16.5 C
Lviv
29.05.2024
Новороздільська ОТГ

Звалище рештків тваринного походження неподалік Нового Роздолу – загроза надзвичайної ситуації

Техногенного характеру, тобто зробленої не природою, а людськими руками. Вірніше, нелюдськими. Бо ж хіба це по-людськи, практично на дорозі, котра веде до Ілівських дач, неподалік каплички борцям за волю України, вночі скинути понад 10 “кубів” решток тваринного походження? Сморід неймовірний, стверджують всі, хто проїжджав мимо.

Небайдужі новороздільці скидають у мережу фото, зателефонували і до правоохоронних органів, уже зранку на місце “події” виїхали представники поліції, міської ради, згодом – “надзвичайники”.

Наприкінці дня (четвер, 22 липня) зібралася міська комісія з  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з представниками Новороздільського міського сектору ГУ ДСНС України у Львівській області, Управління Держспоживслужби в Миколаївському районі.

Рішенням комісії з ТЕБ та НС ситуацію визнано загрозою надзвичайної ситуації техногенного характеру. І зазначено – ліквідувати несанкціоноване і неконтрольоване звалище побічної продукції тваринного походження.

Тут ще декілька нюансів, котрі вирішуватимуться у ході “спецоперації”. Наразі на “місці злочину” працюють працівники поліції і екологічної служби, котрі забирають зразки для аналізу. Надалі слід віднайти транспорт для погрузки і вивезення рештків, а також захисний одяг для людей, котрі цим займатимуться.

Рештки слід вивезти у Жовкву, де знаходиться єдине на Львівщині підприємство з утилізації решток тваринного походження – Жовківська філія ДП “Укрветсанзавод”, або костомельний завод, тож слід ще узгодити з ними питання.

Єдина відрадна новина: викинуті рештки – з великої рогатої худоби. Не свинини, спалахи хвороби якої (африканська свиняча чума) час від часу сколихують Україну.

Та й дезінфекція місця опісля важлива.

Ліквідувати звалище намагатимуться якнайшвидше.

Хотілося би якнайшвидше віднайти і “злочинців”, котрі би і компенсували чималі затрати. А от чи зможуть компенсувати екологічні та моральні збитки громаді?

Схожі повідомлення

25 лютого   у ЛОДА  відбудеться брифінг щодо прибуття на Львівщину доз вакцини для щеплення від COVID-19

admin3

Новий Розділ: графік вимкнення електроенергії на 23 листопада

admin2

Графік відключення електроенергії у Новому Роздолі на 25 грудня у разі виникнення дефіциту потужності у Західних електричних мережах

admin3

У новороздільських дітей своя війна з російськими нелюдами-загарбниками

admin3

На операцію у Бельгії 5-місячного Вітальчика вже зібрано майже 135 тис. євро. До 30 грудня ще вкрай потрібні 15 тисяч. Далі лікарі рятуватимуть його життя. Час спливає, батьки хлопчика надіються на Бога і на людей…

admin3

Раритетний “Молитвослов” із Шегині передали в наукову бібліотеку

admin2

Залишити коментар