16.5 C
Lviv
29.04.2026
«Вісник Розділля»
Україна

Рада обмежила розповсюдження пластикових пакетів. Деталі закону

Верховна Рада ухвалила  законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

За ухвалення відповідного законопроекту №2051-1 проголосували 297 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.
Під заборону потрапили:

  • надтонкі пластикові пакети (товщина до 15 мікрометрів);
  • тонкі пластикові пакети (товщина від 15 до 50 мікрометрів);
  • оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.


Даний законопроект   передбачає заборону поширення пластикових пакетів в з 1 січня 2022 року.

Такі пакети заборонено буде розповсюджувати в закладах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Винятком є надлегкі пакети шириною до 225 мм, глибиною до 345 мм, довжиною до 450 мм, які призначені для транспортування свіжої риби та м’яса, сипучих продуктів, тощо.

Натомість можна використовувувати біорозкладні пластикові пакети. –  пластикові пакети, що за участю мікроорганізмів розкладаються на елементи природного походження. Кожен такий пакет мати спеціальне маркування і відповідати національним стандартам щодо утилізації.

Які штрафи передбачені законом?

Підприємства та їхні працівники відповідальні за розповсюдження пластикових пакетів. За порушення закону передбаченні такі штрафи:

  • за розповсюдження пластикових пакетів підприємствами їм загрожує від 8 500 до 17 000 грн штрафу. За повторне порушення закону впродовж трьох років штраф уже буде більшим: від 17 000 грн до 34 000 грн.
  • за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, штраф становитиме від 1 700 до 3 400 грн. За повторне порушення впродовж трьох років штраф зросте до 8 500 грн.

Схожі повідомлення

Двоє зловмисників з Краматорська наносили провокативні написи на польському військовому меморіалі на Личакові. Гадаєте – випадково? Поліція так не вважає

admin3

У с. Попеляни поблизу Львова внаслідок пожежі загинув власник будинку, 1963 року народження

admin3

Більше половини українців підтримують заборону УПЦ (МП) в Україні, – опитування “Рейтингу”

admin3

У с. Тершів на Самбірщині пожежа знищила житловий будинок і дві автівки – «Nissan Urvan» та «Isuzu Trooper”

admin3

41-річний киянин з метою уникнення мобілізації у ЗСУ підробив документ, щоб незаконно виїхати за кордон, але його викрили правоохоронці

admin3

“Смотрящий” виправної установи на Львівщині із спільниками організував доставку наркотиків у “зону”, заробляючи до 100 тис. грн щомісяця

admin3