16.5 C
Lviv
16.10.2021
Новороздільська ОТГ

Мирна акція у с.Гранки-Кути – історія давня, яка набирає обертів

2 тисячі гривень – у стільки оцінили здоровя громади? Адже саме 2 тисячі гривень щомісяця виплачують орендарі (згідно договору) власникам колишньої цегольні. І при цьому отруюють життя громадян – і Гранки-Кутів, і Нового Роздолу.

Незаконне і шкідливе спалювання шин на колишній цегольні у с. Гранки-Кути щораз більше турбує мешканців не лише цього села, а й навколишніх населених пунктів, втому числі і Нового Роздолу, до якого, через поле, рукою подати, як мовиться.

У червні ц.р. депутат Новороздільської міської ради Тарас Шаран подав запит у Державну екологічну інспекцію у Львівській області щодо перевірки роботи ПП “Тік-В” (т.зв. вапнярки) і діяльності ТзОВ “Еко Пром Груп” (де якраз займаються спалюванням шин). Наразі вапнярка, котра так “диміла” , що не дихалося мешканцям ні Нового Роздолу, ні Гранок, закрилася. Подейкують, у них серйозні проблеми були і з поставщиками газу.

А от щодо ТзОВ “Еко Пром Груп” – висновок чіткий: “відсутній висновок з оцінки впливу на довкілля і дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Не здійснювати господарської діяльності без висновку з оцінки впливу на довкілля”.

Проте це не завадило підприємству працювати і надалі. Димить, смердить, транспорт курсує постійно – переконують мешканці села.

22 липня на територію підприємства завітала група депутатів Новороздільської міської ради (Катерина Шиманська, Тарас Шаран, Тетяна Коритко, Віра Власюк) з місцевими активістами, яких наполегливо переконували: підприємство не працює – це все просто пробні тестування обладнання. Побачене свідчило про протилежне (https://visrozdil.lviv.ua/2021/07/23/chy-ekologichno-bezpechno-spalyuvaty-shyny-na-granky-kutah/).

Такі от “пробні випробування” тривають уже третій рік, – розповідають місцеві активісти, зокрема, подружжя Назар і Наталія Мохналь, котрі підняли це питання у громаді.

Вчора ж, 25 серпня, відбулася мирна акція протесту проти незаконного спалювання відходів ТзОВ “Еко Пром Груп” під територією цегельного заводу с. Гранки-Кути.

Прийшли, як мовиться, від малого до великого, і не лише мешканці села – були і представники депутатів та працівники Новороздільської міської ради, робоча група, створена при Новороздільській міській раді саме з цього питання (у складі Катерина Шиманська, Тарас Шаран, Микола Поглод, Оксана Фартушок, Василь Халак, Іванна Триндяк, Уляна Скоропад, Роман Горін, Роман Суряк, Михайло Гулій, Андрій Білоус ), староста села Дмитро Сапіга, юнаки із “Тризубу” та учасники АТО і добровольці громади.

Усі присутні підписали листа Юрію Папузі, одному із співвласників “цегольні” з вимогою розірвати договір оренди з ТзОВ “Еко Пром Груп”, яке веде незаконну і шкідливу виробничу-господарську діяльність, чим наносить шкоду громаді та навколишньому середовищу (ТзОВ “Еко Пром Груп” орендує будівлі колишньої цегольні у ТзОВ “Миколаївбудкерам”, директором якого є Ю. Папуга, договір укладено на 10 років – з 2018 року до 1 грудня 2028 р.).

Листа вручили Ю. Папузі, який прибув на зустріч, і якому наполегливо розповідали про “діяльність” на його власності. Між іншим, орендують лише приміщення, тоді як земельна ділянка не передана в оренду. Присутні юристи проконсультували, яким чином можна завчасно прозірвати договір оренди. Наразі Юрій Папуга пообіцяв надіслати листа орендарю В. Філобоку (керівнику ТзОВ “Еко Пром Груп”) та порадитися із співвласниками “цегольні”.

Юрій Папуга, один із співвласників приміщень, у яких “працює” ТзОВ “Еко Пром Груп”

Листи з вимогою терміново припинити шкідливу діяльність ТзОВ “Еко Пром Груп” надіслані і у Державну екологічну інспекцію у Львівській області, Головне управління Національної поліції у Львівській області та Львівську обласну прокуратуру. Тим паче, відкрите кримінальне провадження щодо цього підприємства.

Крім того, на сесіі 26 серпня депутати підтримали звернення Новороздільськоі міськоі ради до Міністерства внутрішніх справ Украіни, до офісу Генерального прокурора, до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Украіни, в Державну екологічну інспекцію Украіни щодо припинення шкідливоі діяльності у Гранки-Кутах. Словом, бємо в усі дзвони.

Ситуація екологічно шокує: задимленість, нестерпний сморід, люди скаржаться на чорний наліт сажі на рослинах, на неможливість випити води з криниці (адже найближчі житлові території знаходяться на відстані лише 260 м).

При спалюванні відходів методом піролізу (а серед них зауважили і медичні відходи, і надзвичайно шкідливі батарейки тощо) виділяється діоксин, надзвичайно шкідлива ультра токсична, канцерогенна речовина, яка викликає рак, сліпоту, діє на суглоби, яка потрапляє у підземні води, у рослини, у корм тваринам тощо, – професійно інформувала лікар К. Шиманська.

Група людей, разом із Ю.Папугою, власником земельної ділянки, оглянули територію навколо приміщень цегольні, і зафіксували факти: купи спалених відходів, які ще димлять, розповсюджуючи нестерпний сморід, а також спалені медичні відходи, абияк прикриті мінеральною ватою. Факти порушення екології є, однозначно ствердив “араттівець” Микола Пшик.

Схожі повідомлення

Ольга РАЗОВА та Тетяна ХУДЯК – чемпіони обласних змагань з пляжного волейболу! У чоловічої команди дещо скромніший результат

admin3

“Пряникове Різдво” – “новороздільське кіно”

admin2

Світлій пам’яті Якова Антоновича КРУЧОКА (05.06.1946 – 27.08.2021рр.)

admin3

З 24 травня діє мобільна телефонна «Гаряча лінія» Управління соцзахисту!

admin3

Коли не вистачило коштів на лікування дружини, мені допоміг колектив сантехслужби на чолі з Петром Будзаном, а також керівна ланка КП «Розділжитлосервіс»

admin3

Ще раз про обєкт біля Укрпошти: історія з гарним початком, але без “кінця”…

admin2

Залишити коментар