16.5 C
Lviv
23.09.2021
Україна

Урядову програму “Ноутбук – кожному вчителю” СБУ “накрило” на відкаті

СБУ запобігла розкраданню 300 млн грн на закупівлі ноутбуків в українські школи

Запобігли масштабному розкраданню держкоштів на урядовій програмі «Ноутбук – кожному вчителю» кіберфахівці Служби безпеки України.Скоординовані дії СБУ, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства освіти дозволили попередити збитки на 300 млн грн.

Зловмисники намагалися «підзаробити» на закупівлі близько 60 тис. ноутбуків.Про це заявив т.в.о. начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк на брифінгу в Кабінеті міністрів України.

«Окремі особи хотіли забезпечити протиправну змову учасників ІT ринку та заявляли при цьому, що вони нібито уповноважені на це керівництвом Міністерства цифрової трансформації України. Сума афери становила б 30% “відкатів” від субвенції, а це – близько 300 мільйонів гривень. За ці кошти можна було б придбати ще тисячі ноутбуків вчителям», ‒ підкреслив Ілля Вітюк.

За словами керівника кібердепартаменту СБУ, співробітники спецслужби попередили про схему Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти України, які займаються цією субвенцією. «Наразі всі тендери відправлені на додаткову експертизу», ‒ пояснив Ілля Вітюк.

Схожі повідомлення

ВИДИ ПОЛІГРАФІЧНИХ ПОСЛУГ ТА ДРУКАРЕНЬ

admin

Дешева іпотека в Україні: міф чи реальність?

admin2

Замість лікування від нарко – та алкозалежності – насильство та примусова праця. Так «лікували» у нелегальних «реабілітаційних центрах» Львівщини та Івано – Франківщини. Невдовзі – суд та вирок

admin3

Кілька порад для швидкого пошуку роботи

admin

Стріляв у ворон – отримав штраф

admin2

“Комп’ютер хабара не бере!”- Зеленський

admin1

Залишити коментар