16.5 C
Lviv
18.06.2025
«Вісник Розділля»
Україна

Першого українського пірата затримано у Миколаєві

СБУ затримала громадянина України, який захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення. Це перший випадок в історії України, коли особі повідомлено про підозру у піратстві (ч. 1 ст. 446 Кримінального кодексу України).

За інформацією СБУ, піратом виявився житель Миколаївщини. Він влаштувався у міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів. Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його.

Погрожуючи зброєю капітану корабля, зловмисник заявив команді, що він вимагає зміни курсу судна та грошову винагороду у $500 тис. Почалися перемовини із менеджерами компанії судновласника, які тривали 4 дні.

Представникам судноплавної компанії вдалося вмовили пірата здати зброю та розблокувати човен за $6 тис.

Але коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав $100 тис. – інакше погрожував викинути всю зброю за борт.

Компанія відмовилася виплачувати викуп. Зловмисник встиг викинути частину зброї, а потім його зупинили силою. Оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було притягнути до відповідальності (на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави).

Пірата вдалося затримати уже в Україні. В ході спецоперації співробітників СБУ зловмисника викрили у Миколаєві. З часу приїзду на Батьківщину він декілька разів міняв паспорти і місця проживання.

Наразі йому оголошено підозру за ч. 1 ст. 446 КК України, тобто у піратстві, а саме застосуванні насильства, пограбуванні або інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Викриття зловмисника проводили співробітниками СБУ, слідство ведуть слідчі СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

Принагідно інформуємо, що відповідно до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму, незаконні акти, спрямовані проти безпеки морського судноплавства, віднесено до терористичних злочинів, розслідування та протидія яким є пріоритетом сучасної вітчизняної спецслужби.

Схожі повідомлення

Ліцензійні казино України: регулювання та внесок до бюджету – повний огляд

admin

Українські військові знищили близько 800 противників – заступник міністра оборони

admin3

«Рідні Серця»: вибір і догляд для ваших рідних

admin

Блокування підприємств Козака та Медведчука на Львівщині продовжуються

admin1

Львів‘янка Анастасія Гнатишин виборола два золота на чемпіонаті світу з шахів

admin3

Народилася “в сорочці”: у Теребовлі 81-річну бабусю врятували надзвичайники та … мотузки

admin2