20.8 C
Lviv
16.05.2021
Без категорії

Зеленський підписав Закон “Про всеукраїнський референдум”

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про всеукраїнський референдум”, який у січні ухвалив парламент.

Про це щойно повідомили на офіційному сайті президента України.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-pidpisav-zakon-pro-vseukrayinskij-refere-67877

Закон передбачає, що громадяни зможуть на референдумі вирішувати ряд питань. Зокрема, предметом всеукраїнського референдуму може бути затвердження закону про внесення деяких змін до Конституції. Також на референдум зможуть виноситись питання загальнодержавного значення, зміна території та втрати чинності законів або їх окремих положень 

У президента зазначають, що закон “надасть народу право самостійно та безпосередньо, без участі політиків, вирішувати державні питання”.

В Офісі нагадують, що предметом референдуму не можуть бути “питання, що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права; питання щодо скасування чи обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці”. 

Також заборонено виносити на волевиявлення питання податків, бюджету, амністії та ті, що перебувають у віданні органів правопорядку, суду чи прокуратури. 

Важливо, що на всеукраїнський референдум може виноситись одне питання. Також референдум не може відбуватись одночасно у часі із виборами. 

Окрім того, ухвалене громадянами рішення можна буде змінити не раніше, ніж через три роки після референдуму цим же шляхом. 

Залежно від питання, всеукраїнський референдум може призначатися президентом, Верховною Радою або проголошуватися главою держави за народною ініціативою.

«Тепер українці на практиці будуть залучені до ухвалення важливих для країни рішень, а влада буде змушена дослухатися до волі народу», – наголосив Володимир Зеленський.

Схожі повідомлення

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 20 листопада

admin

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 1 жовтня

admin

Уряд збільшив видатки для забезпечення потреб чорнобильців

admin

В Україні станом на 1 грудня функціонує 1029 опорних шкіл та 1535 філій

admin

10 вересня комісія ТЕБ та НС оновила рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в регіонах

admin

Дмитро Ярош нарощує публічну активність і закликає патріотичні сили об’єднатись навколо найбільшої опозиційної партії – «Європейської солідарності»

admin

Залишити коментар