Відомий український публіцист, журналіст та політичний аналітик, висловив своє бачення крайніх подій на російсько-українському кордоні. Сьогодні на своєму ютуб каналі Віталій Портников опублікував коротке, але надзвичайно влучне і змістовне відео з аналітичними міркуваннями щодо майбутніх версій розгортання російсько-української війни.
Чи варто боятися наступу Росії?
Це питання ми задаємо собі останні дні на тлі безприцидентної концентрації російських військ на кордоні, на тлі постійних консультацій політиків, на тлі виступу президента Зеленського, який тепер, за два роки свого президентства- коли досі ніколи не торкався питання євро-атлантичної інтеграції, говорить, що тільки вступ України до НАТО може зупинити російську навалу.
Те, що робить москва- і за допомогою концентрації військ, і за допомогою пропаганди і за допомогою гострої полеміки дипломатів, які наче й не помічають сигналів заходу- це намагання спровокувати українське політичне керівництво, українське суспільство виправдати будь яку власну провокацію на російсько-українському кордоні чи на лінії зіткнення. Ось чим займається моква!
І це абсолютно не обов’язково має призвести до великої війни, але очевидно має поставити крапку на спробах замороження конфлікту, що було напрямком політики після обрання Зеленського.Тепер у путіна вже немає ілюзій, що українці дозволять здійснити капітуляцію. І це означає, що росія повертається до класичної схеми конфлікту на Донбасі.
Політичні експерти вже давно знайшли чітке визначення цього конфлікту :військовий конфлікт низької інтенсивності.Не заморожений конфлікт!
Саме такий конфлікт- постійні обстріли, зіткнення, загибелі українських воїнів, труднощі міського населення і головне- постійна загроза війни. І так до безкінечности.
А що ж є більш небезпечним для України, так звана велика війна, яка може тривати кілька тижнів, призвести до серйозних жертв і руйнувань, але закінчитися, або оцей постійний військовий конфлікт, який може жевріти десятиріччями, і є однозначно дуже небезпечним для нашої державности і суспільства.
Довгий конфлікт виснажує набагато більше, ніж коротка війна.