16.5 C
Lviv
19.06.2024
Новороздільська ОТГ

“Жовтий” карантин – в Україні, на Львівщині, у Новороздільській ОТГ

Від завтра, тобто з 23 вересня, вся територія України перебуватиме в “жовтій” зоні карантинних обмежень.‍

Про таке рішення Державної комісії ТЕБ та НС повідомили 21 вересня у Департаменті комунікацій Секретаріату Кабміну.

Позачергове засідання Державної комісії відбулося 21 вересня під головування Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. До засідання долучилися також голови обласних державних адміністрацій.

“За результатами засідання Державна комісія ТЕБ та НС вирішила:

  • встановити з 00 год 00 хвилин 23 вересня 2021 року “жовтий” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України;
  • застосувати на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;
  • головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19″, – йдеться у повідомленні.

Учасники засідання також порушили питання охоплення населення вакцинацією, зокрема вчителів та працівників закладів освіти. Денис Шмигаль зауважив, що в порівнянні з минулим роком захворюваність на COVID-19 серед дітей зростає.

Голова уряду також нагадав, що Кабінет міністрів змінами до постанови в певному плані також пом’якшив обмежувальні заходи та дозволив працювати закладам господарювання та освіти навіть у “червоній” зоні, але за певних умов.

“Обмеження “жовтої“ та “червоної“ зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни”, — зазначив Прем’єр.

З 23 вересня Львівська область переходить у “жовту” зону карантинних обмежень.

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла відповідне рішення 21 вересня.

Як розповів під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, епідситуація на Львівщині далі погіршується. Щодня зростає кількість активних випадків. Лише за останню добу лабораторно підтверджено близько 500.

“Якщо візьмемо до уваги загальну кількість проведених ПЛР-тестів, то кожен другий, у кого був відібраний матеріал на дослідження, виявився хворим”, – зазначив Орест Чемерис.

Зростає й відсоток госпіталізацій. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів, якщо область хоче залишитися в “зеленій” зоні, він не має перевищувати 50%. Львівщина вже подолала позначку 75%, а бувають дні, що долає позначку 80%.

“Якщо порахувати кількість госпіталізованих на 100 тисяч населення, то ця цифра також зростає. Критичним є показник у 60. Ми перебуваємо у межах 30-35. Відповідно, збільшується й завантаженість ліжок. Станом на сьогодні ліжкова “ковідна” мережа завантажена на 39,5%”, – повідомив очільник профільного департаменту.

“На ранок вівторка, 21 вересня, на Львівщині госпіталізовано 1302 хворих, і щодня ця цифра зростає. Щодоби поступає у середньому на 50-60 пацієнтів більше, при тому, що є вже значний відсоток пролікованих хворих, яких виписують зі стаціонару. Кількість пацієнтів, які перебувають на лікуванні в реанімаційному відділенні, також збільшується. Зараз ми вже маємо понад 85 таких хворих. Більш як 20 з них перебуває на апаратах штучної вентиляції легень”, – поінформував Орест Чемерис.

У Новороздільській ОТГ – також карантин!

22 вересня відбулось засідання комісії ТЕБ та НС щодо введення жовтої карантинної зони на території України. На виконання рішень Кабінету Міністрів України, Львівської обласної комісії ТЕБ та НС та у зв’язку із введенням жовтої карантинної зони на території України, в тому числі й Новороздільської громади Новороздільською комісією ТЕБ та НС прийнято непросте рішення:

?️ з 00:00 год 23.09.2021р припиняють очне навчання всі навчальні заклади Новороздільської громади ( в т.ч. школи, садочки та позашкільні заклади освіти) в яких менше 80% працівників пройшли вакцинацію або перехворіли на Covid-19.

% вакцинованих працівників по кожному навчальному закладі виведено на фото ⬇️

Отож, навчання припиняється у всіх школах та дитячих садочках, окрім Роздільської ЗОШ, Новороздільської ЗШ №5 та Берездівецького дитячого садочка.

Хвиля обурення батьків, напевно, досягнула і Києва.

Бо вже надвечір прийшло повідомлення – внесено зміни до постанови КМУ, зокрема :

умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу НЕ поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи закладів ЗСО. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм.

Тобто дошкільнята і учні початкових класів відвідують навчальні заклади.

А старшокласники – лише у школах смт. Розділ та 5-й школі Нового Роздолу.

До речі, персоналу навчальних закладів, які закриваються на карантин, виплачуватимуть 2/3 від посадового окладу.

Схожі повідомлення

Новороздільська громада: освіта – працює. Поки що дистанційно

admin2

Оперативно про COVID-19 на Львівщині за добу 01.04.2021

admin3

Кров для ЗСУ – 16 травня у Новому Роздолі

admin2

Люди, які творили Новий Розділ, – Ніна  Шпрайдун і її «Юність»

admin2

Серед потенційних переможців конкурсу – 9 проєктів Новороздільської територіальної громади

admin2

Скільки доз вакцини від COVID -19 отримала Львівщина і хто першочергово отримає щеплення – із брифінгу

admin3

Залишити коментар