16.5 C
Lviv
17.06.2024
Україна

10 геніальних українських письменників, яких неможливо не читати.

3 березня світ традиційно святкує День Письменника.

Письменник — це очі, думки та совість суспільства. Честність, спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є відгуком часу і в той же самий час — формотворчим элементом історичного періоду та його культурного пласту.

Українська сучасна література є неймовірно плідною, зокрема, за роки війни з’явилось дуже багато шедеврів літератури. Бажаємо, як у школі пластами вчили- післявоєнного періоду творчості нашим письменникам!

Отже, з-поміж багатьох різноманітних творів і авторів обрамлюємо 10-ку шедевральних творців пера!

  1. Сергій Жадан

Український письменник, поет, перекладач Сергій Жадан видав низку цікавих та сильних творів. Його літературні праці перекладаються багатьма мовами, деякі з них вже отримали національні та міжнародні нагороди. Темою для своїх творів Сергій Жадан обирає пострадянську дійсність в Україні, змальовуючи реальне життя своїх співгромадян. Тому стиль його письма — це жива розмовна, інколи нецензурна, лексика. Його творчість надзвичайно цікава також тим, що являється уособленням його активної соціальної позиції: Жадан є учасником політичних акцій протесту та протестів проти цензури слова в Україні.

2. Юрій Андрухович

Юрій Андрухович — один із найвідоміших сучасних письменників в Україні. Його творчість має неабиякий вплив на стан сучасного українського літературного процессу. За кордоном художні та поетичні праці Андруховича перекладалися одинадцятьма мовами, в тому числі штучною мовою есперанто. Окрім літературної діяльності, Юрій Андрухович також проявляє себе у видавничій справі: на початку 90-х років він разом із письменником Юрієм Іздриком почав видавати перший в Україні постмодерністський журнал «Четвер».

3. Любко Дереш

Свою першу книгу Любко Дереш видав у 17 років. На сьогодні він один з найвідоміших українських письменників нового покоління. Його твори перекладалися кількома мовами, а саме можна знайти німецьке, польське, італійське та сербське видання. Головними героями творів Дереша стають підлітки та їхні цікаві, непередбачувані, часом незвичні історії життя. Він намагається завжди правдиво передати сучасність, тому пише живою розмовною мовою, від чого у творах з’являється сучасний сленг та лайливі слова.

4. Оксана Забужко

Оксана Забужко — українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист. Починаючи з 1996 року, коли вийшов її роман «Польові дослідження з українського сексу», вона залишається у ряді перших найвизначніших україномовних письменників. Її вірші переклали на шістнадцять мов світу. У своїй творчості Забужко прагне переосмислити українську ідентичність. У прозових творах вона порушує питання довкола гендерних тем, зміни гендерних стереотипів та парадигм.

5. Юрій Іздрик

Письменник, поет, культуролог Юрій Іздрик один із творців вище згаданого станіславського феномену. Іздрик заявив про себе як неординарний митець, творчість якого пролягає у різних художніх вимірах — свою літературну творчість він вдало поєднує з музикою, перформансами, деякий час також займався живописом та ілюстрацією. На сьогоднішній день вже другий рік поспіль Юрій Іздрик займається спільним музичним проектом з поетом та музикантом Григорієм Семенчуком «DrumТИатр».

6. Василь Шкляр.

Письменник, редактор, був журналістом у багатьох гарячих точках- Чечня, Абхазія, Карабах. У 1998 році потрапив до лікарні з смертельним діагнозом, проте вижив і за місяць написав свій культовий роман “Ключ”. 2019 року на екрани вийшла стрічка за мотивами однойменного роману Шкляра ” Чорний Ворон”- доречі за дану працю у 2011 році автор відмовився від Шевченківської премії, бо на посаді міносвіти був українофоб Табачник. Шкляр- той, кого точно варто читати.

7. Олександр Ірванець

Олександр Ірванець — поет, прозаїк, драматург та перекладач, відомий своїми сатирично-іронічними віршами, скандальними п’єсами, есе, романами, відвертими висловлюваннями. Його поезії та драматургія перекладалися англійською, німецькою, французькою, польською, шведською, російською, білоруською та хорватською мовами. П’єси Ірванця ставилися на сценах Німеччини, Люксембурга, Казахстану.

8. Тарас Прохасько

Письменники Тарас Прохасько разом із Юрієм Андруховичем та Юрією Іздриком вважаються представниками так званого станіславського феномену — феномену групи письменників та художників в Івано-Франківську (у 1939 – 1962 рр. місто мало назву Станіслав), у творчості яких найбільше представлені цінності українського постмодерну. Тексти Прохаська філософські, вдумливі та «неквапливі». У багатьох його книгах зустрічається автобіографізм, а твори написані у формі щоденників підкуповують своєю відвертістю й нагадують інтимні сповіді. Книга Прохаська «БотакЄ» у 2011 році була визнана Книгою року.

9. Мирослав Дочинець

Мирослав Дочинець (1959 р.н.) – закарпатський сучасний письменник, видавець, філософ, журналіст, володар Шевченківської премії за роман Криничар.Мирослав народився в учительській сім’ї. Ще зі шкільних років почав писати та приймав участь в літературних конкурсах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював журналістом у численних виданнях: в газеті «Молодь Закарпаття», «Новини Мукачева», «Карпатський край», «Срібна земля», «Фест» та інших.Твори Мирослава Дочинця знають і люблять по всьому світу! На сторінках своїх книжок він шукає відповіді на одвічні питання, що близькі кожному: хто ми, для чого прийшли в цей світ, куди йдемо.

10. Юрій Винничук

Письменник Юрій Винничук представляє старше покоління українських літераторів. Для його творчості характерно поєднання елементів фантастики, чорного гумору, еротики та постмодерністської пародії. Винничук виступає активним критиком нинішньої влади та має власну чітко виражену соціальну позицію. Його твори перекладалися в багатьох країнах світу, а сам він є автором перекладів з кельтських, англійського та слов’янських мов.

Схожі повідомлення

Група із 3-х львів”ян — рецидивістів збувала наркотики та психотропи. 17 лютого правоохоронці затримали усіх

admin3

Переслідування учасника АТО – голови ветеранського братерства Олександра Гергерта

admin2

10-річна Катя, яку росіяни двічі розстріляли

admin3

Оплата за газ “НАФТОГАЗУ”: як дізнатися особовий рахунок і створити особистий кабінет

admin2

Гайда у гори: перелік популярних маршрутів на вершини Львівщини        

admin3

На автодорозі «Куровичі – Рогатин» п’яний львів’янин розтрощив паркан та в’їхав у будівлю

admin3

Залишити коментар