16.5 C
Lviv
13.12.2024
Без категорії Новороздільська ОТГ

Проєкт нашої мрії! Розробляємо концепцію парку біля міського озера

9 червня у малому залі Будинку культури “Молодість” відбулися громадські слухання на тему: “Обговорення реконструкції парку біля озера (Набережна) в місті Новий Розділ”.

Давня мрія новороздільців десь починає вимальовуватися реальніше. Міський парк біля озера на Набережній, зона відпочинку і красивий центр міста – це дійсно мрія багатьох.

Цьогоріч Львівська обласна рада підтримала програму соціально-економічного та культурного розвитку області, відповідно до якої на реконструкцію парку на Набережній в Новому Роздолі виділено 1 млн. 800 тис.грн.

Зрештою, щодо коштів хотіла уточнити наприкінці, але, передбачаючи гнівні коментарі і немотивоване незадоволення, вважаю, треба одразу розставити всі крапки “над і”. Отож, сума в 1 млн 800 тис грн не така вже й велика на подібного роду роботи, як вважають. Припустімо, прокласти тротуарну плитку від торгового центру (де був магазин “Вопак”) до торгового центру “Новий” (“Сільпо”) коштує аж 2 млн гривень. А ще слід врахувати, що з виділених з обласного бюджету коштів слід зробити технічну документацію на землю (що є і дороговартісною, і тривалою у часі процедурою), зробити ПКД (проектно-кошторисну документацію), яка коштує також “не копійки”, а вже на гроші, котрі залишилися, виконати певні роботи.

Тому процес реконструкції парку на Набережній буде мати декілька етапів. Але щоб “створити” проєкт, таку собі загальну картинку майбутнього парку, збираються ідеї і формуються технічні завдання.

Заштриховане – територія майбутнього міського парку

Міський голова Ярина Яценко коротко описала процес роботи. Технічна документація на землю вже виготовляється. Загалом парк займатиме територію близько 8 гектарів.

На черзі – виготовлення ПКД. Хоча якраз для цього і потрібно розробити концепцію парку, тобто як він виглядатиме, що в ньому буде і т.д. ПКД повинно пройти узгодження. А далі – тендер на виконання робіт, який, згідно законодавства, триватиме майже два місяці. Так що і часу небагато буде.

На екран вивели озеро і передбачене місце парку. Що ж там має бути? Перше – велодоріжка навколо озера, паралельно їй – і пішохідна доріжка вздовж берега озера. береги, звісно, треба буде укріплювати. По парку має бути кілька “зон”. Наразі Ярина Яценко та начальник відділу архітектури Ірина Мельник перечислили кілька пропозицій:

– ігровий майданчик для дітей, з елементами інклюзії (доступу до нього дітей з особливими потребами), або як варіант два окремі ігрові майданчики;

-спортивний майданчик, волейбольний;

-вуличні тренажери;

-страйк-парк для занять екстремальними видами спорту;

-літня естрада (амфітеатр) – на пагорбі нижче Центру зайнятості;

-зона для вигулу собак;

-майданчики для харчування (або так звані зони барбекю);

-пішохідний місток на острівець посередині озера.

Звісно, у парку будуть прокладені пішохідні доріжки, встановлені лавочки, зокрема, заплановані і т.зв. “розумні лавки”, де можна буде підзарядити гаджети чи підключитися до wi-fi.

Одна з обовязкових умов – красивий квітучий ландшафт, тобто дерева, чагарники висаджені таким чином, щоб безперервно цвіли протягом сезону.

Картинка, скажу вам, просто МРІЯ!! Хоча, чудово розуміємо, вона потребуватиме і багато коштів, і часу, і зусиль.

Присутні на громадських слуханнях (зо два десятки одних і тих же громадських активістів, котрих зустрічаю чи не на всіх міських заходах) тут же додавали свої коментарі, пропозиції, поправки, які пообіцяли врахувати при складанні остаточної концепції парку.

Підприємець Роман Кос запропонував велодоріжку прокладати не навколо озера, оскільки з іншої сторони вона йтиме вздовж будинків, по дорозі, де їздять автомобілі, а навколо парку. Олег Павлишин (флорбольний клуб “Скіф”) зауважив, що майданчиків з вуличними тренажерами достатньо у місті (чи не біля кожної школи), і по-перше, ними не аж так часто користуються, по-друге, не вартує “перевантажувати” структуру парку, а замість дуже дорогого скайт-парку пропонує розглянути атракціон у вигляді “заглибленої чаші”.

Громадський туалет! Необхідно – наголосили всі.

Олександр Семерак запропонував ліхтарі із сонячними батареями, котрі би “виробляли” самі собі електроенергію і камери спостереження для забезпечення безпеки.

Микола Пшик відзначив, що у парку, де відпочиватимуть діти, а ще куди веде дорога до церкви, недоречно розташовувати місце для вигулу собак. Де гарантія, що у незграбного господаря пес не вирветься? Для цього потрібно віднайти інше місце.

Валерій Єлсуков зауважив, що волейбольних площадок у місті взагалі немає, тому можна би було дві – для пляжного волейболу і для професійного.

Цілу лекцію щодо концептуального бачення парку у ракурсі генерального плану міста, свого роду “екскурсію у майбутнє” провів архітектор Володимир Дейнега, представивши навіть фото сучасної оригінальної міської ратуші позаду памятника Шевченкові, як і було заплановано колись.

Словом, наразі концепція відкрита для обговорення. Тож вносьте свої пропозиції, корективи, ідеї.

Схожі повідомлення

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 29 вересня

admin

Пазові фрези: Ідеальний інструмент для точної обробки

admin

День Молоді – у “Молодіжному центрі” на Березині

admin2

Blockbuster cinema Новий Розділ ( у МБК “Молодість”) запрошує у світ кіно

admin3

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 28 жовтня

admin

Волейбольний матч з житомирянками

admin2

Залишити коментар