16.5 C
Lviv
28.05.2024
Україна

Дива технологій: велодоріжка, яка світиться в темряві та заряджається від сонця

У Польщі з’явилася перша флуоресцентна велосипедна доріжка. Це технологічне диво можна побачити не у Варшаві чи Кракові, а над Вєлоховським озером в місцевості Лідзбарк Вармінський недалеко Ольштина.

Наразі велосипедна доріжка, яка веде до озера, має довжину близько 100 метрів. Тим не менше є шанс не лише на її розбудову, а й створення велосипедних доріжок за такою чи подібною технологією у інших місцевостях. Новинка була виконана за технологією, застосованою міжнародною фірмою TPA, яка має своє представництво в Польщі.

Велодоріжка має спеціальне покриття, яке заряджається від енергії сонця і здатне його акумулювати, а в темну пору дня покриття має ефект світловіддачі. Завдяки цьому велодоріжка не лише сприяє безпеці пішоходів та велосипедистів, вона є чудовим прикладом того, яке непересічне застосування в щоденному житті можуть мати винаходи і наукові розробки.

Перша така велодоріжка з’явилася в Голландії. Своєю появою стежка завдячує не так науці, як мистецько-декоративному проекту голландського художника і дизайнера Дана Розергарде. Як і її польський відповідник, голландська флуоресцентна велодоріжка з’явилася у провінції Північний Брабант, де народився видатний голландський живописець Вінсент ван Гог. Стежка знаходиться у маленькому містечку Нуен, де художник жив кілька років. Власне творчість Вінсента ван Гога, а саме одна з його найвідоміших картин «Зоряна ніч», надихнула дизайнера і концептуаліста Дана Розергарде на створення велодоріжки, яка світиться і мерехтить вночі тисячами вогників. Дизайнер використав технологію камінців, помальованих флуоресцентною фарбою та ламп LED, які заряджаються від сонячної енергії.

Схожі повідомлення

Де найбільш затребувані нітрилові рукавички та як їх швидко обрати?

admin

Аваков – у відставку

admin2

Олесь БЕРДНИК: Заповіт Україні

admin3

Увага: Уряд змінив правила надання послуг із централізованого водопостачання та водовідведення

admin3

Жіночі кепки: як підібрати колір і форму за типом обличчя

admin

Ще одна область стала “червоною”…

admin2

Залишити коментар