16.5 C
Lviv
14.08.2022
Стрийщина

На Львівщині очікують чергову хвилю коронавірусу в середині вересня

Епідемічна ситуація із коронавірусом на Львівщині протягом останнього тижня погіршилася. Про це під час брифінгу 17 серпня повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

“Ми це першочергово спостерігаємо по коефіцієнту підтверджених випадків, які щоденно фіксуються Центром контролю та профілактики хвороб. Окрім цього, бачимо, що динаміка госпіталізацій за останній тиждень також зросла на 22%”, – зазначив посадовець.

За його словами, станом на ранок 17 серпня у визначених “ковідних” стаціонарах є 185 пацієнтів, 20 хворих – в реанімаційному відділенні, четверо з яких підключені до апаратів штучної вентиляції легень. Загалом ліжкова мережа заповнена на 5,6%.

При цьому Орест Чемерис додав, що по меддопомогу звертаються не лише старші люди, є значна частка осіб віком від 35 років і старше. Більшість з них, як правило, потребують кисневої підтримки.

“Прогнозувати важко, але ці цифри, які я озвучував, говорять про те, що в нас вже відбувається ріст захворюваності… Якщо говорити про повномасштабний спалах, то знову ж таки тут є багато чинників. Зокрема, це залежатиме від того, як ми дотримуватимуться правил карантину (соціальна дистанція, масковий режим, гігієна рук). Розуміємо, що з початку вересня, коли студенти та учні повернуться на навчання, закінчаться відпустки, цей період буде найбільш ризикованим і сприятливим для нового спалаху. Конкретно говорити важко, але орієнтовно це напевно середина вересня”, – додав Орест Чемерис.

Що стосується вакцинації, то загалом у Львові та області проведено понад 472 тисяч щеплень, з яких одну дозу отримали 300 тисяч осіб, 172 – дві дози.

Також Орест Чемерис розповів про те, скільки відсотків населення Львівщини планують вакцинувати до кінця року.

“В нас амбітні плани, але ми розуміємо, що вакцинація – це добровільний процес. Можемо лише закликати мешканців, поширювати інформацію про доцільність і необхідність вакцинації. В ідеалі було б охопити 70% першою дозою, але ми розуміємо, що є багато чинників, які можуть на це впливати, зокрема це ріст захворювання, розвиток пандемії, свідомість громадян, які б мали розуміти, що альтернативи, окрім вакцинації, нема”, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Схожі повідомлення

З виправної колонії у Дрогобичі втік 20-річний в’язень

admin2

На Стрийщині запрацювали 11 релокованих підприємств

admin2

Мешканка Львівщини в один день втратила на війні чоловіка та рідного брата

admin2

Стрийський район: на горі«Високий Верх» перекинувся автомобіль з туристами

admin3

Коронавірус на Львівщині: статистика на 9 вересня

admin2

Шукав гриби – знайшов боєприпас. Поблизу с. Рудники

admin2

Залишити коментар