, і Балук Артур з Горішнього, які поводяться впевнено і нахабно, скаржаться односельці, мовляв, “доки будете стояти, не даєте нам працювати, ну, стійте у нас і так все буде окей” – невиховано і грубо озиваються до тих, хто несе “пост”. До речі, була ж пропозиція зробити дошку ганьби для робочих цього підприємства, треба скористатися”, – продовжують гранки-кутівці.

Як доказ, підїхало авто з Володимиром Моцяком. Щоправда, спілкуватися відмовлявся, лише відмахувався: “є начальник, то до нього і звертайтеся”….

Двоє чоловіків вийшли з авто, взявши каністру з невідомою речовиною, і попрямували до приміщення, де ще двоє уже метушилися біля цистерни. Хоча ніби все арештоване і ніщо не працює?!

До речі, коли обійшли цегольню по периметру, зауважили що у приміщенні чути гул, ніби там працює якась техніка чи насос..

Що ж то було, уже справа поліції, яку люди викликали і чекали приїзду…

Справа шкідливого виробництва у Гранки-Кутах не лише не завершена, але й, виглядає, набирає нових обертів та нових форм…

Схожі повідомлення

Церкву московського патріархату вигнали “геть” з Миколаєва

admin2

“Планета мрій” – призер обласного конкурсу

admin2

Новороздільська громада у скорботі – загинув наш земляк із с. Берездівці Іван ДЗЮНИК

admin3

Подяка міського голови м. Новий Розділ учениці 8-Б класу НВК ім. Володимира Труша, чемпіонці України Дитячої ліги (серед дітей до 2005 р.н.) з класичного волейболу, чемпіонці України (серед дітей до 2008 р. н.) з пляжного волейболу Марічці Гошилик

admin3

Важливо! 7 вересня у проміжку між 06.00 та 07.00 год. та 8 вересня – у проміжку між 15.00 та 16.00 год. в м. Новий Розділ буде тимчасово, протягом 15-30 хв., припинено електропостачання

admin3

Що не так з е-Helth? Новороздільські медики про проблеми системи і медичної реформи

admin2

Залишити коментар