16.5 C
Lviv
03.03.2024
Україна

Замість лікування від нарко – та алкозалежності – насильство та примусова праця. Так «лікували» у нелегальних «реабілітаційних центрах» Львівщини та Івано – Франківщини. Невдовзі – суд та вирок

Ненавя’злива реклама із контактними телефонами «реабілітаційних центрів», де лікують алко – та наркозалежних, розклеєна на дошках оголошень та (переважно) деревах у багатьох містах України (і великих і малих), вже чимало років стала буденним явищем.

Мабуть, на неї звертали (і звертають) увагу насамперед  ті, у чиїх сім’ях  рідні та близькі за певних життєвих обставин призвичаїлися до вживання алкоголю та наркотичних речовин і поступово стали повністю залежними від згубних «трунків». І «вийти»  із такого стану вкрай складно. Для цього потрібне бажання хворого,  фахова медична допомога та, звісно, чималі кошти на лікування.

 Очевидно, що чимало людей  довіряють такого роду «рекламі» і, вблагавши своїх алко – та наркозалежних близьких погодитись на шанс позбутися залежності, скеровують на лікування у «реабілітаційні центри» своїх родичів.

Утім, як засвідчила успішно проведена спецоперація  львівських правоохоронців, виявилося що, окрім легальних спецзакладів, діють і нелегальні так звані «реабілітаційні центри», де замість того, щоб  проводити курс лікування від алко- та нарко залежності,  пацієнтам «надавали» інші «послуги» : змушували до примусової праці, до незгідних застосовували насильство та примусово утримували, приховуючи від родичів свої «методи». Нелегальні заклади були розташовані на територіях Львівської та Івано-Франківської областей.

Як інформує сайт «Поліція Львівської області», 24 березня 2021 року діяльність так званих «реабілітаційних центрів» викрили та припинили оперативники Управління міграційної поліції спільно із слідчими Головного управління Національної поліції у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.

«Натепер досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч.4 ст.28 – ч.3 ст.146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України та ч.1.ч.2 ст.255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України, завершене. Обвинувальний акт щодо десятьох підозрюваних – мешканців різних регіонів України, скерований на розгляд суду.

Максимальне покарання, що загрожує обвинуваченим – позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна», – йдеться у повідомленні.

У вказаній інформації сайту «Поліції Львівської області»  докладно висвітлено   «методи» лікування у нелегальних «реабілітаційних центрах»: «Оскільки деякі “пацієнти” не бажали добровільно “лікуватися”, зловмисники утримували їх у центрах проти волі, а також використовували їх примусову працю. Окрім того, деяких “пацієнтів” помістили у заклади примусово та доставили туди силоміць, – при цьому місячна оплата за “лікування”, яку вносили їх родичі, становила від 8 до 12 тисяч гривень на місяць.

У “пацієнтів” вилучали мобільні телефони, а за спроби самовільно залишити приміщення центрів для них були передбачені покарання. Психологічне та фізичне насильство щодо утримуваних застосовувалось і за інші порушення так званих “правил перебування у центрі”.

Схожі повідомлення

Такі потрібні ПЕТ пляшки: все «за» і «проти» використання пластикової тари

admin

Хибний “шлях”

admin3

Під Кремінною загинув львівський археолог Андрій Филипчук

admin3

Актуальна інформація щодо евакуації людей та гуманітарних вантажів, що прибувають на Львівщину

admin3

Віза США в Польщі – Варшава та Краків

admin

Дизайн кав’ярні в стилі Прованс

admin

Залишити коментар