16.5 C
Lviv
07.12.2023
Україна

Дива технологій: велодоріжка, яка світиться в темряві та заряджається від сонця

У Польщі з’явилася перша флуоресцентна велосипедна доріжка. Це технологічне диво можна побачити не у Варшаві чи Кракові, а над Вєлоховським озером в місцевості Лідзбарк Вармінський недалеко Ольштина.

Наразі велосипедна доріжка, яка веде до озера, має довжину близько 100 метрів. Тим не менше є шанс не лише на її розбудову, а й створення велосипедних доріжок за такою чи подібною технологією у інших місцевостях. Новинка була виконана за технологією, застосованою міжнародною фірмою TPA, яка має своє представництво в Польщі.

Велодоріжка має спеціальне покриття, яке заряджається від енергії сонця і здатне його акумулювати, а в темну пору дня покриття має ефект світловіддачі. Завдяки цьому велодоріжка не лише сприяє безпеці пішоходів та велосипедистів, вона є чудовим прикладом того, яке непересічне застосування в щоденному житті можуть мати винаходи і наукові розробки.

Перша така велодоріжка з’явилася в Голландії. Своєю появою стежка завдячує не так науці, як мистецько-декоративному проекту голландського художника і дизайнера Дана Розергарде. Як і її польський відповідник, голландська флуоресцентна велодоріжка з’явилася у провінції Північний Брабант, де народився видатний голландський живописець Вінсент ван Гог. Стежка знаходиться у маленькому містечку Нуен, де художник жив кілька років. Власне творчість Вінсента ван Гога, а саме одна з його найвідоміших картин «Зоряна ніч», надихнула дизайнера і концептуаліста Дана Розергарде на створення велодоріжки, яка світиться і мерехтить вночі тисячами вогників. Дизайнер використав технологію камінців, помальованих флуоресцентною фарбою та ламп LED, які заряджаються від сонячної енергії.

Схожі повідомлення

Хто б міг подумати: дві гранати у автівку з поліцейськими кинув переселенець з Харкова. Відкрито кримінальне провадження

admin3

“Зелена карта” для вашого автомобіля для виїзду за кордон

admin

Сільські хулігани з Яворівщини завдали травм вінничанину та пошкодили його автомобіль «Mercedes Sprinter»

admin3

26 липня в Львівському ОХМАТДИТі запрацювала Кризова кімната, дружня для дитини: тут працюватимуть з дітьми, які зазнали особливих страждань

admin3

До 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди: про стовпів церкви і фонтан на купюрі

admin2

Остання битва путіна — це зима

admin2

Залишити коментар